Jo / Jo

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Jo / Jo

Příspěvekod Roko » 25 říj 2008 16:00

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: ( kino, ČST, ČT )
V českém znění: František Filipovský - Louis de Funès (Antoine Brisebard), Libuše Švormová - Claude Gensac (Sylvie Brisebardová), Josef Větrovec - Michel Galabru (Tonelotti), Soběslav Sejk - Bernard Blier (inspektor Ducros), Eduard Cupák - Guy Tréjan (Adrien Colas), Eva Jiroušková - Christiane Muller (Mathilde), Ivo Gübel - Paul Préboist (četník), Karel Houska - Jacques Marin (Andrieux), Jan Pohan - Carlo Nell (Plumerel), Jiřina Petrovická - Florence Blot (paní Cramuselová), Petr Skarke - Roger Lumont (pan Jo), Stanislav Fišer - Jean Valmence (prodejce hasících přístrojů), Eva Hudečková (Karina) a další

Zvuk: Václav Suchánek
Střih: Marta Geržabková
Zvukové efekty: Marie Fronková
Dialogy a režie: K.M.Walló
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1973

2.DABING ( Premiéra TV )
V českém znění: Jiří Císler - Louis de Funès (Antoine Brisebard), Sylva Turbová - Claude Gensac (Sylvie Brisebardová), Soběslav Sejk - Michel Galabru (Tonelotti), Antonín Molčík - Bernard Blier (inspektor Ducros), Alfred Strejček - Guy Tréjan (Adrien Colas) + Ferdy Mayne (pan Grunder), Jana Boušková - Christiane Muller (Mathilde), Václav Mareš - Paul Préboist (četník), Ladislav Trojan - Jacques Marin (Andrieux), Helga Čočková - Yvonne Clech (paní Grunderová), Dana Hlaváčová - Florence Blot (paní Cramuselová), Vendulka Křížová, Ivan Gübel a další

Překlad: Renata Pohorská
Zvuk: Vladimír Žďánský, Luděk Polifka
Úprava a režie českého znění: Iva Valentová
Vyrobilo: Bohemia studio pro Premiéra TV, a.s., Televize Prima 1997
Uživatelský avatar
Roko
 
Příspěvky: 3168
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Re: Jo

Příspěvekod -Q- » 13 led 2009 00:16

zkoušeli předabovat Filipovského?..hrdinský čin :lol:
nové dabingy vznikají, abychom pochopili krásu dabingů původních a vážili si jí
Uživatelský avatar
-Q-
 
Příspěvky: 615
Registrován: 30 čer 2008 19:31

Re: Jo

Příspěvekod HonzaXXII » 13 led 2009 00:17

No on Císler je (tedy spíš bohužel byl) taky výbornej dabér. Ale samotnýho by mě zajímalo, co se stalo že předabovali nepředabovatelného Filipovského.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII
 
Příspěvky: 1785
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Jo

Příspěvekod bloom » 13 led 2009 08:43

No ČT jim nedala svůj původní dabing...A jinak si myslím, že Císler je po Filipovském jako Funés nejlepší.
Uživatelský avatar
bloom
 
Příspěvky: 7322
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Jo / Jo

Příspěvekod bloom » 03 srp 2009 12:27

No mně by zajímalo, proč režisér v prvním dabingu neobsadil na Michela Galabruho Soběslava Sejka (když to v jiných filmech dělal) a svěřil mu Bernarda Bliera, kterého sice taky daboval v několika filmech, ale rozhodně s ním nebyl tak spjatý jako s Galabrum. Bliera mohl klidně dát na starost Václavu Voskovi, který ho v té době také daboval (a v jednom filmu ho obsadil právě pan režisér).
Jinak jsem přidal ukázku 2. dabingu, který podle mě není vůbec špatný.
Uživatelský avatar
bloom
 
Příspěvky: 7322
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Jo / Jo

Příspěvekod Pomajz » 17 úno 2010 23:56

Nazdar kedlubny !
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
Skoro Mirek Dušín pravil "jo byl si dobrej ale tvůj čas vypršel"
http://www.imgup.cz/image/LQUn
Uživatelský avatar
Pomajz
 
Příspěvky: 2851
Registrován: 02 led 2010 00:19

Re: Jo / Jo

Příspěvekod Džejňulka » 18 úno 2010 19:26

Tak Cízler sice podle mě taky po Filipovským hned druhej nejlepší, ale jinak ten první dabing je aspoň podle ukázky mnohem mnohem lepší.
Jednak Filipovský, jednak Švormová, která dodává herečce příjemnou bláznivost :lol: :-: narozdíl od její dabérky v druhém dabingu, která mi tam vyloženě nesedí a herečka se pro mě stává téměř nesnesitelnou. Jinak Sejk i Větrovec oba skvělí.
Miluju český dabing, a proto mám strach, co se z něj stane.
Uživatelský avatar
Džejňulka
 
