Mrazík / Morozko

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4470
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Mrazík / Morozko

Příspěvek od palg »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Eva Klepáčová - Nataľja Sedych (Nastenka), Josef Zíma - Eduard Izotov (Ivan), Otomar KorbelářAlexandr Chvylja (Mrazík), František FilipovskýGeorgij Milljar (Baba Jaga), Alena MotyčkováInna Čurikova (Marfuša), Rudolf Deyl ml.Pavel Pavlenko (Stařík), Marie KohoutováVera Altajskaja (Macecha), Ota SklenčkaMichail Janšin, Galina Borisova (dědeček Hříbeček), Oldřich MusilAnatolij Kubackij (vůdce loupežníků), Antonín JedličkaValentin Brylejev (ženích), Nelly GaierováTaťjana Peľtcer (matka ženicha), Božena BöhmováTaťjana Baryševa (dohazovačka), Eva FoustkováVarvara Popova (slepá babka), Stanislav Fišer - Andrej Stapran ("slepý" žebrák), Nina Popelíková - Anastasija Zujeva (vypravěčka), Ilona Kubásková - Zinaida Vorkul (Ivanova matka), a další.

Zvuk: Hanuš Silvera
Střih: Jana Poláková
České dialogy, texty písní a režie českého znění: K.M.Walló
Vyrobilo: Studio pro úpravu zahraničních filmů 1966
Naposledy upravil(a) palg dne 28 dub 2022 22:49, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
-Q-
Příspěvky: 493
Registrován: 30 čer 2008 19:31

Re: Mrazík / Morozko

Příspěvek od -Q- »

tak geniální překlad a překladatel není znám?
nové dabingy vznikají, abychom pochopili krásu dabingů původních a vážili si jí
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Mrazík / Morozko

Příspěvek od chovanecm »

Jsem zvědav, kdy který sebevrah Mrazíka předabuje.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5042
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrazík / Morozko

Příspěvek od Joe Black »

Písně tuším zpívali samotní dabéři. Nevíte však někdo, kdo zpíval "Ach ty Váňo Ivánku". Ty ženy (zpěvačky?) byly skvělé. Hlavně čtveřice zpívající vícehlas.
-kNiGHT-
Příspěvky: 446
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Mrazík / Morozko

Příspěvek od -kNiGHT- »

Tam je jeste zvlastni jak na DVD v roce 2003 udelali drobne upravy v dabingu. Na youtube je nekde rozdil mezi dvd a tv verzi kde ta posledni svatebni pisen je zpivana na dvd rusky a v tv cesky. Na dvd je cesky dabing v 5.1 a opravdu je hodne mist ve stereu (melodie ve stereu) s upravenou ruchovou stopou (mozna meli novou ruchovou stopu k dispozici od ruskeho vyrobce). A v TV unas se vysila mono stopa. To co vysilali ted naposled na tv nova byla navic naka anglicka edice (take s mono stopou) kdezto na DVD vysla ruska edice s ruskyma titulkama na zacatku filmu.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Mrazík / Morozko

Příspěvek od Historik »

Tu kopii s anglickými úvodními titulky jsem poprvé zaznamenal začátkem 90.let na VHS Davay a pak se objevovala i na Nově, i když v každoročním přetahování o vysílací práva nejméně jednou použila i Nova kopii s českými úvodními titulky ÚPF, která do té doby běžela výlučně na ČST/ČT.
DAN K.
Příspěvky: 1680
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrazík / Morozko

Příspěvek od DAN K. »

Novy dabing mrazika byl zadan do studia bar, uz je to vice let, asi to bylo pred prvnim vydanim na dvd, nevim presne, rikal mi to Bohdan a taky mi rikal , ze v tom nechtel dabovat a spousta dalsich lidi na tom odmitla pracovat. predpokladam, ze se ten dabing vubec ani nenatocil a distributor na konec hrbnul radeji hluboko do penezenky.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5042
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrazík / Morozko

Příspěvek od Joe Black »

Trochu OT, ale k filmu: V neděli jsem viděl slovenský dabing na Markíze a mám k tomu pár výhrad. Písničky byly (nevím, z jakého důvodu) ozvěnovitý, v dialozích chyběl rým, který je v českém dabingu a výběr hlasů byl sice dobrý, ale přišlo mi to takový hodně současný, i když je to z roku 66. Teď ve čtvtek se rád podívám na český dabing na Nově. ;-)
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2948
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrazík / Morozko

Příspěvek od Pomajz »

Na DVD naštěstí vyšly oba dabingy ;)
RETROFILM
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2948
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrazík / Morozko

Příspěvek od Pomajz »

Na nově nějak divně sestřiháno :o nezdá se vám?
RETROFILM
Odpovědět

Zpět na „Filmy“