Následník / L' Héritier

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6805
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Následník / L' Héritier

Příspěvek od bloom »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING
V českém znění: Jiří KrampolJean-Paul Belmondo (Bart Cordell), Martina HudečkováCarla Gravina (Liza Rocquencourtová), Pavel ŠromJean Rochefort (nuncius - André Berthier), Zdeněk MahdalCharles Denner (David Loweinstein), Vladimír ČechJean Desailly (Jean-Pierre Carnavan), Martin KolárMichel Beaune (Fréderic Lambert), Pavel Vondra, Bedřich Šetena, Milan Slepička, Ivo Hrbáč, Miroslava Součková, Vladimír Kudla, Regina Řandová, Otto Rošetzký, Jan Rimbala, Petr Pospíchal (titulky) a další

Překlad: Jana Nikolovová
Zvuk: Tomáš Čisárik
Produkce: Leoš Lanči
Dialogy a režie: Petr Pospíchal
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska 2007

2. DABING
V českém znění: David NovotnýJean-Paul Belmondo (Bart Cordell), Vanda HybnerováCarla Gravina (Liza Rocquencourtová), Jan VondráčekJean Rochefort (nuncius - André Berthier), Jiří Dvořák - Charles Denner (David Loweinstein), Jiří HromadaJean Desailly (Jean-Pierre Carnavan), Svatopluk SchullerMichel Beaune (Fréderic Lambert), Pavel Trávníček, Vladislav Beneš, Marie Málková, Pavel Šrom, Jan Szymik, Vladimír Fišer (titulky) a další

Překlad: Irena Novotná
Dialogy: Eva Štorková
Dramaturgie: Zuzana Kopečková
Mistr zvuku: Zdeněk Zenger
Asistentka režie: Drahoslava Pešulová
Vedoucí produkce: Lucie Matoušková
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Šéfproducent: Vladimír Tišnovský
Režie: Marie Fronková
Vyrobila: Česká televize 2010
diawara89
Příspěvky: 87
Registrován: 10 dub 2009 23:39

Re: Následník / L' Héritier

Příspěvek od diawara89 »

Ten David Novotný k Belmondovi ani trochu nesedí. Pro Čechy, kteří jsou zvyklí u Belmonda slýchat výrazné hlasy, nemůže Novotný nikdy zabodovat. Nakonec jsem rád, že mám DVD s Krampolem, kterému sice vyschlo v krku, ale je to jeden z jeho lepších výkonů (za posledních 10 let). Naštěstí už je většina filmů s Belmondem namluvena, takže se pan Novotný na další kšefty asi těšit nemůže.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4086
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Následník / L' Héritier

Příspěvek od Budy »

David Novotný se mi taky nezamlouvá.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6805
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Následník / L' Héritier

Příspěvek od bloom »

Dabing ještě neběžel, takže ho nemůžu soudit, ale upřímně Jiří Krampol byl jedna ze dvou věcí, co mi na tom prvním dabingu vadila, hrozně mu přeskakoval hlas, to snad byl lepší i v tom MGM dabingu pro Zloděje z Paříže. :shock: Neříkám, že David Novotný je nejlepší volba (chtěl bych Martina Stránského), ale z hlediska věku IMHO rozhodně rozumnější.
Jinak těch filmů, především ranějších, pár ještě nadabovat zbývá, takže ještě uvidíme, jak případné dabingy dopadnou.
Uživatelský avatar
Slamáček
Příspěvky: 102
Registrován: 06 led 2010 19:08

Re: Následník / L' Héritier

Příspěvek od Slamáček »

Cože ? Předabovat Muže z RIA a Muže z HONGKONGU ?
No, to by jim strach ani nedovolil, jinak by se ze mě stal : JACK COLTON a vyřídil bych si to s těmi chcípáčkama na totata :mrgreen:
diawara89
Příspěvky: 87
Registrován: 10 dub 2009 23:39

Re: Následník / L' Héritier

Příspěvek od diawara89 »

