Ďáblice / She-Devil

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Ďáblice / She-Devil

Příspěvek od Sagres »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING - VHS
V českém znění: [obsazeni]:Milena Steinmasslová - :Meryl Streep (Mary Fisherová), :Jana Boušková - :Roseanne (Ruth Patchettová), :Jiří Schwarz - :Ed Begley Jr. (Bob), :Martin Sobotka - A Martinez (Garcia), :Milena Dvorská - :Sylvia Miles (paní Fisherová), :Alena Procházková - Mary Louise Wilson (paní Trumperová), Doris Belack (Paula), Radka Malá - Linda Hunt (Hooperová), Deborah Rush (reportérka časopisu People), Maria Pitillo (Olivia Sladká), :Bohuslav Kalva, :Barbora Wildová - Elisebeth Peters (Nicolette Patchett), :Kryštof Hádek - Bryan Larkin (Andy Patchettová)[/obsazeni]

Dále spolupracovali: Zdeněk Franc, Olina Smíšková, Radka Lehká a Jana Kovaříků
Překlad: Jarmila Seidlová
Zvuk: Jindřich Stožický
Režie českého znění: Alice Hurychová
Vyrobil: Bonton Films
VHS © 1995

2.DABING - TV Premiéra
V českém znění: Zlata Adamovská - Meryl Streep (Mary Fisherová), Slávka Hozová - Roseanne (Ruth Patchettová), Jan Šťastný - Ed Begley Jr. (Bob Patchett), Petr Rychlý - A Martinez (Garcia) + Jack Gilpin (Larry), Jana Drbohlavová - Linda Hunt (Hooperová), Miriam Kantorková - Sylvia Miles (matka Fisherové),Klára Jandová - Elisebeth Peters (Nicolette Patchettová), Ondřej Brousek - Bryan Larkin (Andy Patchett), Miriam Chytilová - Maria Pitillo (Olivia Sladká), Zuzana Mixová - Mary Louise Wilson (paní Trumperová), Dana Homolová - Susan Willis (Ute), Jan Szymik

Připravila: Fanny agentura pro Studio Jupiter
Vyrobila: Premiéra TV a.s 1996

3.DABING - MGM
V českém znění: Dana Černá - Meryl Streep (Mary Fisherová), Zuzana Skalická - Roseanne (Ruth Patchettová), Jan Vondráček - Ed Begley Jr. (Bob Patchett), Pavel Tesař, Zbyšek Pantůček, Pavel Vondra, Hana Krtičková - Deborah Rush (reportérka časopisu People), Jan Maxián - A Martinez (Garcia), Antonín Navrátil, Bedřich Šetena, Milan Slepička, Jana Mařasová - Mary Louise Wilson (paní Trumperová), Ivana Korolová, Marcela Nohýnková - Sylvia Miles (paní Fisherová), Jakub Nemčok, Anna Marie Šedivková a další

Překlad: Dagmar Krejčová
Produkce: Lucie Haviarová
Zvuk: Alexandr Vrbata
Úprava a režie: Hana Krtičková
Vyrobilo: Studio Bär pro MGM v roce 2011
Naposledy upravil(a) Sagres dne 18 črc 2014 07:47, celkem upraveno 9 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
danpiper
Příspěvky: 332
Registrován: 16 kvě 2009 11:14

Re: Ďáblice / She-Devil

Příspěvek od danpiper »

MGM neřádilo, křivdíte mu. Hanka Krtičková odvedla skvělou práci, dialogy byly perfektní, absence Zlaty Adamovské (která nebyla v požadovaný termín k sehnání) se vyvážila Danou Černou, která má přeci jenom na 35tiletou Streepovou dnes už hlas přirozenější, Zlata už je projevově i hlasově někde jinde. Z věkově vhodných dabérek byla Dana Černá vybrána nejlépe jak jen mohla - zachovala grácii Meryl, stejně tak dobře jako Zlata v prvním dabingu.

