Od soumraku do úsvitu / From Dusk Till Dawn

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Od soumraku do úsvitu / From Dusk Till Dawn

Příspěvekod jackb » 16 lis 2008 10:38

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING [VHS]
V českém znění: Vladislav Beneš - George Clooney (Seth Gecko), Zdeněk Mahdal - Quentin Tarantino (Richard Gecko), Jiří Plachý - Harvey Keitel (Jacob Fuller), Jitka Ježková - Juliette Lewis (Kate Fullerová), Jan Dolanský - Ernest Liu (Scott Fuller), Dana Černá - Salma Hayek, Kelly Preston (Santanico Pandemonium, Kelly Hougeová), Tomáš Juřička - Cheech Marin, Fred Williamson (celník, Frost, titulky), Bohuslav Kalva - Cheech Marin (vyvolávač / Carlos), Tomáš Borůvka - Tom Savini, John Hawkes (Klátič, Pete Bottoms), Milan Bouška - Michael Parks (Earl McGraw), Petr Pospíchal - Danny Trejo (Charlie), Ilona Svobodová, Helena Friedrichová

Překlad: Jarmila Seidlová
Zvuk: Roman Čapek, Miloš Sommer
Produkce: Zdeněk Franc
Asistentka reřie: Jana Kovaříková
Režie českého znění: Karolína Průšová
Vyrobil: Bontonfilms 1997

2. DABING [ČT]
V českém znění: Miroslav Etzler - George Clooney (Seth Gecko), Kamil Halbich - Quentin Tarantino (Richard Gecko), Jiří Štěpnička - Harvey Keitel (Jacob Fuller), Vladimíra Včelná - Juliette Lewis (Kate Fullerová), Václav Rašilov - Ernest Liu (Scott Fuller), Monika Žáková - Salma Hayek (Santanico Pandemonium), Otmar Brancuzský - Cheech Marin (celník), Stanislav Lehký - Cheech Marin (vyvolávač), Oldřich Vlach - Cheech Marin (Carlos), Miloš Vávra - Danny Trejo (Charlie), Luděk Čtvrtlík - Tom Savini (Nabíječ), Zdeněk Maryška - Fred Williamson (Frost), Martin Zahálka - Michael Parks (Earl McGraw), Miroslav Táborský - John Hawkes (Pete Bottoms), Jaroslav Hausdor (titulky) a další

Překlad: Petr Šaroch
Zvuk: Jozef Kušnír
Produkce: Miloslav Rež
Dialogy a režie: Zdeněk Štěpán
Vyrobila: ČT 2001

3. DABING [Prima]
V českém znění: Jan Kanyza - George Clooney (Seth Gecko), Petr Rychlý - Quentin Tarantino (Richard Gecko), Jan Vlasák - Harvey Keitel (Jacob Fuller), Ivana Korolová - Juliette Lewis (Kate Fullerová), Braňo Holiček - Ernest Liu (Scott Fuller), Dana Černá - Salma Hayek (Santanico Pandemonium), Tomáš Juřička - Cheech Marin (celník / vyvolávač / Carlos), Pavel Šrom - Danny Trejo (Charlie), Libor Hruška - Tom Savini (Klátič), Pavel Rímský - Fred Williamson (Frost), Petra Hanžlíková - Kelly Preston (Kelly Hougeová), Jaromír Meduna - Michael Parks (Earl McGraw), Michal Holán - John Hawkes (Pete Bottoms), Petr Oliva, Martina Hudečková, Daniel Dítě, Filip Jančík

Zvuk: Tomáš Čisárik
Režie: Filip Jančík
Vyrobila: S Pro Alfa CZ a.s. pro FTV Prima s.r.o. 2012
jackb

Re: Od soumraku do úsvitu / From Dusk Till Dawn

Příspěvekod semir » 17 črc 2009 18:05

Myslím si, že jestli režisér obsadil pro roli Cloonyho Miroslava Etzlera, tak musel bejt asi pěkně nalitej...To samý u Tarantina...Hrozný...
semir

Příspěvekod Ištván87 » 18 črc 2009 12:59

Neříkejte mi, že neexistuje ještě nejakej starší dabing, kde by George Clooneyho daboval někdo z jeho spjatejch dabérů. Mně se nelíbí to věčný obsazování dabérů jako Zdeněk Mahdal nebo těch, kteří sice patří mezi špičku, ale dabujou kohokoliv kdekoliv a je úplně jedno jaký herec to je, nebo jestli má spjatého dabéra - viz. Vladislav Beneš, Pavel Rimský, Aleš Procházka. Jsou to sice jeden vedle druhého skvělí dabéři, ale dabují na můj vkus trochu moc. Resp. trochu moc hlavních rolí.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod Sen » 18 črc 2009 15:39

V dabingu ČT něco málo pronesla hlasem Moniky Žákové, takže předpokládám, že mluvila i v prvním dabingu (ten jsem neslyšel).
Sen

Příspěvekod Džejňulka » 22 srp 2010 09:39

To bych ráda slyšela nějakou ukázku, kdyby byla, myslím, že by to nemusela být zas taková katastrofa.
Miluju český dabing, a proto mám strach, co se z něj stane.
Džejňulka

Příspěvekod Sen » 22 srp 2010 16:12

To rozhodně nebyla. Odvažuji se tvrdit, že šlo o skvělou volbu.
Sen

Příspěvekod bloom » 11 zář 2012 17:22

Dabing ČT:
Otmar Brancuzský - Cheech Marin (celník), Stanislav Lehký - Cheech Marin (vyvolávač), Oldřich Vlach - Cheech Marin (Carlos), Miloš Vávra - Danny Trejo (Charlie), Luděk Čtvrtlík - Tom Savini (Nabíječ), Zdeněk Maryška - Fred Williamson (Frost), Martin Zahálka - Michael Parks (Earl McGraw), Miroslav Táborský - John Hawkes (Pete Bottoms), Jaroslav Hausdor (titulky)

Dabing ČT se mi líbil více než VHS dabing, především Jiří Štěpnička jako Harvey Keitel a Vladimíra Včelná. Volba Miroslava Etzlera byla sice trochu nezvyklá, ale líbila se mi a klidně bych ji ještě zopakoval v nějakém novějším filmu...
bloom

Příspěvekod Newmy » 29 říj 2012 11:22

Prosím o doplnění informací od Blooma a přeřazení herců do stejného pořadí u dabingů. Jinak 24.11. na Primě nový dabing, tak jsem zvědav, zda bude Vlasák, Kanyza, Mahdal, Šrom atd :D
http://www.masbirka.cz/kolekce/15-mcdon ... %9B%20doma - Happy Meal Konečně doma
http://www.animsvet.cz/ - Databáze animovaného filmu
Newmy

Příspěvekod bloom » 29 říj 2012 16:41

Já tedy doufám, že pánové Kanyza a Mahdal se konat nebudou (i když to tak nakonec asi dopadne), podle mě už jsou na dané role staří. :D
bloom

Příspěvekod DAN K. » 29 říj 2012 19:43

kona se vlasak, kanyza, rychly
DAN K.

Další

Zpět na Filmy