My z Kačerova / Kačeří příběhy / Ducktales

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: My z Kačerova / Ducktales

Příspěvek od HonzaXXII »

DAN K: Proč by to ale dělali, kdyby věděli že existuje starší dabing (anebo kdyby to nebylo na zakázku Novy)? Pak snad jedině že by ČT původní dabing k těm dílům zlikvidovala (pak je ale divné, že těch 5 dílů dabovaných ještě na ČST a odvysílaných na Nově až v roce 2004 zůstalo) a ten starší novácký si zase vzal Vávra.

Ta Krbová byl podle mě spíš omyl toho co namlouval titulky (chtěl bych znát jeho jméno), ta má úplně jiný hlas a mně připadal v tom díle úplně stejný. Na Talpovou si jako na Čvachtici nepamatuju, jestli si to někdo nesplet se Zlatkou. S tou Magikou byly změny jen v těch dílech dabovaných na ČST, prvně ve dvou Ivanka Devátá, potom v jednom Petr Oliva, žádnej Potměšil (ale ten pár vedlejších rolí taky namluvil), a pak už nepřekonatelná pravá Magika-Valerie Zawadská. A Kačku dělala Páleníčková taky i na ČST, ale pouze zpočátku (díly Návrat na Klondike apod.), ale v případě Kačky se hodně snažili, aby ty hlasy byly co nejpodobnější.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: My z Kačerova / Ducktales

Příspěvek od Slipio »

Tak jsem si porovnal ty dabingy. Ten nový je fakt hrozný, fakt nechápu proč ho předělávali. Ten starý znám moc dobře a je stokrát lepší :D . Ta Nova má někdy blbé nápady (i když tady to nebyla asi jejich chyba)
Uživatelský avatar
C.I.S.I.
Příspěvky: 235
Registrován: 12 říj 2008 20:15

Re: My z Kačerova / Kačeří příběhy / Ducktales

Příspěvek od C.I.S.I. »

Chtel jsem se zeptat, jak je to s tim novym dabingem? Byl vyroben opravdu v roce 2004? Mam totiz znameho, ktery tvrdi, ze jeho spoluzacka ze zakladky - Klára Šumanová - dabovala Kačku. A to mu je ted uz skoro 30, cili si vemte, ze to musi byt tak 15 let zpatky. Vylezlo to z neho samo, aniz bychom se o dabingu bavili, takze mi nepripada, ze by chtel frajerit.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: My z Kačerova / Kačeří příběhy / Ducktales

Příspěvek od HonzaXXII »

Dřív to na sto procent nebylo. První z těch dílů šel předabovanej v TV 8. srpna 2004. Ty předabovaný díly nikde nevyšly, a předtím šly pouze v roce 1993 na ČT (39) a v roce 1994 na Nově (6+3 od té doby nikdy nevysílané) a samozřejmě v dabingu původním.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: My z Kačerova / Kačeří příběhy / Ducktales

Příspěvek od HonzaXXII »

diawara89 píše:Jednou z příčin předabování byla asi i smrt Mirka Musila v roce 1999. Proč ale přemluvili i ostatní postavy, to fakt netuším.
Jo? A proč teda 52 dílů zůstalo v původním dabingu? Filmy se nepředabovávají jen proto že někdo umře, spíš se naopak snaží na to už nešahat.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Opsha
Příspěvky: 432
Registrován: 17 črc 2008 11:51
Bydliště: Praha, Hradec Králové

Re: My z Kačerova / Kačeří příběhy / Ducktales

Příspěvek od Opsha »

Já bych řekl že: 1/ posledních devět dílů skončilo ve Vávrově šupleti
2/ práva z ČT jsou drahá, tak se nekupovalo dalších39 dlíů
3/ V Disney Character Voices někdo ztratil soudnost a místo toho aby tlačil na Novu, aby si sehnala
práva jí dodal nový
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: My z Kačerova / Kačeří příběhy / Ducktales

Příspěvek od HonzaXXII »

Jasně že jo. Ad 1) Možná je ještě šlo vykoupit, ale bylo to jak s ČT-levnější předabovat než vykoupit. Ad 3) Ti podle mě hlavně ani neměli přehled co se už dabovalo a co ne.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Janek3b
Příspěvky: 139
Registrován: 31 kvě 2009 18:37

Re: My z Kačerova / Kačeří příběhy / Ducktales

Příspěvek od Janek3b »

Nebyl dabing Šikuly v druhém dabingu posledním dabingem Stanislava Fišera?
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: My z Kačerova / Kačeří příběhy / Ducktales

Příspěvek od HonzaXXII »

Já bych řek že jo. Ale bylo poznat že už mu to dělalo problémy, už to nebyl Fišer jak ho známe.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Petr Novak
Příspěvky: 449
Registrován: 29 kvě 2008 18:02

Re: My z Kačerova / Kačeří příběhy / Ducktales

Příspěvek od Petr Novak »

Já mám takový pocit, že Stanislav Fišer už nemluvil toho Šikulu ve všech dílech toho nového dabingu, ale jenom v některých.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“