Slamáček píše:Cože ? Předabovat Muže z RIA a Muže z HONGKONGU ?
No, to by jim strach ani nedovolil, jinak by se ze mě stal : JACK COLTON a vyřídil bych si to s těmi chcípáčkama na totata :mrgreen:
Tak Nova už přece oba filmy předabovala. Na ČT oba filmy neběžely snad 20 let. V Muži z Hongkongu byla v původní verzi vystřižena scéna s ruským profesorem, takže očekávám, že ČT či vydavatel DVD filmy kompletně předabuje. Nebuď ale smutný, původní dabingy se dají sehnat. Pro studijní účely... :D
diawara89
Příspěvky: 87
Registrován: 10 dub 2009 23:39

Re: Následník / L' Héritier

Příspěvek od diawara89 »

Slamáček píše:hmm, tak to se omlouvám za mou nevědomost, ale toto jsem facht nevěděl a ani jsem se nedíval tady na dabingforu. já se na novu moc nedívám, pro mě tato tv není to pravé ořechové, jen zřídka, pokud tam dají něco facht dobrého.
a tyto filmy já si osobně pamatuji jen s původním dabingem, takže je to facht hřích a měli by se kát, stydět, že se do takové klasiky pustili a předabovali. :(
Radši se na to ani nedívej, já jsem také viděl jenom ukázky a stačilo mi to. Právě sháním původní dabing na prostudování. :)
DAN K.
Příspěvky: 1684
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Následník / L' Héritier

Příspěvek od DAN K. »

diawara89 píše:Ten David Novotný k Belmondovi ani trochu nesedí. Pro Čechy, kteří jsou zvyklí u Belmonda slýchat výrazné hlasy, nemůže Novotný nikdy zabodovat. Nakonec jsem rád, že mám DVD s Krampolem, kterému sice vyschlo v krku, ale je to jeden z jeho lepších výkonů (za posledních 10 let). Naštěstí už je většina filmů s Belmondem namluvena, takže se pan Novotný na další kšefty asi těšit nemůže.

mne by se na mladyho Belmonda asi taky nejvic libil martin stransky, vzhledem k ty tradici hlubokejch hlasu, na druhou stranu david novotny ma skoro identickou barvu hlasu jako belmondo, presnejsi hlas asi mezi nasima hercema nejde najit, samozrejme dabing neni jen o barve. To je ten vecny spor jestli ten dabing ma kopirovat original nebo i brat ohled na neco jinyho...ale ten dabing s krampolem je hrozivej, vim, ze kdyz to tocili, tak ho nikdo nechtel, bylo to narizeni HCE, nenechali se ukecat ani na Trisku. Kdy pominu ze JK chrapti az mu mistama neni vubec rozumet, tak hlavne cte, ma klasickou dikci moderatoru zprav, duraz na poslednim slove, ale do hrani to ma daleko. Jinak se mi taky vubec nelibi pavel srom jako hlas JR. Naopak je to jedna z mala roli, kde mi sedi mahdal.
diawara89
Příspěvky: 87
Registrován: 10 dub 2009 23:39

Re: Následník / L' Héritier

Příspěvek od diawara89 »

DAN K. píše:
diawara89 píše:Ten David Novotný k Belmondovi ani trochu nesedí. Pro Čechy, kteří jsou zvyklí u Belmonda slýchat výrazné hlasy, nemůže Novotný nikdy zabodovat. Nakonec jsem rád, že mám DVD s Krampolem, kterému sice vyschlo v krku, ale je to jeden z jeho lepších výkonů (za posledních 10 let). Naštěstí už je většina filmů s Belmondem namluvena, takže se pan Novotný na další kšefty asi těšit nemůže.

