Mentalista / The Mentalist • Dabingforum.cz

Mentalista / The Mentalist

Pokračování příště

Moderátor: Markus

Re: Mentalista / The Mentalist

Příspěvekod Lukiz » 12 čer 2015 20:26

Diváky to skoro vůbec nezajímá, sledovanost to má stejnou. Takže jde jen o vlastní pocit dobře odvedené a odměněné práce.
Lukiz

Příspěvekod Sen » 13 čer 2015 17:40

videofil píše:Sice tento seriál nesleduji, ale nemělo by mu taky záležet na divácích? :o

Co by pro diváky mohlo být lepšího než zachování původního obsazení . . .
Sen

Příspěvekod videofil » 13 čer 2015 18:14

Sen: Právě proto aspoň on na tu nabídku mohl kývnout. Takhle to na mě působí, že mu o diváky asi tak moc nejde.
videofil

Příspěvekod Lukiz » 13 čer 2015 18:23

A přeobsazení těch dalších 4 postav jako divákům nemá vadit?? Jaký už je v tom rozdíl jestli se změní 4 nebo 5 hlasů?
Lukiz

Příspěvekod videofil » 13 čer 2015 18:30

Tak já teď přestávám trochu spíše rozumět vám. :D :o Když někoho přeobsadí, tak vám to vadí. A když někoho osloví, aby pokračoval a on to odmítne, najednou vám to nevadí? To fakt nějak nechápu. Ale hlavně, že se tady spousta z vás ozývá, že televize nemají zájem spolupracovat s agenturními dabéry. A když nějakou ochotu, byť malou projeví, tak najednou vám nevadí, že dotyčný na nabídku nekývne. :-?
videofil

Příspěvekod Eleanor » 13 čer 2015 18:35

videofil píše:Sen: Právě proto aspoň on na tu nabídku mohl kývnout. Takhle to na mě působí, že mu o diváky asi tak moc nejde.

Spíš mi přijde, že chtěl pan Vondráček vyhovět divákům i kolegům. Když necháte jednu postavu nadabovanou správně a zbytek vyměníte, ten dabing už je stejně pro seriál naprosto znehodnocený. Stejně se to například stalo u páté řady Impéria: Mafie v Atlantic City, kde z původního obsazení cca třiceti postav zbyl původní dabér jen u hlavní postavy. A například pro mě tímto dabovaná verze od páté řady skončila. Do té doby byl přitom seriál obsazen bravurně...
Eleanor

Příspěvekod Eleanor » 13 čer 2015 18:43

videofil píše:Tak já teď přestávám trochu spíše rozumět vám. :D :o Když někoho přeobsadí, tak vám to vadí. A když někoho osloví, aby pokračoval a on to odmítne, najednou vám to nevadí? To fakt nějak nechápu.

Jde o to, z jakého důvodu kdo odmítne. 8-)
Eleanor

Příspěvekod -kNiGHT- » 12 črc 2015 10:26

videofil píše:Tak já teď přestávám trochu spíše rozumět vám. :D :o Když někoho přeobsadí, tak vám to vadí. A když někoho osloví, aby pokračoval a on to odmítne, najednou vám to nevadí? To fakt nějak nechápu. Ale hlavně, že se tady spousta z vás ozývá, že televize nemají zájem spolupracovat s agenturními dabéry. A když nějakou ochotu, byť malou projeví, tak najednou vám nevadí, že dotyčný na nabídku nekývne. :-?

Spíš nechceš rozumět. Kdyby to byl Colombo, tak ti ostatní by byli jen jako malé vedlejší role, ale Mentalista není Colombo a ty ostatní postavy nejsou vedleší postavy, ale stejně jako role Mentalisty jsou to role hlavní. Pan Vondráček udělal rozhodně dobře. Pokud by myslel jen na svojí kapsu tak by to vzal. Umělecky to totiž 1 postava z pěti hlavních opravdu nezachrání.

Ze seriálu jsem možná v celku viděl 1-2 díly kdysi dávno - jinak ho nesleduji.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
-kNiGHT-

Příspěvekod koumesik » 12 črc 2015 11:21

Ano, Jan Vondráček se zachoval zcela správně a takto by se měli zachovat všichni. Moc nerozumím těm, co dokážou přebrat roli po "kolegovi". Všem by mělo jít o kvalitu v dabingu, ale v dnešní době je to bohužel jen o financích. Dobré dabingy v dnešní době se dají udělat jen s dramaturgy, které má pouze Česká televize a FTV Prima.
koumesik

Příspěvekod Amalie » 23 črc 2015 13:52

Myslíte ten dabing např. seriálu Castle na zabití?? JJ, tak ten Prima fakt vylepšila :vztek:
Amalie

PředchozíDalší

Zpět na Seriály