Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
martin5504™
Příspěvky: 67
Registrován: 29 lis 2014 10:18

Re: Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Příspěvek od martin5504™ »

Aj keď si HBO dáva veľmi záležať na dabingu, Rychlý je agentúrny herec a pochybujem, že priplatia za herca ktorý aspoň myslím, nebude mať taký priestor (teda niekedy nemal) tudiž sa bude chcieť ušetriť aspoň na niečom a buď bude Cigánek alebo random :D Ale keďže by to mal režírovať Zděnek Štepán tak si dá určite záležať a hercov vyberie parádnych.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Příspěvek od Ištván87 »

No, v poslední době dělal hned několik dabingů pro HBO Virtual a obsazení bylo různorodé. Na nějaké agenturní/neagenturní herce se nehrálo. Ale je fakt, že to jsou starší filmy (Muppets: Vánoční koleda, Mary Poppins). Jak to chodí se seriály, to nevím. Ale bylo by fajn, kdyby to takhle dopadlo. Ty herce pro hlavní role by nebylo zas tak těžké sehnat.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9249
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Příspěvek od filip »

Tak ono nejde o dabingy pro HBO, ale o dabingy pro Disneyho, které vznikají ve Virtualu a HBO to pak spíše koupí.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Mirec0910
Příspěvky: 66
Registrován: 22 říj 2016 12:14

Re: Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Příspěvek od Mirec0910 »

Sledovali ste aj s titulkami či čakáte na dabing ? Kto sledoval aké máte zatiaľ pocity ?
Obľúbení dabéri: Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Ladislav Cigánek, Michal Dlouhý, Aleš Procházka, Jaromír Meduna, Zdeněk Hruška, Pavel Vondra, Zdeněk Mahdal
martin5504™
Příspěvky: 67
Registrován: 29 lis 2014 10:18

Re: Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Příspěvek od martin5504™ »

Bohužiaľ nevydržal som. Je to riadne psycho, zatial som videl pilot, ale dabing to bude mať veľmi tažké pretoze ta atomsfera z 90 rokov a ta vtipnost a také odlahcenie je fuc :D.
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Příspěvek od Vladajsoucna »

Vault_13 píše:
Opravdu je ta scéna v Cooperově snu nadabována stejnou technikou, kterou používali při natáčení seriálu? Mě teda vždycky přišlo, že v tom českém dabingu se dabéři jen tak pitvoří, aby výsledek zněl divně, vůbec mi to nezní jako "reverse speech" z originálu. Je k tomu nějaký zdroj?
Přesně to nevím, to by se chtělo zeptat ideálně tvůrců dabingu, ale můj dojem je takový, že se skutečně pokusili o stejnou techniku jako v originále. Jinak Zdeněk Štěpán dělal později i parodii tohoto výjevu v Simpsonech.
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Příspěvek od Vladajsoucna »

Dosavadní odvysílané epizody Returnu jsou založené na surrealistických obrazech, dialogů je tu celkem poskrovnu, ale ve 4. epizodě už se začal jakž takž rozjíždět souvislejší děj a s ním se i navýšil počet dialogů. Takže můžeme začít odhadovat, jak to dopadne s českým dabingem, pokud tedy někdy vznikne.
Kyle McLachlan tu má o dost bohatší herecký rejstřík než v prvních dvou sezónách, nicméně není důvod, proč by to Aleš Procházka nezvládl (akorát by musel hlasově poněkud přitvrdit v některých okamžicích).
Docela hodně prostoru tu zatím má i indiánský policajt - jak se dívám, Zdeněk Žák k mému příjemnému překvapení stále docela často dabuje, takže by mohl svou roli opět získat.
To samé Mirka Součková (Lucy), Daniel Rous (Andy), Táňa Medvecká (Laura), Jaromír Meduna (Agent Cole), Alexej Pyško (Albert) nebo Jiří Langmajer (Bobby). Z toho (naštěstí) mála již nežijících dabérů devadesátkových dílů už se nemůže vrátit k Obrovi Radan Rusev - nabízí se někdo jiný s drsným hlasem, třeba Pavel Rímský? A na Roberta Forstera by se mi opět líbil Jiří Štěpnička, co ho namluvil v Jackie Brownové.
Petr Novak
Příspěvky: 449
Registrován: 29 kvě 2008 18:02

Re: Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Příspěvek od Petr Novak »

Na obra mě napadají ještě Zbyšek Horák nebo Zdeněk Maryška.
Ale tvůrcům dabingu rozhodně nezávidím, nebudou to mít snadné.
Uživatelský avatar
Vault_13
Příspěvky: 4
Registrován: 02 pro 2016 13:43

Re: Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Příspěvek od Vault_13 »

Já bych byl pro to, aby sehnali původní dabéry (a v tom jim velmi fandím), nebo aby snad ten dabing nedělali vůbec. :D

Jinak Medvecká mi k Lauře (FWWM) úplně nesedla, protože v seriálu dabovala Maddy a hlas Laury byl v seriálu jiný (mimochodem, pokud se dívám dobře, dabérka Laury ze seriálu tady není uvedena - byla např. na nahrávce, kterou si pouštěl Dr. Jacoby).
Mirec0910
Příspěvky: 66
Registrován: 22 říj 2016 12:14

Re: Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Příspěvek od Mirec0910 »

No s Langmajerom bude asi problém, ten sa už dabingu nevenuje.
Obľúbení dabéri: Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Ladislav Cigánek, Michal Dlouhý, Aleš Procházka, Jaromír Meduna, Zdeněk Hruška, Pavel Vondra, Zdeněk Mahdal
Odpovědět

Zpět na „Seriály“