mne by se na mladyho Belmonda asi taky nejvic libil martin stransky, vzhledem k ty tradici hlubokejch hlasu, na druhou stranu david novotny ma skoro identickou barvu hlasu jako belmondo, presnejsi hlas asi mezi nasima hercema nejde najit, samozrejme dabing neni jen o barve. To je ten vecny spor jestli ten dabing ma kopirovat original nebo i brat ohled na neco jinyho...ale ten dabing s krampolem je hrozivej, vim, ze kdyz to tocili, tak ho nikdo nechtel, bylo to narizeni HCE, nenechali se ukecat ani na Trisku. Kdy pominu ze JK chrapti az mu mistama neni vubec rozumet, tak hlavne cte, ma klasickou dikci moderatoru zprav, duraz na poslednim slove, ale do hrani to ma daleko. Jinak se mi taky vubec nelibi pavel srom jako hlas JR. Naopak je to jedna z mala roli, kde mi sedi mahdal.
Myslím, že pan Tříska by byl zajímavá volba. Ale on už dnes vůbec nedabuje, naposledy daboval před odchodem do emigrace, takže nevím, jestli by neměl stejné potíže jako Krampol. Toho možná už to dabování nebaví, ale pro prachy se nechá ukecat Paroubkem i HCE. Viz jeho absurdní "dabingy" Bláznivého Petříčka či U konce s dechem. Každopádně zítra kupuji Víkend na Zuydcoote, tak si poslechnu, jak to zvládnul Martin Stránský. Ale ta laťka byla původně nastavena hrozně vysoko, takže dneska se už musí zákonitě pouze snižovat.
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1267
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Následník / L' Héritier

Příspěvek od AGAMENON »

oik píše:
diawara89 píše:
DAN K. píše:
diawara89 píše:Ten David Novotný k Belmondovi ani trochu nesedí. Pro Čechy, kteří jsou zvyklí u Belmonda slýchat výrazné hlasy, nemůže Novotný nikdy zabodovat. Nakonec jsem rád, že mám DVD s Krampolem, kterému sice vyschlo v krku, ale je to jeden z jeho lepších výkonů (za posledních 10 let). Naštěstí už je většina filmů s Belmondem namluvena, takže se pan Novotný na další kšefty asi těšit nemůže.

mne by se na mladyho Belmonda asi taky nejvic libil martin stransky, vzhledem k ty tradici hlubokejch hlasu, na druhou stranu david novotny ma skoro identickou barvu hlasu jako belmondo, presnejsi hlas asi mezi nasima hercema nejde najit, samozrejme dabing neni jen o barve. To je ten vecny spor jestli ten dabing ma kopirovat original nebo i brat ohled na neco jinyho...ale ten dabing s krampolem je hrozivej, vim, ze kdyz to tocili, tak ho nikdo nechtel, bylo to narizeni HCE, nenechali se ukecat ani na Trisku. Kdy pominu ze JK chrapti az mu mistama neni vubec rozumet, tak hlavne cte, ma klasickou dikci moderatoru zprav, duraz na poslednim slove, ale do hrani to ma daleko. Jinak se mi taky vubec nelibi pavel srom jako hlas JR. Naopak je to jedna z mala roli, kde mi sedi mahdal.
Myslím, že pan Tříska by byl zajímavá volba. Ale on už dnes vůbec nedabuje, naposledy daboval před odchodem do emigrace, takže nevím, jestli by neměl stejné potíže jako Krampol. Toho možná už to dabování nebaví, ale pro prachy se nechá ukecat Paroubkem i HCE. Viz jeho absurdní "dabingy" Bláznivého Petříčka či U konce s dechem. Každopádně zítra kupuji Víkend na Zuydcoote, tak si poslechnu, jak to zvládnul Martin Stránský. Ale ta laťka byla původně nastavena hrozně vysoko, takže dneska se už musí zákonitě pouze snižovat.
Stránský hodně dobrej. Novotnýho hlas se mi k Belmondovi vůbec nehodí. A Stránský mi přijde i blíž originálu.
Stránský je všude, asi chce Bohdanovi ukrást titul. Nějak se mi nelíbí ani jedna možnost, buď duchna Krampol, nesedící Novotný, nebo Stránský, který mi tak famózní nepřipadá. Zavoláme Třískovi?
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Odpovědět

Zpět na „Filmy“