Heroin / La Horse

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

jiri111
Příspěvky: 517
Registrován: 12 čer 2011 21:22

Re: Heroin / La Horse

Příspěvek od jiri111 »

Laik píše:Toto je odpověď z ČT na dotaz, proč byl vyroben nový dabing:

"pro film Heroin jsme vyráběli nový dabing, protože podle dochovaných záznamů byl film na několika místech vystříhán komunistickou cenzurou."

je to nesmysl - našel jsem jen 1 střih, asi 1 minuta a je to naprosto bez dialogů.... takže kdyby nebyli líní, mohli by to v pohodě dát do kupy.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2953
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Heroin / La Horse

Příspěvek od Pomajz »

Laikova zpráva je už 10 let stará (21 říj 2008) To se ví už dávno i to tu bylo než se téma promazalo.
RETROFILM
salgado
Příspěvky: 2479
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Heroin / La Horse

Příspěvek od salgado »

V souvislosti s uvedením nováckého dabingu Bullitova případu mi přijde minimálně zvláštní, že ČT nepoužila pro tento film dabing z roku 1997, když už se jim nelíbil ten z Brna.
richardda
Příspěvky: 1113
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Heroin / La Horse

Příspěvek od richardda »

Jak se rikava "podtrzeno secteno" NIC nebranilo tomu aby CT pouzila puvodni stary dabing CST a zbytecne nevyrabela dabing dalsi. Je opravdu nad me chapani aby verejnopravni instituce takto slendriansky pristupovala k nakladani s dabingovym dedictvim. Ano, jsou pripady kdy pravdepodobne asi neni jina moznost. Jak vsak dokazuje i tento pripad NIKDO si nedal nejmensi snahu aby dabing s novou kopii konfrontoval. Protoze pokud by tomu tak bylo, zjistil by samozrejme to, co zjistili zdejsi majitele toho puvodniho dabingu (DIKY JIM ZA TO! :-: ). A sice - opakuju - ze NIC nemelo branit jeho uvedeni. :!:
NOVA, jedině ona.
jusber
Příspěvky: 51
Registrován: 26 pro 2008 22:47
Bydliště: Protinoží

Re: Heroin / La Horse

Příspěvek od jusber »

jiri111 píše:....aha, tak pak by bylo asi lepší, kdyby se faktické informace nemazaly
Nevím, co zde v diskusi bylo původně uvedeno, a především co a proč zde někdo vůbec mazal. Možná tedy budu zbytečně opakovat nějaký starý příspěvek a ten můj tak bude neaktuální blábol. Ale před mnoha a mnoha lety jsem si dělal amatérské synchro toho prvního dabingu na DVD a zcela jasně si pamatuju, že těch střihů tam bylo několik. Nicméně všechny se týkaly jen nevhodného (pro tehdejšího cenzora asi moc naturalistického?) obrazu BEZ DIALOGŮ. Nebyl tedy žádný problém to vyřešit zvukem z francouzského dývka a samozřejmě by to nemohl být žádný technický problém pro profesionály z ČT s jejich miliardovou technikou (roční rozpočet ČT přesahuje 6 miliard Kč).
jiri111
Příspěvky: 517
Registrován: 12 čer 2011 21:22

Re: Heroin / La Horse

Příspěvek od jiri111 »

ano, je to možné, že moje vyjádření nebylo zcela fakticky přesné. možná je tam opravdu několik střihů, nicméně platí, že v 1 scéně a nepochybně šlo o příliš naturalistické záběry. a v tom už se shodujeme - bez dialogů a tedy v pohodě to šlo dát dohromady
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2243
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Heroin / La Horse

Příspěvek od Licence2kill »

K prvnímu dabingu:

Upřesnění:
Zdeněk Junák - André Weber (Bien-Phu), Vladimír Krátký - Michel Barbey (Maurice), Eva Gorčicová - Danièle Ajoret (Louise), Ivana Valešová - Eléonore Hirt (Mathilde Maroilleurová), Jaroslav Dufek - Christian Barbier (Léon), Karel Riegel - Marc Porel (Henri), Erika Kubálková - Orlane Paquin (Véronique), Jan Grygar - Henri Attal (Louis), Karel Janský - Félix Marten (Marc Grutti), Jiří Tomek - Julien Guiomar (policejní komisař), Jiří Dušek - Pierre Dux (vyšetřující soudce)

Doplnění:
Ladislav Lakomý - Armando Francioli (Francis Grutti), Ladislav Suchánek - Reinhard Kolldehoff (Hans), Milan Vágner - Gabriel Gobin (strážmistr), Rudolf Kokeš - Dominique Zardi (Tony), Otakar Dadák (soused Maroilleurových)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“