Taková moderní rodinka / Modern Family

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

corleone71
Příspěvky: 32
Registrován: 21 zář 2012 01:28

Re: Taková moderní rodinka / Modern Family

Příspěvek od corleone71 »

Tak dnes mi prišla odpoveď z SDI Media ohľadom zmeny toho Maříka.
V celom znení bola takáto :

Dobrý den,

Děkuji za Vaše pochvaly a připomínky. S Modern Family se to má takto. Kontaktovali jsme paní režisérku Karolínou Průšovou, která objasnila, že postavu Michala Maříka jsme museli přeobsadit, protože výrobce seriálu natočil děti v krátkém časovém úseku - takže jejich věk je přibližně stejný. Dabing šel ale pomaleji, takže naše dabující děti poněkud zestárly. A jak už to tak příroda zařídila, s dospíváním přichází i mutace. Nejinak tomu bylo i v případě Michala Maříka a proto bylo nutné ho vyměnit za Jindru Žampu. Bohužel, běh života neotočíme, doufám, že toto vysvětlení je pro Vás uspokojivé a že nám zachováte přízeň i nadále.

S pozdravem

Pavla Yeats

Myslím si že tá pani je veľmi milá a ochotná že mi odpovedala, čo som vlastne ani nečakal, že dostanem nejakú odpoveď len mi je lúto toho Maříka, predsa len herec čo hraje Luka je tiež vo 4. a 5.sérii vätší a vyšší a tiež má hrubší hlas v origináli takže tiež vyrástol, tým pádom ja nevidím dôvod zmeny, ale dakujem tejto pani sa vysvetlenie a zato že mi odpísala.
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Taková moderní rodinka / Modern Family

Příspěvek od Slipio »

Aby Pepra daboval Libor Bouček je trapné, když předtím to byl Jiří Hromada, to nemůžou nahradit dabéra trochu méně drasticky
corleone71
Příspěvky: 32
Registrován: 21 zář 2012 01:28

Re: Taková moderní rodinka / Modern Family

Příspěvek od corleone71 »

Tak, včera som videl 1.časť z najnovšej už v poradí 6.série Takej modernej rodinky. Strašne som sa na ňu tešil, a tajne som dúfal že zmena rôznych dablérov a ich preobsadzovanie sa (napr.Teória veľkého tresku, Family guy a poď.) v dôsledku tých čo odišli do agentúry konať nebude. Avšak márne. Myslel som si že aspoň taká prémiová stanica ktorá je platená ako je HBO meniť dablérov nebude že si dajú aspoň oni záležať na kvalitnom dabingu. Ale to som sa mýlil.
Zmenili sa rovno 3 hlavný dabléri !!
A to postava Phila ktorého hrá Ty Buller a daboval ho skvelý Aleš Procházka ten mi najviac chýba lebo má skvelý hlasový fond a na Phila skvelý feeling. Bohužial zrejme je v agentúre takže teraz ho dabuje nejaký úplne mne neznámy dablér ktorý ho rozpráva úplne sucho, a skoro bez emócií.
Potom je tu zmena aj taktiež skvelej Martiny Hudečkovej ktorá tak isto vynikajúco dabovala Philovu manželku Claire. Táto nová dablérka sa síce snaží viac ako nový dablér Phila ale nie je to ono.
A posledná zmena a asi hlasovo najtragickejšia sa týka postavy Sofie Vergary čiže Glórie. Tá je zo svojím temperamentným španielskym akcentom v tomto podaní úplne celá zle oproti jej pôvodnej dablérke ktorá bola špičková. A to som použil ešte jemný výraz.
Poprosím teda o doplnenie týchto dablérov, lebo ja ich po hlase vôbec nepoznám a to už je čo povedať kedže vätšinu dablérov rozoznám hneď.
Je to proste veľká škoda a ďalšia silná rana pre kvalitný dabing kedže aspoň ešte tento seriál mal jeden z výborných dabingov. Kto vie čo urobia z Hrou o tróny. To iba s titulkami jedine !!!!
Mimochodom ostatné hlavné obsadenie pokiaľ ma sluch neklame , bolo zachované. Ale to je veľmi malá útecha.
mortyslav
Příspěvky: 8
Registrován: 03 bře 2013 10:51

Re: Taková moderní rodinka / Modern Family

Příspěvek od mortyslav »

Pokud jsem dobře pochytil, tak Aleše Procházku nahradil Ivan Jiřík - to je teď taková univerzální a nudná náhrada za dabéry typu Pavel Tesař, Aleš Procházka, atd. Martinu Hudečkovou nahradila Regina Řandová, která sice vůbec neumí komediální role, ale její nepříjemný hlas a projev se na tuhle postavu hodí. Nejhůře však dopadla postava Glorie, tu novou dabérku jsem také nepoznal, ale je to výrazně starší, afektovaný a nesympatický hlas, a chudák Sofía Vergara teď zní minimálně na 60 let, což tohle spojení řadí po bok dalších epických a dnes již legendárních spojení typu Radka Přibyslavská - Kaley Cuoco, Libor Bouček - David Duchovny nebo Hana Ševčíková a 90% rolí, co dabuje. Postava Glorie úplně ztratila vtip a lehkost, a teď je z ní jen stará hysterka.

