Byt / The Apartment

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Byt / The Apartment

Příspěvek od salgado »

Nikdy bych nevěřil tomu, že komerční stanice nám začne dokazovat tupost veřejnoprávní instituce. Jen tak dál!
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Byt / The Apartment

Příspěvek od DAN K. »

Neházel bych to na celou instituci, je to dvacet let stará chyba jednoho konkrétního člověka, který už tam asi ani dávno nepracuje. Ono se to dneska v době internetu, kdy jde všechno dobře dohledat, snadno kritizuje, ale v dobách bez elektronických databází dokážu pochopit, že to s hledáním existujících dabingů nebylo tak snadné…
Uživatelský avatar
James Plesson
Příspěvky: 158
Registrován: 24 led 2013 22:06

Re: Byt / The Apartment

Příspěvek od James Plesson »

Tak, že by zase zafungovalo spojení Licence2kill a Bloom :), i když je to "volně" a já si to už pořídil na BR-D, tak jsem rád, že to po tolika letech běží v TV s původním českým dabingem :-:, to, že to vyšlo, ještě automaticky neznamená, že ten 1.dabing některá TV stanice použije. Na co se tak asi máme v budoucnu ještě těšit na Prima Max... :shock: :-?
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1133
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Byt / The Apartment

Příspěvek od Džejňulka »

Právě na tento film koukám na Maxu s prvním dabingem a úplně mě to přeneslo do jiné doby :) takový krásný dabing, moc hezky se mi poslouchají Josef Bek, Irena Kačírková, mladá Libuše Švormová, ... :)
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Byt / The Apartment

Příspěvek od -kNiGHT- »

Pro vysílání na primě namluvil úvodní české titulky Pavel Vondra.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
richardda
Příspěvky: 1111
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Byt / The Apartment

Příspěvek od richardda »

S potesenim jsem zakoupil BluRay s puvodnim starym kinodabingem, protoze ti druzi daberi se k Jackovi Lemmonovi absolutne nehodi. Ale jednu "botu" obsahuje i toto prenasazeni. Nepamatuju si ktery presne je to usek, ale v jedne scene (tusim kdyz telefonuje) Fred MacMurray misto hlasu Josefa Beka promluvi najednou hlasem Ladislava Zupanice. :shock: Takze bud opet MAGIC BOX sahl po nejake "salatove" kopii, nebo tato scena - snad (i kdyz vubec neni nijak zavadna) - v puvodni kopii neni a tim padem ani nema dabing. V kazdem pripade je tohle "zaplacnuti" mnohem dustojnejsi, nez kdyby distributor sahl po nektere z tech novych verzi. :-:
-----------------------------------------------------
Na PRIME jsem bohuzel puvodni dabing zatim nemel moznost sledovat, tak by me docela zajimalo jestli ta scena byla v TV vystrizena a nebo tam byla s puvodnim kinodabingem a nebo pripadne to bylo vyreseno stejne jako na BluRay. :-?
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Byt / The Apartment

Příspěvek od Pomajz »

Na primě šla verze z blu ray.
RETROFILM
richardda
Příspěvky: 1111
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Byt / The Apartment

Příspěvek od richardda »

Zajimave. Dik za informaci. :-: Lze se tedy domnivat, ze puvodni kompletni kinodabing asi bohuzel neexistuje. :cry: Protoze vzhledem k iniciative, kterou nedavno Prima prokazala treba u MANZELSTVI PO ITALSKU, by zajiste dohledali - alespon se domnivam - i ten chybejici kousicek toho stareho puvodniho kinodabingu.
NOVA, jedině ona.
martin.grossmann
Příspěvky: 145
Registrován: 18 říj 2009 08:50

Re: Byt / The Apartment

Příspěvek od martin.grossmann »

Měli bychom, být rádi, že vůbec kinodabing šel...
senecek
Příspěvky: 68
Registrován: 29 čer 2015 19:45
Bydliště: Dubňany (okres Hodonín)

Re: Byt / The Apartment

Příspěvek od senecek »

Výborný film a skvělý zážitek z poslechu prvního dabingu. Tohle je další z klenotů naší bývalé dabingové tvorby :-: .
Odpovědět

Zpět na „Filmy“