Columbo / Inspektor Colombo / Columbo

Pokračování příště

Moderátor: Markus

Re: Columbo / Inspektor Colombo / Columbo

Příspěvekod Michel » 10 srp 2012 10:56

Tak pokusil jsem se v úvodním příspěvku rozlišit epizody, které daboval Petr Haničinec a které Dalimil Klapka, snad je to takhle vyhovující.

A.L.E.S. píše:To jo, ale vypadá to neúplně. Nevím, z jakého důvodu je tam takové omezení. Jde s tím něco dělat?

Pokud vím, tak s tímto nejde bohužel dělat nic. Je to omezení phpBB fóra, které neumožňuje do názvu předmětu napsat více než 64 znaků. Odkazy v úvodním příspěvku jsem ale (v případech, kdy se do předmětu nevejde celý český i anglický název) vytvořil tak, aby fungovaly, ať už je v názvu předmětu začátek anglického názvu uveden nebo ne. Tagy na tomto fóru (Daber, Film, Serial,...) totiž fungují tak, že vyhledávají shodný začátek.
Odkaz na díl Rekviem pro padající hvězdu ale nefunguje, protože máš nesprávně napsaný český název. Správně má být podle ČSFD a FDB česky Rekviem, nikoli Requiem.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Michel

Příspěvekod Licence2kill » 07 říj 2012 11:40

Doplněním údajů k poslednímu chybějícímu dabingu ČST Pohled z moře jsou všechny existující dabingy ČST alespoň zevrubně zdokumentovány. Podezření na potenciálně existující dabing epizod 20. a 30. se nepotvrdilo. Není možné jejich vznik dokladovat žádným podrobnějším pramenem a nebylo nalezeno ani jejich případné odvysílání, tak bych asi prosil o smazání této informace s tím, že bylo nadabováno ve skutečnosti pouze 12 dílů.
Licence2kill

Příspěvekod A.L.E.S. » 07 led 2013 22:29

Stala se mi docela zajímavá věc..., přistihl jsem se, jak na hlas Columba reaguju pokaždé jinak. Columbo s Haničincem mi přijde jako ňouma, ale Klapka má ve svém hlasovém projevu trochu té drzosti, takže ho za takového idiota nepovažuju :D . Ale to je jen můj pohled, vůbec to nesnižuje kvality dabingu i samotného seriálu.
A.L.E.S.

Příspěvekod okalis » 05 úno 2013 10:59

Tak on je to Columbův styl, že vystupuje jako naprostý ňouma, ale ve skutečnosti je vysoce inteligentní :) . Já mám rád oba jeho dabéry, ale víc se mi líbí s dabingem Klapky.
okalis

Příspěvekod sud » 05 úno 2013 18:41

Mně se taky líbí oba dva pánové, ale přeci jen mám radši pana Haničince. Je na něm, pravda, znát trochu věkový rozdíl, ale hraje to přesně podle Petera Falka a vystihl perfektně každou grimasu a každé gesto. Pan Klapka se také snažil, obzvláště v těch starších dílech se mi líbil, ale v některých epizodách (obzvláště z té nové série) se mi zdálo, že docela přehrával.
Nejoblíbenější dabéři: Alois Švehlík, Boris Rösner, Eduard Cupák, Jiří Zavřel, Ladislav Mrkvička, Vladislav Beneš
Nejoblíbenější dabérky: Eva Hudečková, Zlata Adamovská, Helena Friedrichová, Jorga Kotrbová, Marie Drahokoupilová, Ilona Svobodová
sud

Příspěvekod A.L.E.S. » 29 čer 2013 11:15

Columbo je hotový, i když se to z jednoho víkendu protáhlo na měsíc. Jen by se ještě hodilo, aby byl podtržen poslední díl. Odkaz funguje, ale to obligátní podtržení tam chybí. Teď jen budu dělat korekce těch stávajících dílů.
A.L.E.S.

Příspěvekod Lukiz » 29 čer 2013 11:31

U 2. dabingu k Haničincovi ještě epizody: 31, 41, 42, 45.
Lukiz

Příspěvekod kubik-dulik » 30 čer 2013 13:52

A.L.E.S. píše:Columbo je hotový, i když se to z jednoho víkendu protáhlo na měsíc. Jen by se ještě hodilo, aby byl podtržen poslední díl. Odkaz funguje, ale to obligátní podtržení tam chybí. Teď jen budu dělat korekce těch stávajících dílů.

Nevím, čím to je, ale je to tak u každého tématu, že poslední odkaz je nepodtržen :(
HBO má 5 kanálů a mezi ně patří taky Cinemax ;)
kubik-dulik

Příspěvekod arkviz » 31 pro 2016 20:22

Dobrý deň všetkým priaznivcom Poručíka. Odkedy som sa dočítal o existencii staršieho 1. dabingu horím zvedavosťou si ho vypočuť, lebo si myslím, tuším, že je najlepší. Bohužiaľ som ho nikde nenašiel. Nemá niekto ukážku?
arkviz

Příspěvekod Licence2kill » 10 bře 2017 11:08

Od 15.3. na ČT, ale na původní dabing u těch 12 epizod můžeme zapomenout :vztek:

Důvod, proč nebyl použit mi přijde přinejmenším zvláštní: "v zájmu zachování stejné zvukové kvality dílů a stejných názvů epizod". Tomuto zdůvodnění nerozumím, zvuková kvalita dochovaných záznamů původních dabingů je perfektní a dokonce mi tam přijde víc ruchů než v dabinzích Novy, jsou plastičtější (takže přeloženo "stejně slabší zvukové kvality") a stejné názvy epizod - no comment. Chápal bych ještě, kdyby to bylo kvůli existujícím střihům, které v několika dílech skutečně jsou (asi ve třech), ale tím se nikdo ani nezabýval. Pro mě velké zklamání.
Licence2kill

PředchozíDalší

Zpět na Seriály