Člověk by si myslel, že za skoro 9 měsíců krize se už takových přešlapů nedočká a ono pak na něj z TV vybafne toto!!!
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 228
Registrován: 25 srp 2012 04:57
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Taková moderní rodinka / Modern Family

Příspěvek od Obelix »

Tak tohle mě hodně mrzí :( . Doufal jsem, že obsazení zůstane, když se mi doneslo, že Pavel Zedníček pokračuje.

Změna u Claire mi prakticky vůbec nevadí, tam se to projevilo nejméně, ale u Phila je to vážně špatné. Aleš Procházka se s Burrellem naprosto sžil a dokázal tu jeho "dětinskost" skvěle prodat. Umím si představit mnohem horší náhradu než pana Jiříka, ale tato postava bohužel utrpí jakýmkoliv přeobsazením.

U Glorie je to taky takové pochybné. Katka Lojdová mi z původního osazenstva přišla jako přešlap, protože byla na Glorii moc "umírněná". Nicméně náhrada v podobě Vandy Konečné má pro změnu opačný problém. Ale dokážu si představit, že pokud si paní Konečná s postavou sedne, má větší šanci přiblížit se (těžkému) originálu.

Jinak co se ostatních tvůrců týče, vše by mělo zůstat při starém (100% to mohu říci o překladu, úpravě, režii a studiu). A výroba bude 2014 - 2015.
corleone71
Příspěvky: 32
Registrován: 21 zář 2012 01:28

Re: Taková moderní rodinka / Modern Family

Příspěvek od corleone71 »

Presne.
Aleš Procházka je vynikajúci dablér a ako správne podotýkate tak sa skvelo vžil do Philovej postavy a dal mu tú správnu cool detskosť. Sám by som to lepšie nenapísal.
Ja len dúfam že keď budú dabovať asi o pol roka druhú polovicu série čiže ďalších 12 častí, alebo poprípade až o rok ďalšiu sériu tak už bude po ´´stávke´´ a Aleš Procházka sa vráti.
Alebo poprípade by Phila mohol dabovať aj keby to stále nebolo ono ale myslím že by to bolo lepšie ako teraz Petr Burian.
Ten pokiaľ viem v agentúre nie je, takže obsadiť ho by nemal byť problém a na pána Procházku síce nemá, ale má veľmi dobrý komediálny hlas napr. v Doctorovi Who - Pán času daboval 10.Doktora ktorého hral David Tennant a jeho hlas sa skvele hodil ku komickému vystupovaniu Doktora ale aj k vážnemu.
Tam mi jeho hlas sedel na Doktora dokonale, a mohol by niečo podobné spraviť aj s Philom.

A ak je aj Pavel Tesař v agentúre tak to je ďalšia veľká škoda lebo na AXN dabingu seriálového Sherlocka vynikajúco daboval Moriartyho ktorý sa vráti aj do ďalšej série Sherlocka. Rovnako excelovali aj Jan Štastný a David Novotný ako Sherlock a Dr.Watson.
Ale kedže nová séria sa iba začne natáčať a premiéru bude mať až niekedy o rok, tak to dúfam že kríza v dabingu už bude zašehnaná a všetko zostane v normále.
Naposledy upravil(a) corleone71 dne 05 úno 2015 02:52, celkem upraveno 1 x.
kit.hl
Příspěvky: 282
Registrován: 22 dub 2010 18:30

Re: Taková moderní rodinka / Modern Family

Příspěvek od kit.hl »

Pro mě další zprzněný špičkový seroš.
Slovenský dabing : http://www.dabingforum.sk ..byl dlouho a v mnoha případech Československý a má zde své místo. Tedy minimálně odkaz jistě .Hlasy znějící mému uchu: Milan Mach,Vilém Besser ,Soběslav Sejk, Luděk Munzar..
mortyslav
Příspěvky: 8
Registrován: 03 bře 2013 10:51

Re: Taková moderní rodinka / Modern Family

Příspěvek od mortyslav »

Po první polovině přeobsazené série doufám, že Vanda Konečná a obzvláště Ivan Jiřík se do druhé poloviny již nevrátí. Speciálně Ivan Jiřík je v té roli katastrofální, neumí udělat vtip, natož prodat nějakou pointu, on mluví a mluví a najednou konec scény, občas si toho člověk ani nevšimne. Vanda Konečná tu postavu dělá zbytečně starší, když se do toho občas "dostane", tak zní jako chlap. Jedinou, kdo mě překvapil, je Regina Řandová. Po postavách ve Kravaťácích a Hledání je to další její role, kde je adekvátní náhradou a možná ještě lepší než původní dabérky.
Artezaj36
Příspěvky: 35
Registrován: 14 pro 2013 01:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: Taková moderní rodinka / Modern Family

Příspěvek od Artezaj36 »

Nevíte někdo jak je to se sedmou sérií ?
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 228
Registrován: 25 srp 2012 04:57
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Taková moderní rodinka / Modern Family

Příspěvek od Obelix »

První půlka opět poběží již zanedlouho (cca. za měsíc, počítám) na HBO.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“