Harry Potter a Relikvie smrti - část 1

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1

Příspěvek od James55 »

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I
Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb
Související filmy: Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Ohnivý pohár, Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

V českém znění: Vojtěch Kotek - Daniel Radcliffe (Harry Potter), Jiří Kocman - Rupert Grint (Ron Weasley), Anežka Pohorská - Emma Watson (Hermiona Grangerová), Miroslav Táborský - Ralph Fiennes (Lord Voldemort), Miroslava Pleštilová - Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrangeová) + Michelle Fairley (Hermionina matka), Aleš Procházka - Alan Rickman (profesor Severus Snape), Zdeněk Maryška - Brendan Gleeson (Alastor "Pošuk" Moody), Jaroslava Brousková - Imelda Staunton (Dolores Umbridgeová) + Carolyn Pickles (profesorka Charita Burbageová), Jiří Hromada - Bill Nighy (Rufus Brousek), Libor Hruška - Toby Jones (Dobby), Jaromír Meduna - Peter Mullan (Yaxley), Tomáš Borůvka - Guy Henry (Pius Břichnáč) + Warwick Davis (Griphook), Anna Suchánková - Evanna Lynch (Lenka Láskorádová), Svatopluk Schuller - Rhys Ifans (Xenofilius Láskorád), Ota Jirák - Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Martina Hudečková - Julie Walters (Molly Weasleyová), Jan Vlasák - Mark Williams (Arthur Weasley), Vojtěch Rohlíček - James Phelps a Oliver Phelps (Fred a George Weasleyovi), Julie Alexandridisová - Bonnie Wright (Ginny Weasleyová), Bohumil Švarc ml. - Domhnall Gleeson (Bill Weasley) + Arben Bajraktaraj (Dolohov), Eliška Tomalová - Clémence Poésy (Fleur Delacour-Weasleyová) + Eva Alexander (servírka), Otakar Brousek ml. - David Thewlis (Remus Lupin), Lukáš Hlavica - George Harris (Kingsley Pastorek), Stanislav Lehký - Andy Linden (Mundungus Fletcher), Jitka Moučková - Natalia Tena (Nymfadora Tonksová) + Helen McCrory (Narcissa Malfoyová), Pavel Trávníček - Jason Isaacs (Lucius Malfoy), Radek Škvor - Tom Felton (Draco Malfoy), Radek Hoppe - Nick Moran (Prašivec), Pavel Šrom - Timothy Spall (Červíček) + Dave Legeno (Šedohřbet) + Ian Kelly (Hermionin otec), Otakar Brousek - Michael Gambon (profesor Albus Brumbál), Jaroslav Kaňkovský - John Hurt (pan Ollivander), Martin Zahálka - Simon McBurney (Krátura), Jana Altmannová - Matyelok Gibbs (tetička Muriel), Rudolf Jelínek - Richard Griffiths (Vernon Dursley) + Steffan Rhodri (Reg Cattermole), Jiří Krejčí - Harry Melling (Dudley Dursley) + Freddie Stroma (Cormac McLaggen), Zdeněk Charvát - Matthew Lewis (Neville Longbottom), Vladimír Fišer - Michael Byrne (starý Grindelwald), Karel Gult - David Ryall (Elfias Dóže) + Rade Serbedzija (Gregorovič), Sylva Sequensová - Kate Fleetwood (Mary Cattermoleová), Jan Maxián - Frank Dillane (Tom Raddle) + Samuel Roukin (lapka) + Ned Dennehy (šílenec na ministerstvu), Petr Oliva - Jim Broadbent (prof. Horácio Křiklan) + Graham Duff (plešatý smrtijed), Vojtěch Hájek, Michal Holán, Martin Kubačák a sboristé

Překlad: Pavel Medek
Zvuk: Martin Jílek
Mix zvuku: Pinewood Studios
Produkce: Evelyna Vrbová
Dialogy: Jana Mařasová
Režie: Petr Sitár
Vyrobila: LS Productions dabing 2010
Naposledy upravil(a) filip dne 18 srp 2016 23:11, celkem upraveno 8 x.
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Harry Potter a Relikvie smrti - 1. / HP and the Deathly ...

