Titanic / Titanic

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Titanic / Titanic

Příspěvek od Lukiz »

To je má interpretace. Pokud budu ciovat tak:"Český dabing vznikl až pro potřeby VHS ... a je to ten samý dabing, který je použitý v tomto traileru.... Jediná jiná existující verze českého dabingu je ta televizní, ale ta není v tomto případě použita." Co tam píšou celé se můžeš podívat sám.
cyberon
Příspěvky: 9
Registrován: 04 led 2009 12:57

Re: Titanic / Titanic

Příspěvek od cyberon »

V dobe kedy bol Titanic hitom som mal z požičovne VHS a tam bol dabing čo bol v TV a čo mám na DVD.
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Titanic / Titanic

Příspěvek od -kNiGHT- »

HonzaXXII píše:Tak to by mě zajímalo zda Bonton jen píše nesmysly, nebo lže jak když tiskne.
Nebo vytahnou z rukavu dabing co nikde oficialne tenkrat nevysel a vsichni ztoho budou ted paf. Otazkou je kdo tam za bonton pise na youtube a nakolik toho vi o vyrobe presne tohoto dabingu a nebo vubec jestli vi skym a jak vyrobili tento trailer. Kazdopadne zatim to vypada tak ze pise nesmysly.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Titanic / Titanic

Příspěvek od Ištván87 »

Já mám doma originální VHS, koupenou někdy v roce 1997 nebo max. 1998 a je tam ten dabing, který všichni známe... Ten dabing co je v traileru je buďto nový, nebo ho dělali tehdy, ale taky leda pro trailer...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Titanic / Titanic

Příspěvek od Kubaz »

Já si myslím, že dabing traileru je dělaný narychlo a jen pro trailer. Prostě se při nějakém jiném natáčení dabingu oslovili daní herci a ti to nadabovali. Upřímně doufám, že Bontonfilm si předabování nelajsne...pokud jo...odpudí tím hrozně moc diváků. Původní dabing zná každý zpaměti a hlášky jsou kultovní.
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Titanic / Titanic

Příspěvek od Lukiz »

A Bonton vydal "dubbing card" ve kterém jsou tvůrci původního dabingu, takže myslím, že poplach můžeme odvolat a nově nadabován byl skutečně jen jen trailer.
Uživatelský avatar
radik92
Příspěvky: 246
Registrován: 18 kvě 2009 17:07
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Titanic / Titanic

Příspěvek od radik92 »

Včera jsem byl na tom v kině ve 3D a opravdu luxusní, pěkne si s tím pohráli :) A dabing zůstal stejný ;)
bukajkalab
Příspěvky: 82
Registrován: 05 čer 2016 17:00
Bydliště: Jihočeský Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Titanic / Titanic

Příspěvek od bukajkalab »

https://youtu.be/hKwm3Jv3tqw?t=1346
Zajímavá historka o druhém plánu režie českého znění.
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1873
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Titanic / Titanic

Příspěvek od Manche »

Toho kormidelníka Hichense si v jedné scéně nadaboval i Vladimír Čech...
therak
Příspěvky: 131
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Titanic / Titanic

Příspěvek od therak »

bukajkalab píše:https://youtu.be/hKwm3Jv3tqw?t=1346
Zajímavá historka o druhém plánu režie českého znění.
Může někdo potvrdit, jestli ta hláška: "Stejně se utopíte!" tam opravdu je? Ať poslouchám, jak poslouchám, tak nic takového tam neslyším. Není třeba možné, že když se dělalo bluray vydání, že by některé nadabované ruchy a davové scény byly namixovány zpět do angličtiny a tak by některé dialogy zanikly? Vím, že třeba v případě Jurského parku například Sam Neill zakřičel se zapálenou světlicí česky, ale v kině ve 3D verzi nebo posledně také na Nově tam byl originál.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“