Příspěvky: 1265
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Jo / Jo

Příspěvekod Historik » 19 čer 2010 12:26

Tři poznámky k dosavadní diskusi:
1) Nechci tvrdit, že 1.dabing je televizím a vydavatelům DVD bez problémů volně a okamžitě k dispozici, abych nešířil nějaký nesmysl. Ale před uvedením Jo s 2.dabingem proběhl nejen televizní projev Jiřího Císlera, ale také diskuse v tisku (není divu, bylo to první nadabování Funése po FF, Krampolův Funés teprve následoval). V jednom článku zmiňoval pracovník studia, že kdyby chtěli mít dabing Filipovského, mohli ho mít, ale nechtěli (logický zájem pro studio je dabovat, a ne, aby televize někde sháněla a renovovala starý dabing).
2) K často zmiňovanému argumentu typu "kdo by si troufnul tohle předaboval": podle mého názoru troufnul, každý či téměř kažký a cokoliv, či téměř cokoliv. Jednak je to práce, živobytí, jednak svým způsobem i výzva. Chtěl bych vidět, kolik studií či jednotlivců by televizi či vydavateli DVD řeklo: "tohle já nedělám, k tomu existuje starší dabing lepší než ten, který dokážu udělat já, někde si ho sežeňte". Sem tam nějaký renomovaný herec odmítnout práci může, ale studio toto dělat nebude.
3) A k dalšímu častému argumentu typu "kdyby ten dabing byl k mání, dávno už by to odvysílali". Nedělám si velké iluze. Televize jsou mnohdy schopné reprízovat "do zblbnutí" film, jehož práva a kopii mají snadno k dispozici, ale nevěřím, že u starší produkce, o kterou přece jen není takový divácký zájem jako o nové "megafilmy", budou nějak složitě hledat kopie, původní dabingy, renovovat je, spasovávat ...
Tedy: důvodem "vzácnosti" (= nereprízován v TV, nevyšel na VHS, DVD ...) filmu Jo je podle mého názoru to, že asi není ve standardních balíkových nabídkách jiných filmů s Funésem z produkce Gaumontu, SNC nebo Fechnera. Bylo by zajímavé vědět, kdo má nyní práva společnosti Trianon, jestli, kým a jak jsou její filmy nabízeny na trhu. Věřím, že až práva k tomuto filmu někdo v rámci nějakého balíku získá, vyřeší se velmi rychle i otázka dabingu. Pak bude záležet na tom, jestli ta práva získá někdo, kdo je ochoten se trochu "snažit" (třeba Vapet), nebo nikoliv (třeba Řitka) - a bude na světě 3.dabing.
Historik
 
Příspěvky: 3248
Registrován: 17 lis 2009 19:59
Bydliště: Praha

Re: Jo / Jo

Příspěvekod Historik » 19 čer 2010 20:11

Jak vyplývá z diskuse, pár Funésovek tedy Prima také vysílala. Ovšem podstatnější bude nejspíš opak, že film Jo běžel jen na Primě. To by mohlo nasvědčovat, že toto vysílací právo bylo mimořádné a není součastí "balíku" často reprízovaných Funésovek. No uvidíme časem. Analogicky (i když to je z více důvodů jiná situace): práva na Návrat Růžového pantera také patří jiné společnosti než další "panteři", tento film nebyl součástí DVD edice od MGM/UA a v některých reprízách ani TV uvedení, ale nakonec jsme se dočkali.

Dabovaná kopie se nachází ve fondu Národního filmového archivu v promítatelném stavu. Požádáme o zařazení na program promítací síně NFA Ponrepo v roce 2011 v rámci uvažovaného cyklu Český filmový dabing.
Historik
 
Příspěvky: 3248
Registrován: 17 lis 2009 19:59
Bydliště: Praha

Re: Jo / Jo

Příspěvekod Historik » 23 pro 2010 18:45

POMAJZ píše:Tak třeba u nás když se rušily kasárna, tak se to vyhazovalo a nebylo tam toho zrovna málo. :-? Minimálně 50 filmů :(

... a na dvoře skladu v Libni volně ležely nehlídané kopie vyřazené z distribuce, buď nadměrně opotřebované, nebo i nové po konci monopolu. Znovu se používaly jen transportní obaly promítacích dílů, zatímco plechové krabice původně od filmové suroviny se vyhazovaly a v nich obsažené kotouče kinematografického filmu šly na druhotné surovinové zpracování. Šlo odvézt si prakticky cokoliv v jakémkoliv množství.
Že se tak dělo jen velmi omezeně bylo zřejmě důsledkem malé dostupnosti 35 mm projektorů, zejména pro zvukový film (s detekcí optické event. magnetické stopy), příp. s objektivy pro CinemaScope (koupit nové nešlo, amatéři obvykle vlastnili udržované velmi staré stroje) a dále extrémních prostorových nároků (jeden průměrný celovečerní film na kinematografickém filmu představoval objem asi tak nějakých 50 VHS).
Historik
 
Příspěvky: 3248
Registrován: 17 lis 2009 19:59
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály