Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Pokračování příště

Moderátor: Markus

Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvekod oberon » 29 kvě 2010 13:01

Image
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související: Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba, Star Wars: Epizoda II - Klony útočí, Star Wars: Klonové války, Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů, Star Wars Povstalci, Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje, Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder, Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů, Star Wars: Síla se probouzí

1. SÉRIE
Image
V českém znění: Bohumil Švarc ml. - Matt Lanter (Anakin Skywalker), Anežka Pohorská - Ashley Eckstein (Ahsoka Tano), Jan Vondráček - James Arnold Taylor (Obi-Wan Kenobi), Jan Šťastný - Dee Bradley Baker (Klony), Filip Švarc - Matthew Wood (Droidi), Bohuslav Kalva - Tom Kane (Yoda), Martina Menšíková - Nika Futterman (Asajj Ventress), Jiří Plachý - Ian Abercrombie (Kancléř Palpatine / Darth Sidious), Jitka Moučková - Catherine Taber (Padmé Amidala), Pavel Rímský - Terrence 'T.C.' Carson, Ron Perlman (Mace Windu, Gha Nachkt), Petr Pelzer - James Arnold Taylor (Plo Koon), Jiří Schwarz - Tom Kane (Admirál Yularen), Tomáš Juřička - Anthony Daniels (C-3PO), Bohumil Švarc - Corey Burton (Hrabě Dooku), Jaroslav Kaňkovský - Matthew Wood (Generál Grievous), Libor Hruška - Ahmed Best (Jar Jar Binks), Lucie Svobodová - Olivia d'Abo (Luminara Unduli), Lukáš Hlavica - Dee Bradley Baker (Onaconda Farr), Petr Gelnar - Phil LaMarr (Kit Fisto), Petr Oliva - Tom Kenny (Nute Gunray), Zbyšek Horák - James Marsters, Tom Kane (Kapitán Argyus, vypravěč), Zdeněk Mahdal - Brian George, Tom Kenny (Král Katuunko, Nahdar Vebb), Jakub Saic - James C. Mathis III (Kapitán Typho), Sabina Laurinová - Jennifer Hale (Aayla Secura) a další

Překlad: Silvie Šustrová a Petr Finkous
Zvuk: David Pavlíček
Výsledný mix: Lucasfilm Animation
Produkce: Leoš Lanči
Odborný poradce: Marek Píša
Dialogy a režie: Jiří Balcárek
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska 2010

6. SÉRIE
Image
V českém znění: Bohumil Švarc ml. - Matt Lanter (Anakin Skywalker), Václav Rašilov - James Arnold Taylor (Obi-Wan Kenobi), Jan Šťastný - Dee Bradley Baker (Klony), Filip Švarc - Matthew Wood (Droidi), Václav Knop - Tom Kane (Yoda), Jiří Plachý - Tim Curry (Kancléř Palpatine / Darth Sidious), Jitka Moučková - Catherine Taber (Padmé Amidala), Pavel Rímský - Terrence 'T.C.' Carson (Mace Windu), Jiří Schwarz - Tom Kane, Dee Bradley Baker (Admirál Yularen, Admirál Trench), Miloslav Mejzlík - Corey Burton (Hrabě Dooku), Zbyšek Horák - Tom Kane (vypravěč), Klára Jandová - Tasia Valenza (Shaak Ti), Lucie Svobodová - Gwendoline Yeoo (Nala Se), Bohdan Tůma - Bob Bergen (Lama Su), Zdeněk Mahdal - Robin Atkin Downes (Rush Clovis), Petr Burian - James C. Mathis III (Kapitán Typho), Libor Hruška - Ahmed Best (Jar Jar Binks), Vladimír Kudla - Ian Ruskin, Brian George, Paul Nakauchi (Finis Valorum, Ki-Adi-Mundi, Sifo-Dyas), Jaromír Meduna - Liam Neeson (Qui-Gon Jinn), Simona Postlerová - Jaime King (Pravda), Anežka Pohorská - Ashley Eckstein (Ahsoka Tano), Petr Neskusil a další

Překlad: Vojtěch Kostiha
Zvuk: Martin Václavík
Produkce: Kateřina Nehasilová, Jan Junek
Dialogy a režie: Jiří Balcárek
Vyrobila: Společnost SDI Media v roce 2015
Obrázek
oberon

