Cikáni jdou do nebe / Tabor uchodit v nebo

Nové i ty starší

Moderátoři: ReDabér, bloom

Cikáni jdou do nebe / Tabor uchodit v nebo

Příspěvekod Historik » 10 úno 2011 23:34

Image
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Martin Štěpánek - Grigore Grigoriu (Lojko Zobar), Blanka Bohdanová - Svetlana Toma (Rada), Karel Houska - Barasbi Mulajev (Makar Čudra), Stanislav Fišer - Borislav Brondukov (Buča), Eva Miláčková - Jelena Sadovskaja (Juliška), Josef Vinklář - Pavel Andrejčenko (Talenčin), Jiří Holý - Jon Sandri Škurja (Antal Siládi), Vilém Besser - Vsevolod Gavrilov (Danila), Jiří Novotný - Serdžu Finiti (Bubulja), Ota Sklenčka - Michail Šiškov (Němčo Nur), Soběslav Sejk - Vasilij Simčič (Barin Balint), ? - Marija Kapnist (Izergil), Nelly Gaierová - Ljalja Černaja (stará cikánka), Jana Drbohlavová - Nelli Volšaninova (Rusalina), Karel Chromík (Zobarův otec), Simona Stašová (modistka), Ota Sklenčka (vůdce cikánů), Antonín Molčík (cikánský hudebník), Viktor Maurer (zloděj koní), Ladislav Krečmer (cikánský zpěvák), Oldřich Janovský (farář), Mirko Musil (voják na popravě), Ivo Gübel (divák na popravě), Vladimír Krška (kat), Bedřich Šetena, Dalimil Klapka (starosta), Jiří Samek, Gabriela Osvaldová a další

Překlad: Jiří Lexa
Zvuk: Josef Hubka, Ivo Špalj
Střih: Ivana Kratochvílová
Spolupracovali: Marta Ballingová, Ladislav Dražan
Odborná spolupráce: Milena Hübschmannová
Dialogy a režie českého znění: Olga Walló
Vyrobila: Hlavní redakce pořadů ze zahraničí ČST Praha 1977
Historik

Re: Cikáni jdou do nebe / Tabor uchodit v nebo

Příspěvekod Historik » 10 úno 2011 23:34

Nemám k dispozici původní úvodní titulky ani jejich písemný záznam, takže všechna jména jsou jen z odposlechu. S hlavní mužskou rolí si nejsem na 100 % jist, ale vypadá to na Martina Štěpánka. Naprosto jsem vyhořel na ženských rolích, nepoznal jsem ani tu hlavní, tak nechám nějakou dobu s otazníky, pokud má někdo DVD a chtěl by se o to pokusit.

Dabing se natáčel ve studiu FAMU v Klimentské ulici v Praze, neboť originální materiál byl na kopiích 35 mm (nebyla k dispozici 16 mm kopie) a s nimi tehdy pracovala ČST při dabingu jen zřídka.
Historik

Příspěvekod Historik » 13 úno 2011 00:54

Ještě jeden zajímavý dodatek k dabingu.

Nebyly k dispozici mezinárodní zvukové pásy (tehdy běžná situace, samozřejmostí se staly až v 90.letech) a proto se cikánská hudba a písně musely převzít z originální zvukové stopy. Problémem se však staly přechody ze zpěvů z originálu do mluveného slova v dabingu - různé výkřiky a všechny součásti atmosféry, která by ve zvuku chyběla či byla narušena, kdyby se jemné návaznosti neudělaly nebo se "natvrdo nastřihly". Na tyto přechody byl angažován velký cikánský sbor, který odváděl výborné výkony.

Prosím "programáře", jestli by nenašli TV premiéru, tipuju 1978-1979. Díky
Historik

Příspěvekod Lukiz » 13 úno 2011 01:07

Vypadá to že během pár let to bylo v TV několikrát. Premiéra tedy snad květen 1978.
Mimochodem už v únoru 1977 tam pod stejným názvem figuruje 10minutová "hudba ze sovětského filmu".
Lukiz

Příspěvekod Teoretik » 17 lis 2011 20:18

Historik píše:Nemám k dispozici původní úvodní titulky ani jejich písemný záznam, takže všechna jména jsou jen z odposlechu. S hlavní mužskou rolí si nejsem na 100 % jist, ale vypadá to na Martina Štěpánka. Naprosto jsem vyhořel na ženských rolích, nepoznal jsem ani tu hlavní...

Blanka Bohdanová - Svetlana Toma (Rada)
Obrázek
Maestro není doma a jeho milostivá paní matinka vám vzkazuje, aby jste už nevolala změněným hlasem, že vás stejně pozná
Teoretik

Příspěvekod Teoretik » 17 lis 2011 22:46

Historik píše:Opravdu? Hledat to teď nebudu, ale nesedí mi to věkově (tedy ne, že by u Olgy Walló hrával soulad věku velkou roli). Při sestavování topicu jsem myslel i na Jaroslavu Tvrzníkovou, kterou má málokdo odposlouchanou, ale paní Walló mi říkala, že ta u ní nikdy velké role nedělala.

Můžeš si to ověřit na Youtube, je tam jedna ukázka 8-)
Obrázek
Maestro není doma a jeho milostivá paní matinka vám vzkazuje, aby jste už nevolala změněným hlasem, že vás stejně pozná
Teoretik

Příspěvekod Michaela2 » 20 pro 2013 22:33

ty jo, krásná mladá ženská, čekala jsem mladý jemný hlas a promluví na mě ženská v přechodu :D jo on je to vlastně starej dabing, takže povedené :-: :D
oblíbenkyně: P.Tišnovská, R.Slováčková, Z.Hykyšová, I.Hrubá, S.Vrbická, L.Juřičková, L.Vondráčková, J.Postlerová, E.Balzerová, Z.Slavíková, H.Ševčíková, M.Menšíková, K.Valová, K.Seidlová
oblíbenci Lukáš Hlavica, Radek Škvor,Filip Jančík 8-)
Michaela2

Příspěvekod Pomajz » 20 pro 2013 22:53

To bylo ironicky. Po pravdě já jsem neslyšel ještě NIKDY nepovedenej starej dabing.
Ale že budou rejpat i zelení?
Nazdar kedlubni !
Modrý mauricius nalezen
Mé přepisy i na
Obrázek
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
VIVA CSFD
Pomajz

Příspěvekod Teoretik » 21 pro 2013 12:05

Tak toto už je opravdu moc, moderátorka by měla opravdu občas zvážit jakým způsobem hodnotí něčí práci
Obrázek
Teoretik

Příspěvekod salgado » 21 pro 2013 12:35

Ota Sklenčka je tady dvojmo. :D
salgado

Další

Zpět na Filmy