Žít a užít / Vivre pour vivre • Dabingforum.cz

Žít a užít / Vivre pour vivre

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Žít a užít / Vivre pour vivre

Příspěvekod Licence2kill » 22 lis 2010 23:25

Obrázek
Info: IMDB| ČSFD | FDB

V českém znění: Jiří Adamíra - Yves Montand (Robert Colomb), Irena Kačírková - Annie Girardot (Catherine Colombová), Jana Drbohlavová - Candice Bergen (Candice), Jan Sedliský - Jacques Portet (přítel Candice), Zdeněk Jelínek - Louis Lyonnet (vůdce žoldáků), Jiří Prager - Yves Gabrielli (voják), Miroslav Saic - Jean Collomb (vrchní a hoteliér), Jana Walterová - Uta Taeger (služka Lucie), Kateřina Burianová - Irène Tunc (Mireille), Miloš Zavřel (TV reportér) a další

Zvuk: Stanislav Cajthaml
Střih: Olga Werzonová
Asistentka režie: Eliška Burešová
Výroba: Marie Poštolková
Dialogy a režie českého znění: Miroslav Kratochvíl
Vyrobilo: Dabingové studio ČST Praha 1973
Licence2kill

Re: Žít a užít / Vivre pour vivre

Příspěvekod Licence2kill » 22 lis 2010 23:26

Uvedení tuším zase někde okolo roku 1973.
Licence2kill

Příspěvekod Pomajz » 22 lis 2010 23:38

Annie Girardot a Irena Kačírková to muselo být hodně zajímavý :o
Nazdar kedlubny !
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
Skoro Mirek Dušín pravil "jo byl si dobrej ale tvůj čas vypršel"
http://www.imgup.cz/image/LQUn
Pomajz

Příspěvekod salgado » 23 lis 2010 00:23

Licence2kill píše:
salgado píše:Jiří Adamíra na Montanda mohl být taky docela zajímavý. Film jsem ale nikdy neviděl. Jedná se o "živý", či "mrtvý" dabing?

Mrtvý úplně není, třeba ho někdy ČT uvede.

Zázraky se dějí. Ale čekám uvedení spíše ve filmovém klubu v původním znění s titulky. Což by mi v tomto případě až tolik nevadilo.
salgado

Příspěvekod salgado » 30 dub 2012 23:48

Ono je vůbec podivné, že tento film ČST a ČT tolik let nezařadily do vysílání. Ale třeba ČT přijde nato, že existuje Yves Montand a Annie Girardot a zařadí tento či podobný film do Chodníků slávy. Když už na Kavkách zjistili, že nějaký Ventura točil filmy, tak snad můžu i tajně doufat ve Vivre pour vivre.... :D
salgado

Příspěvekod Licence2kill » 01 kvě 2012 19:55

Pokud tento film ČT uvede, tak se obávám, že s titulky. Jednak z podstaty "uměleckého filmu" a za druhé je ta ČST verze o cca. 10 minut kratší než stopáž uváděná na csfd, takže bylo asi zase nějaké šmiky šmik. každopádně je ve filmu, pokud se pamatuji, hodně němých autentických archivních záběru, které pouze dokreslují atmosféru - takže pokud se stříhalo jenom tam, tak by to nemuselo dabingu vadit.

Každopádně podle jakého dramaturgického klíče jsou tituly do vysílání vybírány je mi záhadou. Např. včera uvedený Pahorek (nic proti němu, je to skvělý film i dabing) byl odvysílán nedávno -v roce 2007 a 2008, a přesto byla zakoupena opět licence, ale jiné a taky výborné filmy neběžely dlouhé desítky let.
Licence2kill

Příspěvekod Pomajz » 01 kvě 2012 19:59

Licence2kill píše:Každopádně podle jakého dramaturgického klíče jsou tituly do vysílání vybírány je mi záhadou. Např. včera uvedený Pahorek (nic proti němu, je to skvělý film i dabing) byl odvysílán nedávno -v roce 2007 a 2008, a přesto byla zakoupena opět licence, ale jiné a taky výborné filmy neběžely dlouhé desítky let.

Pahorek běžel colorovanej i na primě.
Nazdar kedlubny !
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
Skoro Mirek Dušín pravil "jo byl si dobrej ale tvůj čas vypršel"
http://www.imgup.cz/image/LQUn
Pomajz

Příspěvekod salgado » 01 kvě 2012 20:16

Licence2kill píše:Možná to bylo zakoupeno v nějakém výhodném balíčku s jiným filmy, o které ČT stála a které by samostatně nezískala (pouze moje úvaha).

Je zkrátka zajímavé, že filmy s některými herci, případně některých režisérů, se v balíčcích, v kterých nakupuje ČT filmy, zkrátka neobjevují. Asi to bude neznalost dramaturgů ČT, kteří se v mnoha rozhovorech zdají opravdu fundovanými odborníky, ale stojí to opravdu za zamyšlení. A některé odpovědi, které mi na toto téma přišly z ČT, rovněž.
salgado

Příspěvekod salgado » 01 kvě 2012 20:38

Lukiz píše:
salgado píše: Je zkrátka zajímavé, že filmy s některými herci, případně některých režisérů, se v balíčcích, v kterých nakupuje ČT filmy, zkrátka neobjevují.

Jestli to nebude tím, že je distributoři do balíčků nedávají...

To je možné. Ovšem to by je nesměli distributoři prodávat do okolních zemí. Že by pro ČR platilo nějaké embargo? To asi ne. Vždycky je to otázka poptávky a nabídky. Jako příklad mohu uvést třeba filmy s Romy Schneider, kdy letos uplyne 30 let od její smrti. V Německu dávají velmi rozsáhlý průřez její tvorbou. U nás nejen, že si na ČT na toto výročí ani nevzpomenou, ale film s ní jsem na ČT neviděl aspoň deset let. Když umřela Annie Girardot, nasadila ČT naprosto nepřipraveně Léčbu šokem. To jako měla být pocta této herečce? Film, který byl propadákem už v době svého vzniku? Dnes ČT velice chvályhodně zařazuje do svého vysílání množství starších filmů v rámci cyklů Velikáni světového filmu a Chodníky slávy. Je to rozhodně pozitivní věc, ovšem je nutné poznamenat, že ČT do těchto cyklů často zařazuje filmy, které již jednou uvedla a má právo na poslední odvysílání. Nevím, jestli to je nad finanční možnosti ČT, ale když chce vzdát poctu nějakému umělci, tak by měla uvést podstatně širší průřez jeho tvorbou a jednak pokud možno uvést jeho nejlepší filmy. Zkrátka mi přijde, že práce dramaturgů na ČT není dobře nastavena.Někdy jim chybí hlubší záběr. Třeba v historii původního českého dabingu by neškodilo, kdyby se trošku přiučili.
salgado

Příspěvekod Licence2kill » 16 říj 2012 11:53

Tak rok výroby je v tomto případě 1973, ovšem film skutečně nakonec nebyl odvysílán, zřejmě kvůli účasti Y. Montanda, který zde byl po roce 1968 v nemilosti. Úplně stejný případ jako Grand Prix.

Jinak k námitkám, že film ČT dlouho neuvedla. Dramaturgie ČT se už nějakou dobu snaží film zakoupit, ale neúspěšně. Jak už jsem ale psal výše, tak mám podezření, že byl film vystříhaný (IMDB uvádí o 10 minut delší stopáž než má archivovaná kopie s dabingem).
Licence2kill

Další

Zpět na Filmy