Komisař Maigret zuří / Maigret voit rouge

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

wasrik
Příspěvky: 67
Registrován: 06 led 2012 17:05

Re: Komisař Maigret zuří / Maigret voit rouge

Příspěvek od wasrik »

Jen mi nejde do hlavy, proč se tento film nevysílá v rámci Maigretů jako celá "trilogie"? :-? Chápu, že není první dabing k dispozici, ale snad nebyl takový problém vyrobit nový, obzvlášť, když se druhý film v pořadí letos daboval... Ale třeba se film taky nově nadabuje (nebo už se stalo) a pojede později, těžko říct ;)
Na druhou stranu by mi určitě nevadilo, kdyby to teď jelo s dabingem Novy, i když není technicky na 100%. Takhle domluvit se s Novou a upravit zvukový pás odebráním lehce znějící francouzštiny, napasovat češtinu hercům co nejlépe "do pusy" a titulky v anglicky mluvených pasážích klidně zachovat, příp. eng. scény dodabovat, to by bylo taky super, tedy IMHO :) Mě totiž pan Schánilec (dej mu pánbůh věčnou slávu... :( ) vůbec jako Jean Gabin nevadí a naopak se mi líbí, takže já bych to klidně zkusil.
Ovšem IMHO-NEIMHO, já o tom nerozhoduju a taky je to samozřejmě otázka práv, peněz, technických možností atd.
Takže tak... :)
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Komisař Maigret zuří / Maigret voit rouge

Příspěvek od salgado »

Tady to nepochybně nebude otázka dabingu, ale záležitost autorských práv na film jako takový. Autorská práva na film Komisař Maigret zuří pravděpodobně vlastní někdo jiný než dva v současnosti zakoupené filmy. Napovídá tomu i skutečnost, že tenkrát na Nově byl vysílán právě tento jediný film z celé série.
zvoltejmeno
Příspěvky: 118
Registrován: 08 čer 2013 17:36

Re: Komisař Maigret zuří / Maigret voit rouge

Příspěvek od zvoltejmeno »

Schánilcovi je země lehká, takže renovace dabingu, jakou jsi popsal, by nebyla od věci. Určitě by se takováhle díla měla zachovávat a renovovat, právě kvůli tomu, že to ten herec už znova nenadabuje.

Ale byl bych také neskutečně rád, kdyby film ČT nadabovala s Rímským. Ten opravdu překvapil a je na tuto roli výborný.

Samozřejmě nejlepší možnost by byla, kdyby se nějak zázračně vyhrabal první dabing (pokud nebyl živý), jako tomu bylo u Maigret klade past.
V kině nejde o to, jak dobrý film je, ale o to, jaký z něj máte pocit. Dabing ten pocit může výrazně zlepšit.

Nej dabéři: Vladimír Brabec, Dalimil Klapka, Jaromír Meduna, Vlastimil Bedrna, Pavel Rímský, †Antonín Molčík, †Bedřich Šetena,†Stanisalav Bruder
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Komisař Maigret zuří / Maigret voit rouge

Příspěvek od bloom »

bloom píše:
salgado píše:Některé dialogy nejsou nadabovány vůbec
Nenadabované jsou jen dialogy v angličtině a ty jsou titulkované.
bloom píše:Jak jsem psal, při vysílání angličtina titulkovaná byla. To, že nejspíš nebyla titulkovaná na nějakém ripu, je věc jiná.
Přidávám ukázku zmíněných titulků angličtiny:
maigret_1.jpg
A rovněž i ukázku závěrečných dabingových titulků:
maigret2.jpg
maigret3.jpg
vlti
Příspěvky: 152
Registrován: 11 srp 2017 10:23

Re: Komisař Maigret zuří / Maigret voit rouge

Příspěvek od vlti »

Dabing Novy:
Petra Hanžlíková - Françoise Fabian (Lily)
Roman Hájek - Marcel Bozzuffi (inspektor Torrence)
Jiří Zavřel - Paul Frankeur (komisař Bonfils)
Helena Brabcová - Paulette Dubost (majitelka hotelu)
Radovan Vaculík - Michel Constantin (Cicéro) + (více rolí) + (titulky)
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Komisař Maigret zuří / Maigret voit rouge

Příspěvek od salgado »

16.2. na Primě. U anotace je sice Atkinsonovo foto z nejnovější adaptace, ale anotace samotná je věnována filmu z roku 1963. Tak jsem zvědav, jestli si Prima náhodou nepořídila zbrusu nový dabing s Karlem Heřmánkem.
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Komisař Maigret zuří / Maigret voit rouge

Příspěvek od Jelimán »

Skutečně půjde o tento film, který bude po tolika letech vysílán v televizi. :-:
Podle ukázky to vypadá naštěstí na předabování a té splácaniny z Novy se nedočkáme. I když těžko říct, jaká bude kvalita Prima dabingu. Ale nepoznal jsem z ukázky kdo bude mluvit Gabina, ale Karel Heřmánek to určitě není. Dokáže někdo poznat, kdo to je?
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1318
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Komisař Maigret zuří / Maigret voit rouge

Příspěvek od Stanley Roe »

Že by pan M. Vávra? :-)
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Komisař Maigret zuří / Maigret voit rouge

Příspěvek od salgado »

Je to on. Zajímavá volba.
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Komisař Maigret zuří / Maigret voit rouge

Příspěvek od Jelimán »

No to ano. Nemám ho po hlasové stránce tak nastudovaného, takže nebudu vynášet žádné předčasné soudy a nechám se překvapit. V rámci nějaké návaznosti ale Prima mohla sáhnout Pavlu Římském, který předvedl solidní výkon v Případu komisaře Maigreta.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“