Rumový bulvár / Boulevard du rhum

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2242
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Rumový bulvár / Boulevard du rhum

Příspěvek od Licence2kill »

Díky. Hmm, občas se jim tam vloudily zmatky, dal bych tedy pro jistotu 197x.
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2242
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Rumový bulvár / Boulevard du rhum

Příspěvek od Licence2kill »

salgado píše:...za posledních 10 let jsem zaznamenal odvysílání Poslední adresy s otřesně obsazeným Rímským, Drsného chlapíka s dobrým Švehlíkem a Velkého risku s poněkud netypickým Martinem Preissem)
Co se týče odvysílaných filmů Ventury během 10 let na ČT, tak již běželo víc, než uvádíš. Ale uznávám, že by to mohlo být rozhodně lepší. Kromě jmenovaných běžely ještě filmy: Dravec, Klec, Dotek Medusy, Výtah na popraviště, 100 000 na slunci, Výtah na popraviště (s titulky) a Milenci z Montparnassu.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Rumový bulvár / Boulevard du rhum

Příspěvek od salgado »

Lukiz píše:V programu jsou podivnosti:
listopad 1974 - 22.10 RUMOVÝ BULVÁR - Francouzská film. komedie — prem.
červenec 1976 - 20.00 Rumový bulvár. Francouzská film. dobrodružná komedie (televiz. premiéra — od 15 let — B)
Tak mě napadlo, jestli v roce 1974 neběžela prostříhaná verze a o 2 roky později verze plná, na kterou se nemohly dívat děti. Film jsem sice neviděl, ale podle traileru se tam mohla Bardotka projít v plavkách, což mohl být důvod k menšímu prostříhání.
To ano, ale pokud vím, tak Dravec, Klec, Dotek Medúsy běžely na Nově (první dva filmy mají i novácký dabing). Ale nemám u sebe detailní program, takže se můžu mýlit.
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2242
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Rumový bulvár / Boulevard du rhum

Příspěvek od Licence2kill »

Ne, všechny jmenované filmy běžely 100% na ČT (Klec a Dravce si dokonce i pamatuji, běžely v nějakém cyklu s Venturou hned po sobě v roce 2001). Na Nově je možná dávali v přibližném období taky.
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2242
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Rumový bulvár / Boulevard du rhum

Příspěvek od Licence2kill »

salgado píše:Nevíš, jestli si pro první dva filmy dělala ČT vlastní dabing?
Oba dabingy byly nákup, ale nevím odkud. (Dravec - režie č. znění Jiří Kos, Klec - režie Marek Tomažič)
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Rumový bulvár / Boulevard du rhum

Příspěvek od salgado »

Teď jsem koukal na tu VHS verzi. Je to taková zvláštní směska synchronu a asynchronu. Trošku mi to připomínalo vyprávění Michala Pavlaty o tom, jak se vyráběly tyto VHS dabingy. Ráno přivezli film z letiště, dopoledne se nadaboval a večer se už zavážely kazety. Tohle bude asi podobný případ. Nebyl zkrátka čas na úplný synchron, během dne se muselo namluvit x filmů.

PS: Nemá už někdo informace o původním dabingu z roku 1976?
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Rumový bulvár / Boulevard du rhum

Příspěvek od Lukiz »

Lukiz píše:V programu jsou podivnosti:
listopad 1974 - 22.10 RUMOVÝ BULVÁR - Francouzská film. komedie — prem.
červenec 1976 - 20.00 Rumový bulvár. Francouzská film. dobrodružná komedie (televiz. premiéra — od 15 let — B)
A tak program o týden zpět skutečně uvádí na 23.11.1974 film Rumový bulvár, ale noviny již z toho dne samého dne uvádí Chléb, láska a fantazie, takže zřejmě nějaká změna na poslední chvíli.
Takže snad premiéra vyšla až 25.7.1976 na 2. programu.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Rumový bulvár / Boulevard du rhum

Příspěvek od salgado »

Tak jsem koukal, že 22. 4. uvede tento film ČT2 s dabingem Novy.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Rumový bulvár / Boulevard du rhum

Příspěvek od bloom »

sud píše:Velká škoda že ten VHS dabing je pouze překrývačka. Přidat tak 2 hlasy a být synchonní, byl byl lepší než ten Novy. Ladislav Frej je (po těch starých bardech - Vejražkovi, Vicenovi a Besserovi) IMHO nejlepší dabér Lina Ventury, Ilona Svobodová taky na BB sedí o něco líp než Dana Batulková. Jinak dabing Novy není nejhorší, Jan Schánilec se poslouchat dá, ale není to prostě ono.
Řekl bych, že těch hlasů by bylo i tak málo, dabing Novy je IMHO povedený, snad jen ta Ilona Svobodová i podle mě sedne u VHS lépe. Ale Jan Schánilec se mi líbí stejně jako Ladislav Frej, ne-li více, mně přijde, že pan Frej podobně jako třeba Jan Vlasák nemá správně drsný hlas. Pro mě je ze současných dabérů patrně nejlepší Alois Švehlík (v nové verzi Bídníků IMHO exceluje) a do starších filmů by se podle mě mohl vyzkoušet Martin Stropnický.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Rumový bulvár / Boulevard du rhum

Příspěvek od salgado »

Tak nejblíže měl k Venturově originálu asi František Vicena, zdatně mu sekundoval pan Vejražka. Besser byl vynikající, ale hlasově malinko jinde. Asi jako dneska je velmi dobrý Švehlík, ale originálu se moc nevyrovná. Mně se třeba líbil moc pan Frej v Dobrodruzích, ten tu roli pojal výborně. Těžko jsem si naopak zvykal na Petra Pelzera v Kleci. Moc bych chtěl slyšet pana Hrušínského, to muselo znít moc zajímavě.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“