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: Clone Wars

Příspěvekod Markus » 29 kvě 2010 13:21

Jinak jestli se nic nepokazí, tak by ještě měl dabovat Jaroslav Kaňkovský Generála Grievouse. Nute Gunraye si místo pana Pragera nadabuje Otakar Brousek ml. A Jan Šťastný bude samozřejmě dabovat i velitele Codyho...
Obrázek
Markus

Příspěvekod DavePave » 29 kvě 2010 13:23

To vypadá pěkně:) Poběží to někde v TV nebo to půjde rovnou na DVD?
Obrázek
Obrázek
DavePave

Příspěvekod Markus » 29 kvě 2010 13:30

Rovnou na DVD co vím... Jo a zvuk se bude dělat stejně jako u všech Lucasových děl v USA. Takže až vám zase nějaký fanda bude tvrdit, jak v tom příííšerném dabingu Klonových válek mluví droidi jako Bob a Bobek, což jsem četl v reakcích na dabing pilotu, tak ho můžete rovnou poslat někam, protože mají naprosto stejné zkreslení hlasů jako v originále. Jen holt ta angličtina asi zní víc cool nebo co... :)
Obrázek
Markus

Příspěvekod Petr Novak » 29 kvě 2010 13:49

Balcárek? No, nevím jestli to byla dobrá volba. Je pravda, že u Farscape odvedl dobrou práci, ale na druhou stranu, v případě anime, na co sáhl, to zkazil (jedinou výjimkou je Howl's Moving Castle), takže nevím, když se tu kombinuje žánr scifi a anime, jestli se bát nebo radovat. Je pravda, že jsem možná proti panu Balcárkovi trochu zaujatý, protože mu prostě nikdy neodpustím, jak zprasil tak vynikající umělecké dílo, jakým je Mijazakiho Cesta do fantazie (kde mu navíc nestačilo zprasit jenom český dabing, ale úplně stejně zprasil i ten slovenský), ale přesto, osobně si myslím, že Klonové války by si zasloužili lepšího režiséra, například pana Knopa, který odvedl dobrou práci na SGA a v rámci možností i na anime Blood+. To bych byl přece jenom klidnější, než u pana Balcárka.
A abych pravdu řekl, tak ten Jan Vondráček na Obi-Wana mě taky trochu děsí. No, uvidíme, snad to nebude takový děs.
Petr Novak

Příspěvekod Slipio » 29 kvě 2010 13:53

Jelikož to je anime, tak jsem spokojen, jenom pár postav má jiné dabéry, než ve hraném filmu.
Slipio

Příspěvekod oberon » 29 kvě 2010 13:54

My jsme to už řešili v oddělení Na dabing čekající, kde Markus jasně psal, že původně měl Obi-Wana mluvit Saša Rašilov, ale ten se neozýval, stejně tak např. Václav Rašilov nebo Zdeněk Hruška, tak ve výsledku bude Jan Vondráček a mně osobně to nějak nevadí.
Obrázek
oberon

Příspěvekod Markus » 29 kvě 2010 14:13

A já si zase myslím, že pan Balcárek je skvělý režisér. Jeden z těch, kteří svou práci mají rádi a hlavně se opravdu zajímají o to, co si myslí fandové dabingu. Zrovna u Klonových válek se on a pan Lanči opravdu snažili do poslední chvíle, aby byli dodrženi všichni spjatí dabéři s hlavními postavami, bohužel ne všude to vyšlo, ale tak už to v dabingu chodí. Dabéři jsou také lidé a občas jednoduše nemají čas. Jan Vondráček byl jeden z mála, kteří se nakonec dali sehnat a já jsem stejně jako oberon přesvědčen, že to nebude špatná volba. Více se k tomu raději vyjadřovat nebudu, nechci se opět dostat do nějaké hádky...
Obrázek
Markus

Příspěvekod Petr Novak » 29 kvě 2010 14:16

Já vím, že se tam ten Obi-Wan řešil a je asi pravda, že za daných okolností je ten Vondráček asi tou nejlepší možnou alternativou, což ale neznamená, že mě to nějak těší. Ale uvidíme, možná budu příjemně překvapený.
Je fakt, že celkově to obsazení vypadá dobře a jediný kdo mi vyloženě vadí je Bohuslav Kalva na Yodu. To je kombinace, které bohužel asi nikdy nepříjdu na chuť a dodnes nepochopím, proč Yodovi nezůstal Dalimil klapka.
Petr Novak

Příspěvekod Markus » 29 kvě 2010 14:27

Jo a málem jsem zapomněl, "dementní droidy" bude dabovat Filip Švarc... :)
Obrázek
Markus

Další

Zpět na Seriály