Taggart / Taggart

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

urby
Příspěvky: 676
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Taggart / Taggart

Příspěvek od urby »

1. Případ zlatého zapalovače / Killer
Viola Zinková - Jean Bruce (Tennentová), Jan Sedliský (TV moderátor) + (kněz na pohřbu).

Jan Řeřicha - Gavin Brown (seržant Blackman), Jaroslav Horák - Freddie Boardley (Lez Farquhar), Pavel Kříž - Stevan Rimkus (Gordon), Igor Smržík (policista nasazený na Patersona), Ladislav Krečmer (hlas z TV).

1.část, čas 4:30 a 2.část, čas 1:00 si myslím na základě Laikova určení dabéra alchymisty Lorenza ve filmu Kapitán - Jan Kotva (policista).

2. Záhada Dallmalské ulice / Dead Ringer
Jan Řeřicha - Gavin Brown (seržant Blackman)).

Jana Drbohlavová - Anne-Louise Ross (Dr.Burnsová), Miloš Vávra (dělník), Jan Sedliský (policista), Eva Klepáčová (žena na hřbitově).

3.část, v čase 42:46 a 44:34 - Jana Walterová? (policistka).

Herce, kterého dabuje Jan Řeřicha jsem si nikde nemohl ověřit. Vycházím pouze ze záznamu na IMDb, kde jediný policista (mimo těch hlavních), který se objevuje v obou epizodách, je právě Gavin Brown.

3. Vražda na začátku sezóny / Murder in Season
Oprava jména herce a postavy : Pavel Kříž - Danny Hignett (Graeme Samson).

Jan Sedliský (policista), Karel Chromík (King).

Eva Jiroušková - Trudy Kelly (Petrieová), Jorga Kotrbová - Carol Burns (Molly Barronová), Pavel Pípal (advokát James Donaldson), Miloš Hlavica (Pierson), Jan Hanžlík (hasič).
urby
Příspěvky: 676
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Taggart / Taggart

Příspěvek od urby »

Na ostří nože / Knife Edge
Jan Kotva (motorkář Zack Stevens), Jaroslav Horák (policejní fotograf), Daniel Rous (vyhazovač v Havana Joes), Eva Spoustová (hlas z vysílačky).

A před doplněním bych raději počkal na potvrzení : Simona Vrbická - Louise Scott (Lena).
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Taggart / Taggart

Příspěvek od bloom »

Když se dívám na obsazení letos dodabovaných epizod, mám z něj dost velký pocit zklamání. Docela by mě zajímalo, kdo určil, že z předchozího obsazení se bude dodržovat jen Dalimil Klapka a Marcel Vašinka. Vůbec nechápu, proč byli přeobsazeni Ladislav Županič a Miluše Šplechtová, kteří byli obsazení do dílů dodabovaných v roce 2003, a Jan Přeučil, který svou roli daboval od roku 1985, včetně dodabování v roce 2003, a který byl před rokem v jednom dabingu ČT ke slyšení. Třešničkou na dortu je potom obsazení pana Županiče na jednu z vedlejších rolí. Jedině u postavy Mikea Jardinea změnu chápu, protože Petr Svoboda by dnes již těžko mohl dabovat mladého začínajícího policistu a Jaromír Nosek bude nejspíš jeho zdařilá mladší varianta. Kdybych chtěl být ještě víc přísný, vytkl bych také výskyt Jiřího Pragera, Martina Sobotky a vlastně i Jiřího Dvořáka ve vedlejších rolích, protože v seriálu dabovali některé z hlavních postav.

Samozřejmě se i u nově nadabovaných dílů vyskytuje jedna z hlavních předností tohoto dabingu, kterou jsem na něm vždycky oceňoval - pestrý výběr a dostatečný počet hlasů ve vedlejších rolích. Bohužel díky tomu nepochopitelnému přeobsazení mi u těchto dodabovaných epizod seriálu, jehož dabing jsem vždy považoval za jeden z nejlepších, výrazně převáží negativní dojem. ČT měla příležitost uzavřít kruh a bohužel ji nevyužila.

Bohužel se opět ukazuje, že vyloženě dabingová dramaturgie (jaká je třeba na Primě) na ČT chybí. Po těchto rošádách však ztrácí váhu argument pro neodvysílání původních dabingů seriálů Kojak a Profesionálové z důvodu změny dabéra hlavní postavy na několik epizod – v tomto případě se na hlavní postavě ve třech následujících epizodách vystřídají tři dabéři, ačkoliv jich mohlo být o jednoho méně. :roll:
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Taggart / Taggart

Příspěvek od salgado »

Mně spíše přijde divné, že do jednoho dodabovaného dílu obsadili do hlavní role právě Petra Svobodu (Andělské oči). To mi nějak nedává smysl.
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Taggart / Taggart

Příspěvek od Laik »

Informace o dabingu z roku 2016 dodal filip. Podle nich to je s dabérem Jardina ještě "zajímavější":
11. série - 3. epizoda - Jaromír Nosek
12. série - 3. epizoda - Petr Svoboda
13. série - 1. epizoda - Jaromír Nosek
14. série - 1. epizoda - Petr Svoboda
urby
Příspěvky: 676
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Taggart / Taggart

Příspěvek od urby »

Obchod se smrtí / Death Call
Miloš Hlavica - Charles Kearney (Andrew McCormack), Jan Sedliský (policista), Ladislav Krečmer (policista s vysílačkou), Zdeněk Jelínek (více rolí).
Ferry
Příspěvky: 878
Registrován: 08 kvě 2012 19:45
Bydliště: Plzeň

Re: Taggart / Taggart

Příspěvek od Ferry »

U 1. dílu 6. série prosím o opravu jména Michala Gulyáše, aby mohl odkaz vést k profilu dabéra.
Oblíbení dabéři: Lukáš Hlavica, Filip Jančík, Jaromír Meduna, Jiří Plachý
Oblíbené dabérky: Kateřina Lojdová, Jitka Ježková, Dana Černá, Tereza Bebarová
martin.grossmann
Příspěvky: 145
Registrován: 18 říj 2009 08:50

Re: Taggart / Taggart

Příspěvek od martin.grossmann »

Přízrak z masa a kostí / Flesh and Blood

opravdu vypadá na dabing 1991. Richard Honzovič nově nadaboval začátek...
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Taggart / Taggart

Příspěvek od salgado »

A teď už na ČT dodabovali všechny dosud nenadabované díly, nebo bude pokračovat salámová metoda s postupným nakupováním dílů, což by mohlo vést k tomu, že jednou bude MacManuse dabovat Vojta Kotek?
urby
Příspěvky: 676
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Taggart / Taggart

Příspěvek od urby »

Kořeny zla / Root of Evil
Ivana Milbachová - Kirsty Miller (Linda).

Doplnění:
Jaroslav Horák - Alan Vicary (Paul Hunter), Jan Hanžlík - Bill Murdoch (majitel chovné stanice psů), Jaromír Meduna - James Gibb (Archie Cook), Mirko Musil - Alex Howden (barman Libby), Daniel Rous - Stewart Ennis (George McSherry), Tomáš Juřička - David Meldrum (Nicholas Frame), Jaroslav Vágner (botanik), Pavel Čapek (hlas komentátora v TV).
Odpovědět

Zpět na „Seriály“