Osudová přitažlivost / Fatal Attraction

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2951
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Osudová přitažlivost / Fatal Attraction

Příspěvek od Sagres »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: ( VHS, DVD )
V českém znění: [obsazeni]:Pavel Soukup - :Michael Douglas (Dan Gallagher), :Jana Paulová - :Glenn Close (Alex Forrestová), :Taťána Fischerová - :Anne Archer (Beth Gallagherová), :Eva Klepáčová - Meg Mundy (Joan Rogersonová) + Lois Smith (Martha) + Justine Johnston (realitní agentka) + Faith Geer (sestra), :Daniela Bartáková - Ellen Foley (Hildy) + Jane Krakowski (Kristina) + Anna Levine (sekretářka) + Eunice Prewitt (recepční Eunika), :Oldřich Vlach - Stuart Pankin (Jimmy) + Michael Arkin (poručík), :Radan Rusev - Fred Gwynne (Arthur) + Mike Nussbaum (Bob Drimmer) + Tom Brennan (Howard Rogerson) + (titulky), :Monika Ticháčková - Ellen Hamilton Latzen (Ellen Gallagherová)[/obsazeni]

Zvuk: Lubomír Zajíc
Produkce: Zdena Sirotková
Překlad: Tereza Víznerová
Režie: Jiří Ptáček
Vyrobilo: AB Barrandov dabing pro HCE
VHS © 1993

2.DABING: ( ČT )
V českém znění: Michal Dlouhý - Michael Douglas (Dan Gallagher), Dana Morávková - Glenn Close (Alex Forrestová), Vendulka Křížová - Anne Archer (Beth Gallagherová), Lumír Olšovský - Stuart Pankin (Jimmy), Štěpánka Drozdová - Ellen Foley (Hildy), Linda Křišťálová - Ellen Hamilton Latzen (Ellen Gallagherová), Radka Malá - Meg Mundy (Joan Rogersonová) + Justine Johnston (realitní agentka) + Faith Geer (zdravotní sestra), Bohuslav Kalva - Tom Brennan (Howard Rogerson), Zdeněk Dolanský - Fred Gwynne (Arthur), Miroslav Hanuš - Sam Coppola (Fusseli), Oldřich Vlach - Mike Nussbaum (Bob Drimmer), Ljuba Krbová - Lois Smith (Martha), Jarmila Švehlová- Eunice Prewitt (recepční Eunice), Apolena Veldová - Jane Krakowski (Kristina), Karolína Křišťálová - Alicia Perusse (kamarádka Alicia) + (holčička v TV), Martina Šťastná - (žena v TV) + (učitelka ve školce), Tereza Bebarová - (učitelka ve školce 2), Roman Víšek - (moderátor v TV) + (titulky), Tobiáš Haertl, Michal Gulyáš, Jakub Hejdánek, Jan Battěk, David Voráček, Barbora Mudrová, Pavlína Kostková Dytrtová, Anna Marie Jurková

Překlad: Jan Feldstein
Dramaturgie: Michael Málek
Mistr zvuku: Ladislav Krýsl
Asistentka režie: Hana Somolová
Vedoucí produkce: Marie Přívratská
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Dialogy a režie: Michal Vostřez
Vyrobila: Česká Televize 2018
Naposledy upravil(a) Sagres dne 22 črc 2013 23:48, celkem upraveno 18 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
YorkP
Příspěvky: 11
Registrován: 06 úno 2018 08:49

Re: Osudová přitažlivost / Fatal Attraction

Příspěvek od YorkP »

Tak to by bylo super. Tenhle film si kvalitní redabing po tom VHS paskvilu z 90-tých let rozhodně zaslouží. Nějaké podrobnejší info?
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Osudová přitažlivost / Fatal Attraction

Příspěvek od Ištván87 »

Tak na to jsem zvědavej. Obsazení je skvělý a jsem docela zvědavej, jak se Michal Dlouhý bude/nebude hodit na Michaela Douglase.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
HonzaXXII
Příspěvky: 1947
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Osudová přitažlivost / Fatal Attraction

Příspěvek od HonzaXXII »

Tady už opravdu nepředabovávat, to už nemůže zlepšit nic. Sám jsem film s tím původním dabingem viděl, a mimo menší počet hlasů jsem na něm nic hroznýho neviděl. Kdyby ČT udělala lepší dabing v polovině 90. let, neřeknu ani slovo, jedině dobře. Ale předabovávat film z 80. let v roce 2018 je naprostý nesmysl, a výsledek může být jedině horší.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Osudová přitažlivost / Fatal Attraction

