Eso es / L'as des as

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Re: Eso es / L'as des as

Příspěvekod Lukiz » 30 črc 2015 11:48

Možná ten co má uvedenu poznámku ... DVD
Lukiz

Příspěvekod zvoltejmeno » 30 črc 2015 18:16

Sorry, úplně jsem to přehlédl. Myslel jsem, že je tam napsáno jen VHS. Takováhle blbost se mi tak často nestává :D.
V kině nejde o to, jak dobrý film je, ale o to, jaký z něj máte pocit. Dabing ten pocit může výrazně zlepšit.

Nej dabéři: Vladimír Brabec, Dalimil Klapka, Jaromír Meduna, Vlastimil Bedrna, Pavel Rímský, †Antonín Molčík, †Bedřich Šetena,†Stanisalav Bruder
zvoltejmeno

Příspěvekod zvoltejmeno » 16 srp 2015 02:32

Podíval jsem se na DVDčko a po skončení filmu jsem si pustil některé úseky v originále. Musím uznat, že zde žádný Belmondův "chraplák" není, ale to hned neznamená, že by ho měl dabovat český Burney Stinson. Trošku to obhajuje volbu tvůrců, ale tohle bylo šlápnutí vedle. O dost víc zarážející, ale je, že s Novotným na ČT šlápli vedle víckrát.

Jinak Belmondo je jeden z těch herců, kteří měli o dost mladší hlas, než na jaký vypadali. Slyšeli jste někdy Michaela Galabrua ? Galabru měl též zajimavý hlas, o dost mladší než by člověk očekával a o trochu mladší, než měl Soběslav Sejk. Ale i tak byl Soběslav Sejk úžasná volba. Měl hlas jako zvon, stejně jako Jiří Krampol.

To, že Krampol dabuje relativně mladého Belmonda tady už bylo rozebráno. Zde to bylo vyloženě zbytečné. Na druhou stranu (mluvím o filmech, které nebyly Krampolem předabovány zbytečně) musím říct, že se nikdo nezlobil, když Vladimír Ráž nadaboval Old Shatterhanda - tedy dost mladšího Lexe Barkera- v 90. letech.

Prostě je lepší, když dabingů vznikne více a člověk má možnost si vybrat. Horší je, když jeden dabing vytlačí druhý.

PS: Vedlejší postavy jsou ve VHS dabingu slušně "zamaskovány" a normální divák nemá šanci postřehnout tu malou četnost dabérů.
V kině nejde o to, jak dobrý film je, ale o to, jaký z něj máte pocit. Dabing ten pocit může výrazně zlepšit.

Nej dabéři: Vladimír Brabec, Dalimil Klapka, Jaromír Meduna, Vlastimil Bedrna, Pavel Rímský, †Antonín Molčík, †Bedřich Šetena,†Stanisalav Bruder
zvoltejmeno

Příspěvekod salgado » 23 led 2018 21:10

Již brzy na Film+, jsem zvědav, co z toho vyleze. :D
salgado

Příspěvekod salgado » 08 úno 2018 17:32

Jaký dabing běžel na Film+?
salgado

Příspěvekod Mark LS » 08 úno 2018 19:11

Film+ vysílá novácký dabing.