Divoký anděl / Muñeca brava

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5664
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Divoký anděl / Muñeca brava

Příspěvek od ReDabér »

Obrázek
Info: ČSFD | FDB | IMDB

V českém znění: Ivana Andrlová - Natalia Oreiro (Milagros Esposito di Carlo de Miranda), Ivan Jiřík - Facundo Arana (Ivo di Carlo-Miranda Rapallo), Růžena Merunková - Lydia Lamaison (Angélica), Hana Maciuchová - Fernanda Mistral (Luisa Rapalloová di Carlo), Vladimír Brabec (do 233. dílu), Jiří Prager (od 234. dílu) - Arturo Maly (Federico di Carlo), Oldřich Vlach - Norberto Díaz (Damián Rapallo), Olga Želenská - Verónica Vieyra (Victoria di Carlo Rapalloová), Eva Spoustová - Victoria Onetto (Adelina de Solo), Mahulena Bočanová (starší a novějšídíly), Zuzana Skalická (prostřední díly) - Mariana Arias (Andrea Ramosová), Eva Horká - Paola Krum (Florencia Rizzoová di Carlo Mirandová), Kateřina Lojdová - Gabriela Sari (Gloria Espositoová), Libor Terš - Osvaldo Guidi (Bernardo Avelleyra, druhá část titulků), Michal Michálek - Pablo Novak (Alfredo Luis Solo), Martina Menšíková - Marita Ballesteros (Rosi Albertiniová), Vladislav Beneš - Segundo Cernadas (Pablo Rapallo), Filip Švarc - Pablo Patlis, Diego Ramos (Sergio Costa ml., Facundo Damián Caruso), Jana Drbohlavová - Silvia Baylé (Socorro Amparo Rodríguezová), Jan Vlasák - Humberto Serrano (Manuel Miranda), Sylva Turbová - Ana María Caso (matka představená), Jiří Ptáčník - Roberto Antier, Daniel Freire, Gustavo Guillén (Juan Cruz, Marcelo, Fabrizio Rizzo, další role), Petr Burian - Sebastián Miranda (Chamuco), Tomáš Juřička - Marcelo Mazzarello (Rocky; první část titulků, později celé), Veronika Jeníková - Valeria Lorca (Martha), Radovan Vaculík - Gino Renni (Ramón García-Parapuchino), Dalimil Klapka - Rodolfo Machado (Nestor Miranda), Jana Altmannová, Radka Stupková, Daniela Bartáková - Claudia Albertario, Mónica Ayos, Carmenza González, Regina Lamm, Coni Mariño, Maite Zumelzú (Romina, herečka, Catalina, Milena, nová manželka Néstora Mirandy, Loli, další role), Pavel Soukup - Mario Duarte (Alfredo Galarza), Vladimír Fišer - Fernando Llosa (Doménico Rizzo), Soběslav Sejk - Gogó Andreu (José Simal), Regina Řandová - Monica Fabela, Lorena Meritano (Marina - novější díly, Carolina Dominguezová), Simona Stašová - ? (majitelka butiku), Radovan Vaculík - Emilio Bardi (Francisco), Martina Delišová - Paula Siero (Marina Rizzoová - Rapalloová), Tomáš Kotrba - Brian Caruso (Gamuza), Jiří Plachý - Jorge García Marino (Armando Osvaldo Ripetti), Rudolf Jelínek - ? (Sergio Costa st.), Miloš Hlavica - Roberto Fiore (Gustavo Marias), Simona Vrbická - Patricia Rozas (Lidia), Marek Libert - David Masajnik (Fernando), Gabriela Filippi/Anna Bendová - Florencia Ortiz (Pilar), Helena Brabcová - Isabel Macedo (Ana), Svatopluk Schuller - Eduardo Baldani (falešný lékař), Marcel Vašinka - Omar Pini (Gonzáles), Roman Říčař - ? (milenec), Zuzana Hanáková, Libor Bouček, Matěj Morávek a Zdena Černá.

Překlad: Nikola Bruder, Petr Klíma, Alena Křížková, Jindřiška Mendozová
Zvuk: Filip Maňhal, Jan Morávek
Produkce: Ivana Prejdová
Dialogy: Štěpánka Drozdová, Ester Janečková, Hana Krtičková, Pavel Kučera, Ivana Měřičková, Karolína Průšová, Regina Švédová
Režie: Jana Michajlová
Vyrobil: CET 21 spol. s r.o. ve společnosti Produkce a.s. 1999-2000.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6884
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Divoký anděl / Muñeca brava

