Dva z Queensu / The King of Queens • Dabingforum.cz

Dva z Queensu / The King of Queens

Pokračování příště

Moderátor: Markus

Re: Dva z Queensu / The King of Queens

Příspěvekod Tomáš Slach » 05 led 2018 12:56

Tomáš Slach

Re: Dva z Queensu / The King of Queens

Příspěvekod Mnata » 12 led 2018 21:26

Tak teď jsem poprvé začal tuto verzi sledovat pravidelněji, něco jsem již kdysi zahlédl, ale stejně mám většinu seriálu do zblbnutí nakoukanou v Německé verzi na RTL II v době kdy měli slušný program a nedávali jen trapné reality show a pseudo dokumenty.

Bohužel mám s touto českou verzí jisté problémy. Jelikož originál moc neznám mohu porovnat jen s Německou verzí, která se mi na základě ukázek zdá lepší než ten originál hlavně proto že Thomas Karallus zvládá panický, téměř až zženštilý jekot své postavy líp než Kevin James takže to v konečném výsledků vyzní ještě směšněji např. ve scéně smrtelně nebezpečného parkování před supermarketem.

No ale zpět k meritu věci. Ten český dabing se mi bohužel nelíbí. Ne že by obsazení herců bylo strašné, ikdyž je pravda že se opět stalo že herec který se k roli hodí (před rokem zesnulý Pavlata dal starému, paranoidnímu a vztahovačnému důchodci-rejpalovi Arthurovi právě onu kvalitu směsy otravnosti, vlezlosti a pokrytectví kterou vyzařuje originál) byl nahrazen někým jiným kdo není úplně ve stejné kategorii.

Problém je hlavně v režii a pak v překladu. Už se i stalo že jsem si všiml že překladatel zřejmě původní vtip nepochopil a tak ho přeložil tak obratně že smysl sdělení byl naprosto opačný vůči originálu, čímž se zabil celý vtip, pokud tedy se z neznámého důvodů při dabingu nevynechala půlka dané repliky, ačkoliv by pro ni byla místa habaděj. :roll:

A když se toto nestane, tak věškerou pointu spolehlivě dorazí Kvasničkova režie, která nutí talentované herce aby text letmo a nezřetelně předříkávali, takže se tu absolutně neakcentuje pointa a tím pádem jde 90 % vtipnosti do kopru, zvlášt pokud to má být komická a velmi hlasitá hádka. Pokud se pár vzájemně přirovnává ke slonům a vyhrožuje podpálením domu, člověk by čekal trochu života do toho umírání, ale tohle se bohužel neděje.

Nejvíc se divím jak se to vůbec mohlo stát. Raymonda má každý rád, spřízněný seriál z téže doby je nadabován velmi dobře a veškeré pointy jsou tam vyakcentované a hádky a výbuchy impulzivnějších postav (jmenovitě např. Franka ztvárněného zesnulým Peterem Boylem) mají tu správnou kadenci. Opravu nechápu.
Mnata

Předchozí

Zpět na Seriály