Příspěvek od Ištván87 »

Kdyby to mělo dabing z osmdesátých let, tak bych souhlasil, ale když to má VHS dabing z roku 1993, tak už je to výrazně snazší, udělat lepší dabing.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Koalaarena1
Příspěvky: 14
Registrován: 01 úno 2011 19:26

Re: Osudová přitažlivost / Fatal Attraction

Příspěvek od Koalaarena1 »

Tady jde o to, že pokud ČT koupí k vysílání HD obraz se STEREO originálním zvukem ,tak k němu nebude dávat MONO dabing.
Taková malá osobní vzpomínka na tento film: premiéru jsem viděl v kině v pátek 17. listopadu 1989...
Gusta
Příspěvky: 148
Registrován: 13 lis 2008 09:38

Re: Osudová přitažlivost / Fatal Attraction

Příspěvek od Gusta »

To nebude ten důvod, to bychom museli dělat nový dabing prakticky ke všemu, k čemu máme nový HD obraz. Prakticky ke všemu jsou dodané i nové zvuky originálu ve stereu, a přesto na to nasazujeme staré dabingy dělané v monu.
Dene12
Příspěvky: 68
Registrován: 27 lis 2011 19:00

Re: Osudová přitažlivost / Fatal Attraction

Příspěvek od Dene12 »

Dana Morávková není moc dobrá herečka (bohužel těžký průměr), její obsazení na Glenn Close mě moc nepotěšilo. Celkově se mi ten nový dabing moc nelíbil. Kladně bych hodnotil pouze účast pana Michala Dlouhého. 8-)
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Osudová přitažlivost / Fatal Attraction

Příspěvek od Ištván87 »

Starý dabing jsem nikdy neslyšel (stejně jako jsem dodnes vlastně neviděl tenhle film), takže nejsem ovlivněn láskou k prvnímu (ani druhému, o jehož existenci jsem se před pár dny dozvěděl) dabingu. Ten nový je hodně povedený. Michal Dlouhý sice nemá takový ten trošku kvákavý hlas, jako Michael Douglas (z téhle generace mě dnes napadá snad jen Aleš Procházka - ten má jisté rysy tohohle hlasu, ale zas ho má moc vysoký), ale byl to klasický Michal Dlouhý, což v jeho případě znamená výborný herec s hlasem, který by mohl rozdávat příděly charismatu. Vedle něj válí skvělá Dana Morávková, která dokázala dát Glenn Close nejen správnou dávku šílenosti, ale v první půlce filmu dokonce i značnou dávku sympatičnosti. A vedle toho zněla jako něco mezi Miluší Šplechtovou a Eliškou Balzerovou, což se u Glenn Close obrovsky hodí. Ostatní herci (kromě Vendulky Křížové tu měl málokdo větší prostor) jsou naprosto v pohodě a opět nám tu vyvstává úžasný výkon Lindy Kříšťálové. Tuhle malou slečnu je vážně radost poslouchat. Řekl bych, že má trochu mladší hlas, než kolik jí opravdu je, ale díky bohu za to, protože takhle bezvadně nadabované děti nevídáme zase tak často. K tomu překlad, který se nedrží zpátky, nebo tradičně výborný zvuk, tenhle dabing se opravdu povedl.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
richardda
Příspěvky: 1102
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Osudová přitažlivost / Fatal Attraction

Příspěvek od richardda »

Podle meho nazoru volba Michala Dlouheho byla naprosto spatna. Michal Dlouhy je naprosto mimo Douglasova hereckeho projevu a neni tu ani podobnost s originalnim hlasem. Takze by me opravdu zajimalo jake pohnutky vedli tvurce noveho dabingu k takovemu podivnemu rozhodnuti. Vzdyt kdyz uz chteli nekoho mladsiho, tak k dispozici byl treba JIRI DVORAK, ktery v dabingu pro SOUDNI DVUR podle mne sedel vytecne. Jinak dabing hodnotim pomerne kladne. Urcite je lepsi nez ta slatanina z VHS. Ale stezejni roli takhle - rekneme ponekud zvlastne - obsadit, to opravdu nechapu. :-?
NOVA, jedině ona.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“