Příspěvek od Kubaz »

No tak obsazení je naštěstí klasické a osvědčené. Pan Hromada na Nighyho zní sice nezvykle, ale jde to....Naplnila se však moje noční můra a tou je pan Jirák na Hagrida. Podle mého má až moc specifickou barvu hlasu a nemůže se s panem Zavřelem vůbec rovnat, ale zase mu nechci předem křivdit. ;)
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Harry Potter a Relikvie smrti - 1. / HP and the Deathly ...

Příspěvek od Ištván87 »

Doufám že ten trailer byl nadabovaný zvlášť, protože pan Hromada svoje repliky strašně deklamoval... http://aktualne.centrum.cz/video/?id=333825
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3357
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Harry Potter a Relikvie smrti - 1. / HP and the Deathly ...

Příspěvek od jackb »

Ještě byl v traileru slyšet Lukáš Hlavica jako patron Kingleyho Pastorka (čili mu zůstal), a trailer jsem poslouchal, ale Bohuslav Kalva v něm není slyšet. Můžu se zeptat v které části má být slyšet?
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6806
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Harry Potter a Relikvie smrti - 1. / HP and the Deathly ...

Příspěvek od bloom »

Jak už jsem psal, Ota Jirák je podle mě na roli Hagrida dobrá volba, tipově sedí. Naopak obsazení Jiřího Hromady na Billa Nighyho je podle mě úplně mimo, chápu, že Jaroslav Kaňkovský nebo případně Jan Vlasák obsazeni být nemohli, ale přeci jen mohl být zvolen někdo vhodnější. Inu, v tomto dabingu se obsazují role, ne herci. ;)
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Harry Potter a Relikvie smrti - 1. / HP and the Deathly ...

Příspěvek od Kubaz »

Jak jsem psal, tak samozřejmě dávám Jirákovi šanci. Rozhodně je to dobrý dabér a k Hagridovi typově sedne...přiznám se, že tohle spíš mám díky své averzi k němu od dabingu Obelixe ve třetím hraném Asterixovi. Ale nepopírám, že to zvládne dobře. A jak to poslouchám pořád dokola, tak mi opravdu vadí jen ten Jiří Hromada...vůbec se nehodí na Nighyho.

EDIT: Jinak je hodně pravděpodobné, že se dabing k traileru vyráběl zvlášť...takhle tomu bylo i u předchozích dílů. ;)
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Uživatelský avatar
Fifa.21
Příspěvky: 1298
Registrován: 12 dub 2009 11:19
Poznámka: Filip.Danilov@email.cz

Re: Harry Potter a Relikvie smrti - 1. / HP and the Deathly ...

Příspěvek od Fifa.21 »

Mně se Jirák taky líbí nejlepší volba (typově) + jak tam Ron křičel na Harryho Kocman byl :-:
Naposledy upravil(a) Fifa.21 dne 08 lis 2011 20:41, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Harry Potter a Relikvie smrti - 1. / HP and the Deathly ...

Příspěvek od Ištván87 »

No, kdyby se Jiří Hromada nekonal, to by bylo celkem fajn, protože k Billu Nighymu se vůbec nehodí... A Jirka Kocman zní už v traileru skvěle... To je neuvěřitelný, jak strašně se tenhle kluk zlepšil od příšerných výkonů v prvních čtyřech filmech... Rupert Grint je z ústřední trojice herecky asi nejzdatnější, takže je super slyšet ho v češtině s dobrým dabérem...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Harry Potter a Relikvie smrti - 1. / HP and the Deathly ...

Příspěvek od Kubaz »

Nobody píše:Tak obsazení Oty Jiráka na Hagrida mně rozhodně zkazí celkový dojem z dabingu. Pro mě je to rozhodně špatná, velice špatná volba. V tomto případě bych vybíral hlas ne k postavě, ale k Jirkovi Zavřelovi, protože jsme zvyklí, že Hagrid promlouval česky jeho hlasem. J. Meduna by byl rozhodně bližší.
Souhlasím s tebou. U mě je to posíleno i tím, že k Jirákovi mám i jistou osobní averzi, ale hlavně je Jirákuv projev neskutečně osobitý a i neznalý divák lehce rozezná, že to není pan Zavřel.
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3263
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Harry Potter a Relikvie smrti - 1. / HP and the Deathly ...

Příspěvek od oberon »

Pro mě by byl nejlepší Jan Schánilec.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“