Příspěvek od Michaela2 »

na STV právě dávají tuto ztřeštěnou telenovelu (1 z mála zábavných telenovel), ale ten slovenský dabing mi přijde divný, nevím, jestli je to jen nezvyk, nebo dabéři jsou opravdu nevhodně zvolení (překvapilo mě, jak jsou slovenské hlasy diametrálně odlišné od českých), ale díky tomu si uvědomuji, jak byl český dabing tohoto seriálu perfektní, hlavně I.Andrlová, I.Jiřík, K.Lojdová, E.Spoustová, H.Maciuchová, T.Juřička :-:
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1130
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Divoký anděl / Muñeca brava

Příspěvek od puffy »

Jedna sa len o nezvyk a nic ine, pretoze rovnako zhrozeny som bol, ked som pocul par minut z ceskeho dabingu. Otrasne obsadene jak z tretej cenovej, proste zly vtip.
Zato Sk dabing nadhera. Vanda Růžičková ako Milagros je absolutne dokonala, Stano Král ako Ivo neskutocne charizmaticky, Juraj Predmerský ako Rocky neskutocne zabavny atd, atd.
Ale ako hovorim, jedna sa len o nezvyk a cesky dabing nebude asi taky mizerny a totalne mimo ako sa mi zdalo.
18.11.2009 - 28.12.2016
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6884
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Divoký anděl / Muñeca brava

Příspěvek od Michaela2 »

Růžičková mi přišla právě ze všech nejnudnější :D absolutně žádné charisma, v jejim podání se mi Milagros zdála nudná, neztřeštěná ...


a v ukázce je vidět, že Natalie má velmi podobný hlas jako Ivana Andrlová


http://www.youtube.com/watch?v=Mc-lbzOxqTM
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 882
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Divoký anděl / Muñeca brava

Příspěvek od Slipio »

jj český dabing je skvělý, takový zábavný. Slováci to mají nudné, prostě tam něco chybí. Andrlová je výborná dabérka a takové role ji svědčí. Taky by to Prima Love mohla koupit a odvysílat společně se všemi seriály s N.O.
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Divoký anděl / Muñeca brava

Příspěvek od Džejňulka »

Michaela2 píše:Natalie má velmi podobný hlas jako Ivana Andrlová
Nedávno jsem taky narazila na video s Natalií a okamžitě jsem si řekla, že zní opravdu velmi podobně jako její česká dabérka Andrlová. :)
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
matthew.17
Příspěvky: 179
Registrován: 28 led 2012 09:44

Re: Divoký anděl / Muñeca brava

Příspěvek od matthew.17 »

Ivana Andrlová je k Milagros perfektná, slovenský dabing Anděla nemá absolútne žiaden humor a šmrnc. K Natalii sa mi viac hodila Gabika Škrabáková ktorá ju namluvila v Kachorře :)
Obľúbené dabérky: Ivana Andrlová, Kateřina Petrová, Ljuba Krbová, Martina Menšíková, Vlaďka Včelná
Obľúbení dabéri Michal Dlouhý, Jan Dolanský, Michal Jagelka, Vladimír Brabec
HonzaXXII
Příspěvky: 1947
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Divoký anděl / Muñeca brava

Příspěvek od HonzaXXII »

U našich nově vznikajících televizí je všechno možný. Pokud si pamatuju z těch článků správně, tak do téhe skupiny patří/má patřit i Retro Music TV, která vysílala CS klipy z 80. let jen z DVD, kde jsou všelijak nemožně prostříhaný a mrzačený, ani je nehlo je vzít přímo z archivu ČT (proč asi? aby ušetřili). Na druhou stranu jsem četl že prý v tom má mít určitý podíl Železný, nevím jaký přesně, ale nepřipadá mi že by ten stál za něčím co si na všechno vyrobí čtyř-pětihlasou dabingovou hrůzu ala CBS Drama. Nechme se překvapit.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
matthew.17
Příspěvky: 179
Registrován: 28 led 2012 09:44

Re: Divoký anděl / Muñeca brava

Příspěvek od matthew.17 »

Aj ja pochybujem, že by vznikla nová verzia... Ak sa niekto rozhodol reprízovať Divokého anjela tak preto, že ide o kult a za to môže aj legendárny dabing. Ja sám seriál teraz sledujem a aj keď sú k dispozícii slovenské HDripy, sťahujem radšej zrnitú vhs českú verziu :) Dabingy Novy či už dobrých alebo zlých telenoviel sú legendárne. Taká Milagros, peruánska gýčová telenovela o tri triedy nižšie než Divoký anjel ale dabingové obsadenie to má našlapané viac ako niektoré dnešné hollywoodske filmy.
Obľúbené dabérky: Ivana Andrlová, Kateřina Petrová, Ljuba Krbová, Martina Menšíková, Vlaďka Včelná
Obľúbení dabéri Michal Dlouhý, Jan Dolanský, Michal Jagelka, Vladimír Brabec
Odpovědět

Zpět na „Seriály“