Na Hromnice o den více / Groundhog Day

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Re: Na Hromnice o den více / Groundhog Day

Příspěvekod palg » 08 úno 2011 20:20

II. dabing:
Jiří Knot - Ken Hudson Campbell (muž na schodišti)
Martin Kolár - Harold Ramis (neurolog)
Radka Stupková - Marita Geraghty (Nancy)
MIloslav Študent - Brian Doyle-Murray (Buster)

IV. dabing:
Eva Miláčková - Angela Paton (paní Lancasterová)
Vladimír Čech - Harold Ramis (neurolog)
Jiří Valšuba - Stephen Tobolowsky (Ned)
Jan Vondráček - Chris Elliott (Larry)
Bohuslav Kalva - Brian Doyle-Murray (Buster)
palg
Správce ukázek

Příspěvekod cherry.v » 02 bře 2011 17:55

Můžete mi někdo poradit, kde stáhnout Na Hromnice o den více s dabingem s Olivou? Prosím, hledám to už jak dlouho . ;)
cherry.v

Příspěvekod Roman-tik » 14 bře 2011 10:14

Markíza 12.3. opäť vytiahla klenot dabingu .... nejaký úplne prvý CZ dabing tejto fajn komédie.
Roman-tik

Příspěvekod Newmy » 14 bře 2011 11:11

Jak to mám chápat to NEJAKY? Jako jiný dabing než VHS? :-?
http://www.masbirka.cz/kolekce/15-mcdon ... %9B%20doma - Happy Meal Konečně doma
http://www.animsvet.cz/ - Databáze animovaného filmu
Newmy

Příspěvekod anderson » 14 bře 2011 12:06

Newmy píše:Jak to mám chápat to NEJAKY? Jako jiný dabing než VHS? :-?

Nemaj obavu. Bol to ten - podla mna - tragicky VHS dabing. V Markize asi tiez setria kde sa da.
anderson

Příspěvekod Ištván87 » 15 bře 2011 14:38

Taky jsem kousíček viděl, takže v prvním dabingu ještě Pavel Soukup dabuje Chrise Elliota, tedy kameramana Larryho... Další herci (ale Pavel Soukup nejspíš taky) dabují všechny postavy a pořád a pořád dokola... :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod stanula » 16 led 2012 16:46

Herec Petr Oliva je bez pochyb jeden z nejlepších herců a daberů. Má velmi příjemný hlas a prostě to umí. Já to řeknu takhle, ani ten nejlepší herec nemůže úplně zachránit špatný překlad. Paní překladatelka Petra Jungwirthová (VHS) by měla vrátit peníze, protože co z toho filmu udělala je trestuhodné. Vysvětlím. Našla jsem minimálně dvě místa, kdy překlad byl naprosto nesmyslný. Pusťte si scénu, kdy číšníkovi spadne tác a poslechněte si, co řekne Bill Murray před tím, než ten tác spadne. Pak si poslechněte v poslední scéně v posteli, co říká Miriam Chytilová, když Bill Murray zjistí, že je konečně zítra a chce ji obejmout. A další věc, co má být překlad “pink“!? Když Bill Muurray potká svého bývalého spolužáka! „Pink“ opravdu neznám a naprosto nevystihuje scénu. Správně je „Bingo“! A tak to bylo správně přeloženo v dabingu české televize. Naprosto souhlasím s tím, že nejlepší překlad (hlavně smyslný) se povedl české televizi, takže paní Mičínová klobouk dolu!
Co nejvíce tahá za uši je míchání spisovné češtinu s hovorovou. Překladatel by si měl uvědomit, že 80% diváků mluví hovorovou češtinou, a jestli se jim chce přiblížit, tak by se k tomu měl postavit. Co pak v seriálu „ Malý pitaval z velkého města“ mluvili detektivové spisovnou češtinou???. Mělo by se to dělat od postavy. Nejlepší překlady v seriálech, které běží a jsou opravdu zdařilé je u seriálů“Chůva k pohledání, Jak jsem potkal vaši matku nebo Teorie velkého třesku“. Většina seriálů je bohužel překládána míchanicí hovorové a spisovné češtiny..."nejlépe jsou překládány romantické filmy.... tak tam je snad 99% spisovné češtiny... takhle ale nikdo nemluví. Až je to úsměvné :-))))
stanula

Příspěvekod palg » 16 led 2012 21:08

mě celkem první dabing přijde takový nijaký. krom mála hlasů, které tam jsou, souhlasím i s tím překladem (např. "byl jsem zelektrizován", co to proboha znamená? :D) mi zní i Petr Oliva, který je jinak vynikajícím dabérem, unaveným dojmem, jako kdyby promlouval nasilu. Rozhodně mě přijde jako nejlepší dabing druhý (novácký).
palg
Správce ukázek

Příspěvekod bloom » 17 led 2012 13:09

palg píše:Rozhodně mě přijde jako nejlepší dabing druhý (novácký).

IMHO jsou druhý, třetí i čtvrtý dabing nadprůměrné, na stejné úrovni. Kdybych měl vybrat jeden, patrně vyberu dabing ČT (přiznávám, že tady hraje roli, že jsem ho viděl jako první ;) ).
bloom

Příspěvekod palg » 17 led 2012 13:45

bloom píše:
palg píše:Rozhodně mě přijde jako nejlepší dabing druhý (novácký).

IMHO jsou druhý, třetí i čtvrtý dabing nadprůměrné, na stejné úrovni. Kdybych měl vybrat jeden, patrně vyberu dabing ČT (přiznávám, že tady hraje roli, že jsem ho viděl jako první ;) ).

jako netvrdím, že ČT dabing je špatný, já sem ho taky viděl jako první, ale bohužel mi nesedl JIří Dvořák (jinak taky výtečný dabér).
palg
Správce ukázek

PředchozíDalší

Zpět na Filmy