Jo / Jo

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Re: Jo / Jo

Příspěvekod Jelimán » 26 čer 2018 21:29

Už teď vím, co odpoví: ,,ČT nevlastní k danému filmu vysílací práva.´´ A tím to pro ně hasne. Divácké centrum ČT je dost na houby a psát tam je jako nosit dříví do lesa. Mě na spoustu zpráv asi neodpověděli. Nicméně je vidět, že se ČT pořád občas snaží uvést nějáký ztracený klenot a to se opět potvrdilo. U Jo už teda bylo načase. Snad se dočkáme i těch Ctihodných mrtvol.
Jelimán

Příspěvekod Paulman » 26 čer 2018 22:50

a také Grand prix a vlastně i film Napoleon (1960), který běžel u nás kdysi dávno v kinech s titulky.
Divácké centrum bych neviděl tak skepticky. Je třeba být trpělivý a nezlomný ve svém počínání.
Česká televize je klíčová pro vysílání filmů s původními dabingy.
Prima Max sice občas překvapí, ale nemá takové možnosti to je třeba si uvědomit.
Kolik filmů odvysílala ČT za 10 let s původním dabingem a kolik ostatní komerční televize ?
Paulman

Příspěvekod Jelimán » 02 črc 2018 11:46

ČT se ze všech českých televizních společností nejvíc snaží a zajímá o původní dabingy a už hodně ztracených dabingů opět přivedla na svět. O tom žádná. Cynik namítne, že by toho mohlo být vždycky víc, ale buďme rádi alespoň za to, co je. ČT, ale taky bezdůvodně zničila hodně brněnských dabingů a kvůli tomu už některé skvosty běžný smrtelník nikdy neuslyší. A odpovědi Diváckého centra jsou většinou k ničemu anebo vůbec nepříjdou.
Jelimán

Příspěvekod Paulman » 03 črc 2018 23:01

Tak kvalitní zvuk nikdo neměl.
Silný šum potlačený v tichých pasážích. Nebylo o co stát, ale lepší ten šum než dabing Císlera. To byla jedna velká hrůza.
Paulman

Příspěvekod gillan » 03 črc 2018 23:33

Tak nevím ocypus jestli se tomu dá říkat cennost. Asi před 5 lety to tu bylo na spolufinancování ,takže to měl kde kdo. :-?
gillan

Příspěvekod TmavyCyklista » 03 črc 2018 23:49

A jenom 15letej puberťák se pořád o těchhle věcech musí hádat :roll:
Nejoblíbenější dabér, dabérka - Jiří Dvořák, Jitka Ježková
Seznam česky dabovaných her
TmavyCyklista

Příspěvekod ocypuc » 03 črc 2018 23:50

Za uvedení prvního dabingu jsem rád a ČT si zaslouží pochvalu :-:
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška
ocypuc

Příspěvekod KOMZA » 03 črc 2018 23:51

Nebudu se tentokrát příliš rozepisovat, za mě stačí jedno slovo - paráda! :-:
KOMZA

Příspěvekod Pálkman » 04 črc 2018 00:25

Taky jsem strašně rád za odvisílání ČT tohoto dabingového skvostu. :-: Už když jsem viděl v úvodních titulcích jméno režiséra K.M.Walló, tak jsem se radoval. A pak když jsem slyšel p. Filipovského, už jsem jásal a skoro do konce filmu nedokázal vstát z křesla, jak mě to bavilo. :D Pan Filipovský tomu dal náboj a ostatní dabéři byli taky skvělí, ani mi nevadilo, že p. Sejk nedaboval Michela Galabru. :) Líbily se mi dost i dialogy, ani mi moc nevadil ten občasný mírný šum, počítal jsem, že to bude horší.

Samozřejmě viděl jsem i dabing Primy s p. Císlerem, který byl taky dobrý a vážim si toho, že do toho tehdy šel. Ale nemohl prostě dosáhnout tak vysoké úrovně jako dabing původní z mnoha důvodů...
Pálkman

Příspěvekod DavidHodan » 04 črc 2018 16:22

Mně se moc líbila ta "rekonstrukce" původních úvodních titulků.
Sháním staré kazety, jakýkoliv videosystém, nejlépe před r. 89, max. však do r. 98, seznam výhodou ;)
ČSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/77907-davidhodan/
YouTube: http://www.youtube.com/channel/UCzE_FAgb1uDaPw4ebKYxamg
DavidHodan

PředchozíDalší

Zpět na Filmy