Čtyři z tanku a pes / Czterej pancerni i pies

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Carney
Příspěvky: 534
Registrován: 14 zář 2008 09:26

Čtyři z tanku a pes / Czterej pancerni i pies

Příspěvek od Carney »

pes.jpg
pes.jpg (28.91 KiB) Zobrazeno 16984 x
Info: IMDB I ČSFD I FDB

1. DABING: (TV)
V českém znění: Jiří Bednář, Jan Schánilec, Ladislav Krečmer, Jiří Krampol a další

Zvuk: Václav Hálek
Překlad: Jiří Hlaváč
Dialogy: Jaroslav Piskáček
Režie českého znění: Čeněk Duba, K.M.Walló, Věra Barešová, Irena Skružná, Ladislav Helge
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing pro ČST Praha, 1968-1971

2. DABING: (DVD)
V českém znění: Marcel Rošetzký - Janusz Gajos (Janek Kos), Libor Terš - Franciszek Pieczka (Gustík Jelen), Petr Gelnar - Wlodzimier Press (Grigorij Saakašvili), Vilém Udatný - Roman Wilhelmi (Jarosz Olgiert), Wieslaw Golas (Tomáš Czerešniak), Bohuslav Kalva - Tadeusz Kalinowski (plukovník Tadeusz), Zuzana Hykyšová - Pola Raksa (Marusja Ogoňok), René Slováčková - Malgorzata Niemirska (Lydka), Jaroslav Horák - Witold Pyrkosz (Franek Wichura), Zdeněk Hess - Janusz Kłosiński (staršina Černousov), Radovan Vaculík - Stanisław Jasiukiewicz (West), Jindřich Hinke - Tadeusz Fijewski (Čerešniak), Daniela Bartáková - Barbara Krafftówna (Honoráta), Jan Pohan - Artur Mlodnicki (Doktor), Mieczyslaw Stoor (Seržant Kalita), Mieczyslaw Czechowicz (Konstanty Szawello), Roman Hájek, Ivo Novák, Josef Nedorost (titulky)

Zvuk: Michal Kraus
Produkce: Helena Bendová
Dialogy a režie českého znění: Václav Merhaut
Vyrobila: Digimédia, 2005
Naposledy upravil(a) Carney dne 29 srp 2021 18:13, celkem upraveno 15 x.
Historik
Příspěvky: 2789
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Čtyři z tanku a pes / Czterej pancerni i pies

Příspěvek od Historik »

Já bohužel k původním teledabingům seriálů "Čtyři z tanku a pes" a "Kapitán Kloss" nemám vůbec nic.
Opsha
Příspěvky: 432
Registrován: 17 črc 2008 11:51
Bydliště: Praha, Hradec Králové

Re: Čtyři z tanku a pes / Czterej pancerni i pies

Příspěvek od Opsha »

Tenhle dabing chodil i na Primě?
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Čtyři z tanku a pes / Czterej pancerni i pies

Příspěvek od Ištván87 »

Docela by mě zajímalo co se stalo s tím původním dabingem. Tady u toho novýho totiž byla česká předělávka tý písničky v titulcích, a ta pochází z toho originálního dabingu...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Historik
Příspěvky: 2789
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Čtyři z tanku a pes / Czterej pancerni i pies

Příspěvek od Historik »

Taky mě to hned napadlo po vložení DVD, ale nechtělo se mi věřit v tak "rafinovanou" kombinaci. Teď si vymýšlím, ale byla to populární věc, nevyšlo to třeba na SP deskách, odkud to mohli vzít? Jinak si ani nepamatuju, jestli to dělala ČST Praha nebo Brno (Kapitána Klosse dělalo Brno).
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1694
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Čtyři z tanku a pes / Czterej pancerni i pies

Příspěvek od anderson »

Historik píše:Taky mě to hned napadlo po vložení DVD, ale nechtělo se mi věřit v tak "rafinovanou" kombinaci. Teď si vymýšlím, ale byla to populární věc, nevyšlo to třeba na SP deskách, odkud to mohli vzít? Jinak si ani nepamatuju, jestli to dělala ČST Praha nebo Brno (Kapitána Klosse dělalo Brno).
Ja si zasa nie som isty ci to na Slovensku neslo so slovensky dabingom. Stale mam v hlave titulok Štyria tankisti a pes. Tym padom, ak je tento cesky dabin jednym zo "zatratenych" tak je este sanca v STV aspon pre Slovensko.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Čtyři z tanku a pes / Czterej pancerni i pies

Příspěvek od Pomajz »

Když vyšel novej dabing na seriál Dva roky prázdnin taky tam dali písničku Karla Černocha :-?
Naposledy upravil(a) Pomajz dne 27 zář 2010 14:45, celkem upraveno 1 x.
RETROFILM
Historik
Příspěvky: 2789
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Čtyři z tanku a pes / Czterej pancerni i pies

Příspěvek od Historik »

K 1.dabingu zatím jen střípky. V ČST uvedeno na přelomu 1971 a 1972. Režie českého znění jednotlivých dílů Čeněk Duba, K.M.Walló, Věra Barešová, Irena Skružná, Ladislav Helge. Po přečtení jména K.M.Walló se mi to nezdálo, že by TV seriál dělal Barrandov (nebyl by to sice jediný případ, ale přece jen poměrně výjimka) nebo hostování K.M.Walló v ČST (rovněž velká výjimka). Uvažoval jsem o poměrně časté záměně s Olgou Walló. Ale další postupně zjištěná jména režisérů dokazují, že to skutečně dělalo Filmové studio Barrandov dabing pro ČST Praha. Původně jsem si podle dělby dílů mezi několik režisérů myslel, že se na výrobu dost spěchalo. Jednotlivé epizody se ale dělaly postupně v rozmezí let 1968-1971.
Historik
Příspěvky: 2789
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Čtyři z tanku a pes / Czterej pancerni i pies

Příspěvek od Historik »

V 1.dabingu snad dabovali hlavní role Mirko Musil, Vladimír Čech st., Jan Schánilec a Ladislav Krečmer.
Historik
Příspěvky: 2789
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Čtyři z tanku a pes / Czterej pancerni i pies

Příspěvek od Historik »

Historik píše:V 1.dabingu snad dabovali hlavní role Mirko Musil, Vladimír Čech st., Jan Schánilec a Ladislav Krečmer.
Oprava dle písemného pramene (předcházející bylo z nejisté osobní vzpomínky): byli to Jiří Bednář, Jan Schánilec, Ladislav Krečmer a Jiří Krampol.
Čtyři z tanku a pes.jpg
Odpovědět

Zpět na „Seriály“