Mentalista / The Mentalist

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentalista / The Mentalist

Příspěvek od videofil »

Sen: Právě proto aspoň on na tu nabídku mohl kývnout. Takhle to na mě působí, že mu o diváky asi tak moc nejde.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Mentalista / The Mentalist

Příspěvek od Lukiz »

A přeobsazení těch dalších 4 postav jako divákům nemá vadit?? Jaký už je v tom rozdíl jestli se změní 4 nebo 5 hlasů?
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentalista / The Mentalist

Příspěvek od videofil »

Tak já teď přestávám trochu spíše rozumět vám. :D :o Když někoho přeobsadí, tak vám to vadí. A když někoho osloví, aby pokračoval a on to odmítne, najednou vám to nevadí? To fakt nějak nechápu. Ale hlavně, že se tady spousta z vás ozývá, že televize nemají zájem spolupracovat s agenturními dabéry. A když nějakou ochotu, byť malou projeví, tak najednou vám nevadí, že dotyčný na nabídku nekývne. :-?
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Mentalista / The Mentalist

Příspěvek od Eleanor »

videofil píše:Sen: Právě proto aspoň on na tu nabídku mohl kývnout. Takhle to na mě působí, že mu o diváky asi tak moc nejde.
Spíš mi přijde, že chtěl pan Vondráček vyhovět divákům i kolegům. Když necháte jednu postavu nadabovanou správně a zbytek vyměníte, ten dabing už je stejně pro seriál naprosto znehodnocený. Stejně se to například stalo u páté řady Impéria: Mafie v Atlantic City, kde z původního obsazení cca třiceti postav zbyl původní dabér jen u hlavní postavy. A například pro mě tímto dabovaná verze od páté řady skončila. Do té doby byl přitom seriál obsazen bravurně...
Naposledy upravil(a) Eleanor dne 13 čer 2015 21:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Mentalista / The Mentalist

Příspěvek od Eleanor »

videofil píše:Tak já teď přestávám trochu spíše rozumět vám. :D :o Když někoho přeobsadí, tak vám to vadí. A když někoho osloví, aby pokračoval a on to odmítne, najednou vám to nevadí? To fakt nějak nechápu.
Jde o to, z jakého důvodu kdo odmítne. 8-)
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Mentalista / The Mentalist

Příspěvek od -kNiGHT- »

videofil píše:Tak já teď přestávám trochu spíše rozumět vám. :D :o Když někoho přeobsadí, tak vám to vadí. A když někoho osloví, aby pokračoval a on to odmítne, najednou vám to nevadí? To fakt nějak nechápu. Ale hlavně, že se tady spousta z vás ozývá, že televize nemají zájem spolupracovat s agenturními dabéry. A když nějakou ochotu, byť malou projeví, tak najednou vám nevadí, že dotyčný na nabídku nekývne. :-?
Spíš nechceš rozumět. Kdyby to byl Colombo, tak ti ostatní by byli jen jako malé vedlejší role, ale Mentalista není Colombo a ty ostatní postavy nejsou vedleší postavy, ale stejně jako role Mentalisty jsou to role hlavní. Pan Vondráček udělal rozhodně dobře. Pokud by myslel jen na svojí kapsu tak by to vzal. Umělecky to totiž 1 postava z pěti hlavních opravdu nezachrání.

Ze seriálu jsem možná v celku viděl 1-2 díly kdysi dávno - jinak ho nesleduji.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
koumesik

Re: Mentalista / The Mentalist

Příspěvek od koumesik »

Ano, Jan Vondráček se zachoval zcela správně a takto by se měli zachovat všichni. Moc nerozumím těm, co dokážou přebrat roli po "kolegovi". Všem by mělo jít o kvalitu v dabingu, ale v dnešní době je to bohužel jen o financích. Dobré dabingy v dnešní době se dají udělat jen s dramaturgy, které má pouze Česká televize a FTV Prima.
Amalie
Příspěvky: 1
Registrován: 23 črc 2015 13:47

Re: Mentalista / The Mentalist

Příspěvek od Amalie »

Myslíte ten dabing např. seriálu Castle na zabití?? JJ, tak ten Prima fakt vylepšila :vztek:
Kodak
Příspěvky: 1
Registrován: 26 bře 2016 00:06

Re: Mentalista / The Mentalist

Příspěvek od Kodak »

bernyz píše:Dobrý den, Michale, k přeobsazení rolí v seriálech a filmech dochází z důvodů, kdy se většina dabingových studií (našich dodavatelů dabingu) zatím nedohodla na podmínkách spolupráce s herci (dabéry), kteří se nechávají od 1.5. 2014 zastupovat agenturou ManpowerGroup. Do jednání mezi dabingovými studii a Hereckou asociací zastupovanou ManpowerGroup se nevměšujeme a respektujeme rozhodnutí některých dabérů nechat se zastupovat agenturou. K přeobsazování rolí se uchylujeme ve všech případech, kdy jsou pro nás změny podmínek neakceptovatelné. Role jsou přeobsazeny kvalitními dabéry, kteří mají s dabingem mnohaleté zkušenosti. Nemyslíme si, že bytím utrpěla umělecká hodnota CZ verze. Děkujeme za pochopení. --Dominika, komunikace s diváky

,,Role jsou přeobsazeny kvalitními dabéry, kteří mají s dabingem mnohaleté zkušenosti.´´ Je krásné, že mají s dabingem mnohaleté zkušenosti, ale s tímto seriálem ne. Když koukám na nové díly (6. série) tak ten dabing je na prd. Jak může nějaká ukřičená Petra Hobzová nahradit kvalitní dabing A. Elsnerové? Místo J. Vondráčka M. Slámu??? A snad to největší MÍSTO L. HLAVICI J. PLOYHARA??? Kvalitní dabéry jste tam možná dali ale určitě ne pro tento seriál. Když mluví Cho mám chuť si trhat uši, kde je VELMI ironický hlas Patricka? Hlas Elsnerové (jedné z nejlepších dabérek současnosti) zahnat a dát tam člověka který zní spíš pokakaně než vyrovnaně a pevně. I Rigsbyho jste hodně zkazili. Toto nejde nazývat dobrým dabingem 1. Ten seděl přesně na tělo ten 2. proč Cho zní jako by mu zrovna operovali hlasivky v krku.

Závěr- Zkazit tak úspěšný seriál byla velká chyba 1. dabing byl 100x lepší než ten 2. :nesouhlas: :-: :->
ricebrothers
Příspěvky: 2
Registrován: 14 úno 2017 12:12

Re: Mentalista / The Mentalist

Příspěvek od ricebrothers »

Já si taky myslím, takhle zmrvit seriál, který byl úplně perfektně nadabovaný (od 1, až po 5. sérii). Jestli tohle je podle Vás kvalitní dabing, pak co bylo to před tím??? :x
videofil píše:To, že se JV chová kolegiálně, je sice pěkná věc. Sice tento seriál nesleduji, ale nemělo by mu taky záležet na divácích? :o Potom se nedivím, když někteří lidé o to víc na agenturní dabéry nadávají.
Když je 5 sérií nadabováno stejnými dabéry a chystají se další dvě, pak i diváci se budou těšit na ty samé hlasy. Možná, že JV šlo právě hlavně o to, aby z toho diváci měli ten pravý pocit. Ty hlasy, který jsou tam teď, to je jako kdybyste Bruce Willise nechali předabovat Mahdalem...Taky by to stálo za kulový, slušně řečeno... :nesouhlas:
Odpovědět

Zpět na „Seriály“