EDIT: stejně jako Milena v prvním dabingu (oprava)
Naposledy upravil(a) danpiper dne 08 lis 2012 20:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ďáblice / She-Devil

Příspěvek od Newmy »

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej? :D Ani ses nepodíval, kdo skutečně dabuje v prvním dabingu :D
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
danpiper
Příspěvky: 332
Registrován: 16 kvě 2009 11:14

Re: Ďáblice / She-Devil

Příspěvek od danpiper »

Podle mého názoru je to dabing dobrý, jestli soudíš jenom podle obsazení, které není ocastované přesně (vzhledem k okolnostem, snaha byla), tak nemůžeš odsoudit celé MGM tím, že "MGM zase řádilo". Práce se tam dělá poctivě a dobře.
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Ďáblice / She-Devil

Příspěvek od kubik-dulik »

No, tak já opravdu pochybuju o tom, že v MGM se dělá práce pečlivě a dobře, našla by se spousta příkladů vyvracející Tvé tvrzení.
Hikss
Příspěvky: 2
Registrován: 18 kvě 2016 01:36

Re: Ďáblice / She-Devil

Příspěvek od Hikss »

Jen doplním:

2.DABING - TV PREMIÉRA(Nyní Tv PRIMA)
V českém znění:Zlata Adamovská - Meryl Streep(Mary Fisher),Slávka Hozová - Roseanne Baar(Ruth Patchett/Vesta Rose),
Jan Štastný - Ed Bergley Jr.(Bob Patchett),Petr Rychlý - A Martinez (Garcia)Jack Gilpin(Larry),Jana Drbohlavová - Linda Hunt(Hooperová),
Miriam Kantorková - Sylvia Miles (matka Fisherové),Klára Jandová - Elisebeth Peters (Nicolette Patchett),
Ondřej Brousek - Bryan Larkin (Andy Patchett), Miriam Chytilová - Maria Pitillo (Olivia Sladká),Zuzana Mixová - Mary Louise Wilson (paní Trumper),
Dana Homolová - Susan Willis(Ute),Jan Szymik



Pro Studio Jupiter připravila Fanny agentura
Tv Premiéra a.s 1996
Uživatelský avatar
danosan1
Příspěvky: 53
Registrován: 14 bře 2018 19:27

Re: Ďáblice / She-Devil

Příspěvek od danosan1 »

Myslím si, že tento dabing už neexistuje.
Naposledy upravil(a) danosan1 dne 04 srp 2020 19:31, celkem upraveno 1 x.
Hikss
Příspěvky: 2
Registrován: 18 kvě 2016 01:36

Re: Ďáblice / She-Devil

Příspěvek od Hikss »

Nevím proč tento dabing který jsem vypsal není, či již neexistuje.Měl jsem jej natočený na vhs s tv již z logem Tv Prima,ale zub času udělal své,a tak již nebylo možné jej přehrát a zdigitalizovat.Já si pamatuji jen tento dabing (Adamovská,Hozová).Jiný jsem neslyšel,a ani nechci.
mirajenik
Příspěvky: 10
Registrován: 08 srp 2018 16:30

Re: Ďáblice / She-Devil

Příspěvek od mirajenik »

Hikss píše:Nevím proč tento dabing který jsem vypsal není, či již neexistuje.Měl jsem jej natočený na vhs s tv již z logem Tv Prima,ale zub času udělal své,a tak již nebylo možné jej přehrát a zdigitalizovat.Já si pamatuji jen tento dabing (Adamovská,Hozová).Jiný jsem neslyšel,a ani nechci.
A máte ještě ten dabing? Nebo jste to VHS vyhodil? Sbírám totiž staré dabingy a doma mám takové vlastní "ministudio" na opravu filmových pásek. Bylo by možné mi tu kazetu poslat (jestli ji tedy ještě máte)? Klidne Vám za to pošlu i finanční částku. Předem děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
HonzaP88
Příspěvky: 79
Registrován: 24 lis 2011 19:48

Re: Ďáblice / She-Devil

Příspěvek od HonzaP88 »

U MGM dabingu na Primě ještě Jana Altmannová (Hooperová) i (soudkyně Brownová), upřesnění Korolová (Olivia), Nohýnková i (Paula) i (Sally), Mařasová i (Ute) i (realitní makléřka), Krtičková i (žena z Vesta Rose), Němčok (Andy), Šedivková (Nicolette), Tesař (Larry), Vondra (kuchař), Šetena (titulky)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“