Rozhněvaný muž / L' Homme en colère

Nové i ty starší

Moderátoři: bloom, ReDabér

Re: Rozhněvaný muž / L' Homme en colère

Příspěvekod jiri111 » 23 zář 2017 07:22

takže už zítra se můžeme těšit na:

https://www.youtube.com/watch?v=bq7F_FbLrz8
jiri111

Příspěvekod Bobika » 23 zář 2017 08:58

Dle ukázky : rozhlasový komentátor hokeje Švédsko-Kanada .... Karel Malina
Bobika

Příspěvekod Licence2kill » 25 zář 2017 08:26

Omlouvám se za mystifikaci ohledně titulků, netušil jsem, že ty české odstřihnou a vrazí tam původní francouzské z dodané SD verze. Ten úvodní titulek bych pochopil, že půjde pryč, ty závěrečné podle mě mohli ponechat, ale alespoň byl vidět kvalitativní rozdíl v obraze obou verzí.

Jinak si dovolím poznámku mimo dabing k filmu samotnému. Přijde mi upřímně jako dost průměrný tuctový film, scenáristicky nijak nápaditý, který z podprůměru (v mých očích) vytáhly 4 věci: výborný výkon L. Ventury, působivě zachycená atmosféra Montrealu, chytlavá ústřední melodie a český dabing. Ten se skutečně povedl, jakkoliv Hrušínský zněl zpočátku na Venturu nezvykle, ale postupem času jsem si zvykl a spojení se mi pak zdálo velmi dobré.
Licence2kill

Příspěvekod -kNiGHT- » 25 zář 2017 14:41

Je to hodně dobrý přepis obrazu. Mne tam ty "původní" české statik titulky nijak nescházeli. Spíš naopak jsem rád, že to udělali jak to udělali. Škoda že něco podobného nejde udělat s dalšími filmy a přepsat do HD např. nedávno znovu vysílané Poslední údolí "The Last Valley". Každopádně za každý takto odvysílaný film děkuji.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
-kNiGHT-

Příspěvekod Licence2kill » 26 zář 2017 10:22

Přepis z filmu má smysl jen u 35mm pásu, zmíněné Poslední údolí se vyrábělo na 16mm film (stejně jako většina TV dabingů, nikoliv zakázkových z Barrandova) a takový přepis do HD by nedopadl moc dobře, navíc by to bylo v ořezu 4:3 nebo v něčem podobném. Kromě toho zrovna u tohohle filmu existovaly v dabované kopii střihy, takže se krátké pasáže dodabovávaly.
Licence2kill

Příspěvekod salgado » 26 zář 2017 18:48

Pokud jde o dabing R. Hrušínského, mám z něj podobné pocity jako Licence. Ze začátku zněl hodně nezvykle, což je dáno i tím, že Hrušínského hlas je tzv. "provařený". Postupem času si na to ale člověk zvykl. Pokud bych měl porovnat oba dva dabingy, byla by to z hlediska obsazení plichta, protože v 2. dabingu se trojice Meduna, Čárová, Vlach svým předchůdcům bez problému vyrovná.
salgado

Re: Rozhněvaný muž / L´Homme en colére

Příspěvekod sud » 29 zář 2017 21:43

dabing ČST - doplnění:
Miroslav Zounar (seržant na dopravním oddělení), Miroslav Nohýnek - Peter Hicks (Lentini), Jiří Zavřel (Borkeho vedoucí), Karel Chromík (velitel zásahu), Stanislav Bruder, Jan Sedliský

Dabing je IMHO klasická dobová skvělá práce a pan Hrušínský na LV seděl velice dobře. :-:
Nejoblíbenější dabéři: Alois Švehlík, Boris Rösner, Eduard Cupák, Jiří Zavřel, Ladislav Mrkvička, Vladislav Beneš
Nejoblíbenější dabérky: Eva Hudečková, Zlata Adamovská, Helena Friedrichová, Jorga Kotrbová, Marie Drahokoupilová, Ilona Svobodová
sud

Příspěvekod urby » 05 říj 2017 16:48

1.DABING:
Upřesnění:
Miroslav Zounar - Murray Westgate (seržant na komisařství), Otto Lackovič (taxikář), Karel Chromík - Konrad Kaufmann (inspektor), Stanislav Bruder - Len Watt (muž v autobusu) + Walter Massey (recepční).

Doplnění:
Václav Stýblo - Jimmy Tapp ("pokladník"), Petr Skarke - John Boylan (policista na dálnici) + Patrick Peuvion (Stevens), Zdeněk Blažek - Allan Bruce (seržant na dálnici) + (více rolí), Ladislav Kazda - Aubert Pallascio (kriminalista Parker), Jiří Havel - Bertrand Gagnon (politý host v restauraci), Daniela Bartáková - Julie Khaner (volejbalová trenérka), Miloš Zavřel - Michel Pasquier (vedoucí restaurace Jock) + (policista na dešti), Bohuslav Kalva (prodejce vstupenek), Milan Livora (kontrolor vstupenek), Eva Kubíková (Anneina kolegyně), Jaroslav Horák (policista s baterkou), Raoul Schránil (vrátný v nočním klubu), Oskar Gottlieb (hlas z policejní vysílačky), Ladislav Krečmer, Karel Hábl.
urby

Předchozí

Zpět na Filmy