Goonies / Buráci / Rošťáci / The Goonies

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Goonies / Buráci / Rošťáci / The Goonies

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: ( VHS, MGM, FilmBox, UHD - jako Goonies )
V českém znění: Radek Hoppe, Marek Pavlovský - Josh Brolin (Brand Walsh), Pavel Mang, Přemysl Rudský, Hynek Votoček, Dana Morávková, Lucie Benešová, Miriam Kantorková - Anne Ramsey (máma Fratelliová), Petr Oliva - Robert Davi (Jake Fratelli), Jaroslav Kaňkovský - Joe Pantoliano (Francis Fratelli), Jiří Zavřel - John Matuszak ("Tupoň" Lotney Fratelli, titulky, více rolí), Alena Procházková, Gustav Bubník - Steve Antin (Troy), Bedřich Šetena a další

Zvuk: Václav Hálek
Produkce: Jaromír Šindelář
Překlad: Ivan Němeček
Úprava a režie: Tomáš Tintěra
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing pro Warner Home Video 1991

2.DABING: ( Nova - jako Buráci )
V českém znění: Jan Škvor - Sean Astin (Mikey), Radek Škvor, Karel Kratochvíl, Matěj Morávek, Lucie Benešová, Andrea Elsnerová - Martha Plimpton (Stef), Václav Rašilov - Josh Brolin (Brand Walsh), Marcela Nohýnková - Anne Ramsey (máma Fratelliová), Luděk Čtvrtlík - Robert Davi (Jake), Ivan Jiřík - Joe Pantoliano (Francis), Jaroslava Brousková - Mary Ellen Trainor (paní Walshová), Kateřina Dušková, Jana Vaňková, Michal Jagelka, Filip Švarc - Steve Antin (Troy), Miroslav Hanuš - Keith Walker (pan Walsh), Zdeněk Hess - John Matuszak ("Tupoň" Lotney Fratelli), Jiří Kvasnička - Michael Paul Chan (Datův otec)

Překlad: Petr Chalupecký
Zvuk: Vladimír Žďánský
Produkce: Jana Trefná
Úprava dialogů a režie: Čestmír Gebouský
Připravila: Nova
Vyrobila: ČNTS spol. s r.o. 1999

3.DABING: ( ČT )
V českém znění: Jan Cina - Josh Brolin (Brand Walsh), Jan Rimbala - Sean Astin (Mikey), Pavlína Dytrtová - Kerri Green (Andy), Anna Suchánková - Martha Plimpton (Stef), Libor Hruška - Robert Davi (Jake), Tomáš Juřička - Joe Pantoliano (Francis), Tomáš Racek - John Matuszak (Sloth), Lucie Juřičková - Mary Ellen Trainor (paní Walshová), Ondřej Sova, Robin Pařík, Jan Battěk, Radka Fidlerová, Jan Škvor, Václav Rašilov, Veronika Bajerová, Hana Czivišová, Luděk Čtvrtlík, Zdeněk Dolanský, Vladimír Fišer, Martin Janouš, Lucie Kušnírová, Ivo Novák, Jana Postlerová, Marcel Rošetzký, Zuzana Skalická, Milan Slepička, Martin Učík, Pavel Vondra

Překlad: Jana Žlábková
Dramaturgie: Lenka Lukešová
Mistr Zvuku: Jozef Kušnír
Vedoucí produkce: Miloš Novák
Vedoucí Dramaturg: Michael Málek
Šéfproducent: Vladimír Tišnovský
Dialogy a režie českého znění: Jiří F. Svoboda
Vyrobila: Česká televize 2007
Naposledy upravil(a) Roko dne 30 dub 2012 12:39, celkem upraveno 4 x.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Rošťáci / The Goonies

Příspěvek od Lukiz »

(k VHS dabingu běžícímu na MGM)
No to jste mi neměli řikat, jsem tam přepnul a dostal šok. Dabing je špatně nasazený, jde výrazně před obrazem a z ruchové stopy jsou nějaké trosky, místo padající vody či přehrabování peněz jen ticho...
Naposledy upravil(a) Lukiz dne 08 črc 2013 19:30, celkem upraveno 4 x.
Spiderman
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2012 21:00

Re: Goonies / Buráci / Rošťáci / The Goonies

Příspěvek od Spiderman »

Že to koncem devadesátých let předabovala Nova, s tím jsem se smířil. Aspoň podle názvu mě to varovalo. Ale udělal jsem chybu, když jsem si to pustil na čt s názvem Rošťáci, doufaje, že bude původní dabing. Takovou prasárnu jsem dlouho neslyšel. Jeden příklad za všechny...kriminálnická rodina se jmenuje Fratelliovi (orig. Fratelli) a tady hned na začátku při útěku z vězení křičí polda, když vidí auto mámy Fratelliové...."To je Fratellis!" Do pytle, to je ten překladatel tak tupý, že nepozná množný číslo? Správně má být "To jsou Fratelliovi!" Ale oni o nich dál v dabingu mluví jako o Fratellisových, bože můj.
habatom
Příspěvky: 56
Registrován: 28 bře 2012 10:34

Re: Goonies / Buráci / Rošťáci / The Goonies

Příspěvek od habatom »

Nevíte prosím někdo jaký dabing se nachází na BluRay? Díky za odpověď.;-)
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1696
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Goonies / Buráci / Rošťáci / The Goonies

Příspěvek od anderson »

Myslím, že BluRay s českou podporou nevyšiel, minimálne teda s českou podporou v podobe dabingu. Nejaký český dabing je ale na UHD. Osobne tipujem, že tam umiestnili VHS dabing, ale potvrdiť to môže iba nejaký vlastník.
Uživatelský avatar
E.R.E.
Příspěvky: 14
Registrován: 23 dub 2017 06:30
Bydliště: Brnéčko

Re: Goonies / Buráci / Rošťáci / The Goonies

Příspěvek od E.R.E. »

Anderson tipuje naprosto správně. Na UHD disku se opravdu nachází VHS dabing.
soplko777
Příspěvky: 1
Registrován: 02 dub 2023 15:22

Re: Goonies / Buráci / Rošťáci / The Goonies

Příspěvek od soplko777 »

Ahoj!
Nenarazil jsem nikde na jiný dabing než ten nejstarší. Není nijak dobrej, je dost sprostej a uřvanej, film dost kazí. Jaký jsou ty ostatní a má někdo k nějakému přístup? Tipoval bych že ten ČT by mohl být slušnej a ten 99 strašnej,ale člověk nikdy neví..

Díky!
Odpovědět

Zpět na „Filmy“