Pohlednice z Hollywoodu / Postcards from the Edge

Nové i ty starší

Moderátoři: bloom, ReDabér

Pohlednice z Hollywoodu / Postcards from the Edge

Příspěvekod Sen » 24 led 2011 18:31

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. dabing VHS
České znění připravili: Milena Steinmasslová - Meryl Streep (Suzanne), Alena Vránová - Shirley MacLaine (Doris), Pavel Rímský - Gene Hackman (Lowell Kolchek), Rob Reiner (Joe Pierce), Jiří Knot - Richard Dreyfuss (doktor Frankenthal), Blanka Zdichyncová - Mary Wickes (Babička), Dana Černá - Annette Bening (Evelyn), Rudolf Kubík - Oliver Platt (Neil Bleene), Tomáš Juřička - Dennis Quaid (Jack Faulkner + titulky), Jarmila Seidlová, Jan Morávek, Vladimíra Wildová.

Vyrobil: Bontonfilms

VHS © 1994

2. dabing Nova
V českém znění: Zlata Adamovská - Meryl Streep (Suzanne), Alena Vránová - Shirley MacLaine (Doris), Pavel Rímský - Gene Hackman (Lowell Kolchek), Vladislav Beneš - Richard Dreyfuss (doktor Frankenthal), Miriam Kantorková - Mary Wickes (Babička), Olga Želenská - CCH Pounder (Julie), Pavel Vondra, Adéla Kubačáková, Ludvík Král, Svatopluk Schuller, Jiří Ployhar, Jan Maxián, Šárka Vondrová, Tomáš Juřička, Kristýna Skružná, Petra Hobzová, Bohdan Tůma, Oldřich Hajlich, Irena Hrubá, Kateřina Peřinová, Bohuslav Kalva.

Překlad: Jan Zenáhlík
Zvuk: Michal Kraus
Produkce: Martin Odehnal, Daniel Walter
Dialogy a režie: Tomáš Tintěra
Vyrobila: DW agentura s.r.o. pro Cet 21 s.r.o. 2015
Sen

Re: Pohlednice z Hollywoodu / Postcards from the Edge

Příspěvekod palg » 15 říj 2011 00:14

Překlad: Jarmila Seidlová
Zvuk: Jan Morávek
Dialogy a režie: Vladimíra WIldová
palg
Správce ukázek

Příspěvekod Sen » 15 říj 2011 13:35

Teď se mi to nechce ověřovat, ale předpokládám, že jsem v úvodním příspěvku funkce nedabujících tvůrců vynechal z důvodu jejich neurčení v titulcích dabingu :-?.
Sen

Příspěvekod palg » 15 říj 2011 17:25

Sen píše:Teď se mi to nechce ověřovat, ale předpokládám, že jsem v úvodním příspěvku funkce nedabujících tvůrců vynechal z důvodu jejich neurčení v titulcích dabingu :-?.

jo jasné, ale logika nepustí...;)
palg
Správce ukázek

Příspěvekod Sagres » 10 kvě 2012 09:09

VHS s tímto dabingem nese rok výroby © 1994
edit:
Rímský i Anthony Heald (George Lazan), Knot - Simon Callow (Simon Asquith) + Sidney Armus (Sid Roth) + Gary Morton (strýček Marty Wiener), Černá i Robin Bartlett (Aretha), Juřička i Mark Lowenthal (Bart), Zdichyncová - CCH Pounder (Julie Marsdenová)
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Sagres

Příspěvekod Sagres » 10 led 2016 14:37

Zítra na Cinemě jiný (patrně nový) dabing. V ukázce je slyšet na Meryl Streep Adamovská. Jinak Vránová i Rímský na hercích v hl. rolích zůstávají.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Sagres

Příspěvekod filip » 12 led 2016 06:26

Dabing Nova:
V českém znění: Zlata Adamovská - Meryl Streep (Suzanne), Alena Vránová - Shirley MacLaine (Doris), Pavel Rímský - Gene Hackman (Lowell Kolchek), Miriam Kantorková - Mary Wickes (Babička), Vladislav Beneš - Richard Dreyfuss (doktor Frankenthal), Pavel Vondra, Adéla Kubačáková, Ludvík Král, Olga Želenská, Svatopluk Schuller, Jiří Ployhar, Jan Maxián, Šárka Vondrová, Tomáš Juřička, Kristýna Skružná, Petra Hobzová, Bohdan Tůma, Oldřich Hajlich, Irena Hrubá, Kateřina Peřinová, Bohuslav Kalva

Překlad: Jan Zenáhlík
Zvuk: Michal Kraus
Produkce: Martin Odehnal, Daniel Walter
Dialogy a režie: Tomáš Tintěra
České znění v DW Agentuře vyrobila Cet 21 s.r.o. v roce 2015
filip

Příspěvekod cenda » 12 led 2016 17:12

Tak tady jsem teda příjemně překvapenej hned z několika věcí. Především z toho jak zodpovědně se Nova k dabingu postavila co se obsazení týče, protože jak známo hlavní slovo v tomto ohledu tu nemá režisér. Proto mě velmi potěšila účast paní Vránové, která už dabuje pouze sporadicky a hlavně na ČT a taky účast paní Kantorkové, protože se stalo zvykem praktikovat jisté věkově nevhodné pokusy na starší herečky. Ale především mě u paní Vránové naprosto šokovalo jak dokázala utáhnout ve svých letech hlavní roli v poměrně ukecaným filmu a ještě navíc herečku byť spjatou, ale o skoro 30 let mladší a to ještě (pravděpodobně v ne úplně časově komfortních podmínkách jako u ČT, ale o tom bych nerad polemizoval, neznám okolnosti natáčení). Klobouk dolů! A jen tak dál Novo. :D
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
cenda

Příspěvekod Sagres » 12 led 2016 18:35

Pod to bych se také podepsal. Tady se produkce komerční stanice opravdu vyznamenala. :-: Myslím, že ani v dnešní ČT by takový dabing se spjatými hlasy a dabing. matadorkami typu paní Vránové a Kantorkové už neudělali. ;) Děkuji za výborně odvedenou práci, "Novo".
Želenská - CCH Pounder (Julie Marsdenová)
Zlatý dabing z éry ČST
Sagres

Příspěvekod konupka » 12 led 2016 21:10

Tímhle si u mě Nova zcela vyžehlila reputaci :), protože už jsem nedoufal, že v dabingu někdy uslyším fantastickou Alenu Vránovou (kromě Downtnu) a už vůbec ne, že to bude na komerční stanici, kde prostě dneska stařenky dabujou dámy kolem padesátky, protože je to prostě rychlejší a jinak máme své dvě, tři osvědčené zhruba věkově odpovídající, aby se neřeklo. Ale paní Vránová přesvědčila, že do starého železa nepatří a doufám, že se jí dostane víc příležitostí (předpokládám, že na Nově ji v něčem ještě uslyšíme v nejbližší době, protože "vyzobávky" stále fungují).
O. dabéři: Jan Schánilec, Antonín Molčík, Jiří Zavřel, Rudolf Hrušínský, Soběslav Sejk, Petr Haničinec, Jan Kanyza, Jiří Plachý, Viktor Preiss

O. dabérky: Alena Vránová, Jana Preissová, Ivanka Devátá, Eliška Balzerová, Veronika Gajerová, Jana Hlaváčová
konupka

Další

Zpět na Filmy