Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Mirec0910
Příspěvky: 66
Registrován: 22 říj 2016 12:14

Re: Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Příspěvek od Mirec0910 »

Tak, pomaličky sa The Return blíži ku koncu, za mňa môžem povedať že veľká spokojnosť čo sa týka jednotlivých dielov a ten 16. diel ma dojal úplne :) Netrpezlivo už čakám na dabing, aby som si to potom celé mohol pozrieť znova ale už pekne aj s dabingom. Bude to však určite náročná záležitosť, snáď sa dočkáme kvalitnej práce :)
Obľúbení dabéri: Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Ladislav Cigánek, Michal Dlouhý, Aleš Procházka, Jaromír Meduna, Zdeněk Hruška, Pavel Vondra, Zdeněk Mahdal
L_O_U_S
Příspěvky: 116
Registrován: 25 čer 2010 13:30
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Příspěvek od L_O_U_S »

Taky se těším. Už slyším, jak si Aleš Procházka dává hodného Coopera v 16. díle.
Upřednostňuji původní znění, dabované verze volím spíš u méně náročných filmů nebo vyhlášených dabingů.
Uživatelský avatar
Ralk
Příspěvky: 70
Registrován: 13 úno 2011 12:26

Re: Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Příspěvek od Ralk »

Tak třetí řada kompletně dokoukána. Rozhodně se jedná o jeden z nejpodivnějších, ale zároveň také nejkrásnějších seriálů, co se na televizních obrazovkách objevily v průběhu posledních deseti let.

Souhlasím s tím, že nadabovat to bude oříšek, i když některé díly jsou založeny výhradně na vyprávění formou obrazu, nikoli zvuku (zejména osmý díl je tímto hodně specifický a za krátkou dobu se stal kultovní záležitostí).

Z mého pohledu nejtěžší věcí, která na tvůrce čeká, bude zvolení vhodného hlasu pro "zlého" Coopera. Ačkoli jej v seriálu také hraje Kyle, tak ten dokázal v této roli hodně pozměnit hlas a i jinak podal svůj, troufám si říct, životní výkon. Možná by nebylo špatné, kdyby oba Coopery dabovali dva rozdílní herci - hodného klasicky Procházka, ve zlém jsem čas od času zaslechl tón hlasu podobný na Otmara Brancuzského.
Mirec0910
Příspěvky: 66
Registrován: 22 říj 2016 12:14

Re: Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Příspěvek od Mirec0910 »

Tak :) Kompletne dopozerané to mam aj ja a po poslednej časti, keď to skončilo, som ani nevedel aké mám mať pocity. Fakt jedným slovom to je úžasné, čo Lynch dokázal znova vymyslieť :) Máš teda zaujímavý názor, že skúsiť Coopa dabovať tak, že dobrého Prochádzka a zlého niekto iný. Ale zase na druhú stranu, Procházka je skúsený dabér a vie sa aj on pohrať s hlasom a bude treba rozlíšiť teda dobrého a zlého Coopa a ešte aj Dogieho :) Ja sa na dabing veľmi teším, znova si pozrieť tento super seriál a už aj s dabingom. Dúfam, že sa podarí obsadiť Procházku, na Gordona zase Medunu, na Albera samozrejme Pyška a podobne, aby aspoň tie hlavné postavy čo boli aj v pôvodnom Twin Peaks boli dodržané. Zaujímavé bude obsadiť tie nové postavy ako Naomi Wats v úlohe Dogieho manželky, tých bratov z kasína a podobne. Už nech to proste je čo najskôr :D :D
Obľúbení dabéri: Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Ladislav Cigánek, Michal Dlouhý, Aleš Procházka, Jaromír Meduna, Zdeněk Hruška, Pavel Vondra, Zdeněk Mahdal
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Příspěvek od Vladajsoucna »

Nesouhlas, že by se Táňa Medvecká nehodila na Lauru. Teď v posledním díle Returnu jsme se mohli přesvědčit, že v originále má velmi podobný hlas.
A proboha, aby nedabovala v seriálu Maddy, když byla (menší spoiler) hrána stejnou herečkou jako Laura!
Uživatelský avatar
Vault_13
Příspěvky: 4
Registrován: 02 pro 2016 13:43

Re: Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Příspěvek od Vault_13 »

Já nepsal, že by se nehodila, ale že mi prostě neseděla, to je celé. Sto lidí, sto chutí. Dedukce s Maddy by byla platná v případě, že by byl FWWM natočen ještě před seriálem, jinak by to mělo být spíš: "A proboha, aby nedabovala ve filmu Lauru, když byla hrána stejnou herečkou jako Maddy!" :D Protože já si teď fakt nevybavuju (a možná se pletu) nějakou flashbackovou scénu ze seriálu, kde Laura mluví. Na nahrávkách od Jacobyho to podle mě Medvecká není, tudíž tady chybí uvedení dabérky Laury v seriálu.

Jinak jsem až teď zjistil, že český dabing změnil větu, pronášenou ústy Sarah Palmerové "I´m in the Black Lodge with Dale Cooper." na "Jsem v Černém vigvamu s Windomem Earlem." To trošku může (ale nemusí) měnit situaci a náhled na postavy v této komunikaci zainteresované, možná is ohledem na Sarah v TP:TR. Původní seriál jsem viděl jen s dabingem, takže doufám, že tam takovýchto úprav není víc, vzlášť ve scénách, které se týkají mytologie a "jiného světa".
L_O_U_S
Příspěvky: 116
Registrován: 25 čer 2010 13:30
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Příspěvek od L_O_U_S »

Lauru v seriálu určitě nedabuje Taťjana Medvecká.
Upřednostňuji původní znění, dabované verze volím spíš u méně náročných filmů nebo vyhlášených dabingů.
L_O_U_S
Příspěvky: 116
Registrován: 25 čer 2010 13:30
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Příspěvek od L_O_U_S »

Spoiler:

Pustil jsem si jen tak díl, ve kterém je odhalen vrah. Leland, posedlý BOBem, v originále říká: "Leland says you're going back to Missoula, MONTANA!" V originále říká: "Lelenad říká, že jedeš do Missouly, ZA MOU DCEROU" (nebo tak nějak, podstatný je ten závěr). Nedokážu si to vysvětlit, je to úplný nesmysl, protože Laura není v Missoule, ale na místním hřbitově dva metry pod zemí.
Upřednostňuji původní znění, dabované verze volím spíš u méně náročných filmů nebo vyhlášených dabingů.
L_O_U_S
Příspěvky: 116
Registrován: 25 čer 2010 13:30
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Příspěvek od L_O_U_S »

Nová řada by měla od včerejška běžet s dabingem. Viděl to někdo? Nějaké reakce?
Upřednostňuji původní znění, dabované verze volím spíš u méně náročných filmů nebo vyhlášených dabingů.
richardda
Příspěvky: 1107
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Příspěvek od richardda »

S dabingem na HBO GO a zatim jsem to jen prolit, ale agenta Coopera dabuje Ales Prochazka. Jsou tam i Pyško a Meduna na svych postavach. :-:
NOVA, jedině ona.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“