Moskva na Hudsonu / Moscow on the Hudson

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Moskva na Hudsonu / Moscow on the Hudson

Příspěvek od palg »

Moskva na Hudsonu / Moscow on the Hudson (1984)

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING (VHS)
V českém znění: Pavel SoukupRobin Williams (Vladimir Ivanov), Petra HanžlíkováMaria Conchita Alonso (Lucia Lombardo), Vladislav Beneš, Daniela Bartáková, Karel Richter, Jiří Zavřel, Libor Terš*, Jiří Prager (titulky).

*neuveden
Zvuk: Jan Morávek
Překlad: Barbora Dvořáková
???: Lenka Kubrová
?Dialogy? a režie českého znění: Daniela Zachariášová
Vyrobil: Bonton, Divize Bontonfilms, 199x

2. DABING (ČT)
V českém znění: Viktor PreissRobin Williams (Vladimir Ivanov), Lucie BenešováMaria Conchita Alonso (Lucia Lombardová), Lukáš Hlavica - Cleavant Derricks (Lionel Witherspoon), Vladimír Brabec - Alejandro Rey (Orlando Ramirez), Vladislav Beneš - Savelij Kramarov (Boris), Vladimír Čech - Elya Baskin (Anatolij), Jiří Prager - Oleg Rudnik (Jurij), Stanislav Fišer - Alexandr Benjaminov (Vladimirův dědeček), Dana Hlaváčová - Ludmila Kramerevská (Vladimirova matka), Oldřich Vlach - Ivo Vrzal-Wiegand (Vladimirův otec), Jorga Kotrbová - Olga Talyn (Svetlana), Eva Spoustová - Kaity Tong (Kaity Tong), Vlastimil Bedrna - Tiger Haynes (Lionelův dědeček), Miroslav Táborský - Yury Olshansky (Blozonov), David Vejražka, Petr Rychlý, Miloslav Mejzlík, Daniel Rous, Klára Jandová, Jiří Bruder, Petr Němec (titulky) a další

Dramaturgie: Michael Málek
Zvuk: Zdeněk Hrubý
Střih: Jiří Šesták
Asistentka režie: Drahoslava Pešulová
Vedoucí výroby: Magdalena Sedláková
Překlad, dialogy a režie: Olga Walló
Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize, 2001

3. DABING: (Nova)
V českém znění: Jiří KrejčíRobin Williams (Vladimir Ivanov), Kateřina PeřinováMaria Conchita Alonso (Lucia Lombardová), Radek Hoppe - Cleavant Derricks (Lionel Witherspoon), Pavel Rímský - Alejandro Rey (Orlando Ramirez), Vladislav Beneš - Savelij Kramarov (Boris), Petr Burian - Elya Baskin (Anatolij), Regina Řandová - Ludmila Kramerevská (Vladimirova matka), Karel Richter - Alexandr Benjaminov (Vladimirův dědeček), Bohdan Tůma - Robert MacBeth (Lionelův otčím), Ladislav Županič - Tiger Haynes (Lionelův děda), Klára Sochorová - Olga Talyn (Světlana), Petr Gelnar, a další.

Překlad: Michaela Křížová
Zvuk: Petr Kočík
Produkce: Martin Odehnal, Libuše Witzová
Dialogy: Pavlína Kostková Dytrtová
Režie českého znění: Martin Kot
Vyrobila: ve studiu AudioTech CET 21 spol. s r.o., 2015
Naposledy upravil(a) palg dne 24 led 2017 10:39, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
James Plesson
Příspěvky: 158
Registrován: 24 led 2013 22:06

Re: Moskva na Hudsonu / Moscow on the Hudson

Příspěvek od James Plesson »

Tak na Nova Cinema s novým dabingem. Můj osobní názor, děsným... :->
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Moskva na Hudsonu / Moscow on the Hudson

Příspěvek od Jack_6428 »

Koukal jsem na to. A koukal. Zaprvý mě překvapilo, že je zdá se fakt další dabing. Zadruhý pak, že je celkově celkem slušnej, přestože k vytknutí tam pár věcí je. A zatřetí, což mě potěšilo snad nejvíc, dávali to (snad poprvý) v HD - takže tenhle dabing můžeme asi čekat eventuálně i na Blu-Ray.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Moskva na Hudsonu / Moscow on the Hudson

Příspěvek od Lukiz »

Řekl bych odvážně obsazení hlavní role (a fádní ostatních):

V českém znění: Jiří KrejčíRobin Williams (Vladimir Ivanov), Kateřina PeřinováMaria Conchita Alonso (Lucia Lombardová), Radek Hoppe - Cleavant Derricks (Lionel Witherspoon), Pavel Rímský - Alejandro Rey (Orlando Ramirez), Vladislav Beneš - Savelij Kramarov (Boris), Petr Burian - Elya Baskin (Anatolij), Regina Řandová - Ludmila Kramerevská (Vladimirova matka), Karel Richter - Alexandr Benjaminov (Vladimirův dědeček), Bohdan Tůma - Robert MacBeth (Lionelův otčím), Ladislav Županič - Tiger Haynes (Lionelův děda), Klára Sochorová - Olga Talyn (Světlana), Petr Gelnar a další

Překlad: Michaela Křížová
Zvuk: Petr Kočík
Produkce: Martin Odehnal, Libuše Witzová
Dialogy: Pavlína Kostková Dytrtová
Režie: Martin Kot
Vyrobila: CET 21 spol. s r.o. ve studiu AudioTech v roce 2015
Naposledy upravil(a) Lukiz dne 30 pro 2015 20:14, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
James Plesson
Příspěvky: 158
Registrován: 24 led 2013 22:06

Re: Moskva na Hudsonu / Moscow on the Hudson

Příspěvek od James Plesson »

[quote="Lukiz"]Řekl bych odvážně obsazení hlavní role (a fádní ostatních):

Hezky napsáno :)
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Moskva na Hudsonu / Moscow on the Hudson

Příspěvek od bloom »

Před nějakou dobou jsem zahlédl reprízu toho 3. dabingu a IMHO je opravdu škoda, že Nova po nějaké době nevytáhla na světlo dabing ČT, který je skutečně vynikající (a to nejen díky obsazení pana Preisse). Dabing Novy se podle mě až tak úplně nepovedl a je to díky nevhodnému obsazení hlavní role. Tento film zcela stojí a padá s výkonem Robina Williamse a Jiří Krejčí se na něj typově vůbec nehodí, nemá to správné charisma a při vší úctě se mu nepodařilo podat výkon, který tento film potřebuje. Přitom by se podle mě dali obsadit dabéři, který by se s tím vypořádal se ctí (IMHO např. Martin Sobotka nebo David Novotný).
Ve vedlejších rolích se mi líbil třeba pan Županič, ale obsazení Radka Hoppe mi také moc nesedělo.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“