Vězeň ze Zendy / The Prisoner of Zenda (1979)

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Tomáš1981
Příspěvky: 166
Registrován: 16 kvě 2010 18:42

Vězeň ze Zendy / The Prisoner of Zenda (1979)

Příspěvek od Tomáš1981 »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING [Zajatec na Zendě]
V českém znění: Stanislav Fišer - Peter Sellers (Rudolf IV/ Rudolf V/ Syd Frewin),Lubomír Lipský - Lionel Jeffries (generál Sapt) + John Laurie (Arcibiskup), Irena Hrubá, Pavel Pípal - Gregory Sierra (hrabě), Jan Hanžlík - Jeremy Kemp (vévoda Michael) + Graham Stark (Erik) + Michael Balfour (Luger), Pavel Vondra, Radek Dubanský a Miriam Chytilová

překlad: Petr Kolář
zvuk: Antonín Němec
úprava a režie českého znění: Iva Valentová
připravilo: Bohemia studio pro Premiéra TV, 1994


2.DABING [Vězeň ze Zendy, DVD]
V českém znění: Jiří Prager - Peter Sellers (Rudolf IV/ Rudolf V/ Syd Frewin), Milan Slepička, Zdeněk Podhůrský, Ivo Novák, Zdeněk Mahdal, Ivana Měřičková, Kateřina Seidlová, Libor Terš, Miriam Chytilová, Zbyšek Horák, Jaroslav Horák, Otto Rošetzký, Bohdan Tůma, Roman Hajlich a další

Překlad: Klára Motyčková
Zvuk: Radomír Šrámek
Produkce: Bára Hornychová
Dialogy a režie: Jiří Balcárek
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska ve studiu Pro-Time pro North Video 2010
Naposledy upravil(a) Tomáš1981 dne 23 pro 2018 09:39, celkem upraveno 16 x.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6803
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Vězeň ze Zendy / The Prisoner of Zenda (1979)

Příspěvek od bloom »

anderson píše:Odkial pochadza informacia, ze existuje nejaky CST dabing s Fišerom ? Na CST pokial viem, tento film nikdy nebezal. Nebol ani uvedeny v nasej distribucii. Ak tak, nanajvys mozes existovat CT (alebo skor CNTS) dabing, ale aj o tom by som si dovolil zapochybovat.
Existenci dřívějšího dabingu potvrzuje sám dabér: http://www.sefinspektor.cz/?act=article ... =2011&m=02.
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2243
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Vězeň ze Zendy / The Prisoner of Zenda (1979)

Příspěvek od Licence2kill »

Fišer ho asi daboval, ale nejspíš nepůjde o dabing ČT/ČST. Tenhle film zde totiž podle všeho nikdy neběžel. Názvově nejbližší je tomu z odvysílaných filmů v ČT Zajatec na Zendě. Jde ale evidentně o jiný film a navíc běžel v roce 97 v ČT s titulky.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1697
Registrován: 16 črc 2009 20:05

Re: Vězeň ze Zendy / The Prisoner of Zenda (1979)

Příspěvek od anderson »

Tak podla tejto info teda predpokladam CNTS dabing. Inak pod nazvom Väzeň zo Zendy to bežalo na Markize v roku 1997. Ale v slovenskom dabingu.
Tomáš1981
Příspěvky: 166
Registrován: 16 kvě 2010 18:42

Re: Vězeň ze Zendy / The Prisoner of Zenda (1979)

Příspěvek od Tomáš1981 »

To ČST jsem tam napsal asi omylem,koukal jsem na zdejší profil Petera Sellerse a nějak se mi to tam přimotalo...nebo už to někdo odmazal? ;) To bude zřejmě vědět Bloom,ale myslim,že to tam předtím bylo...
Lukiz
Příspěvky: 3480
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Vězeň ze Zendy / The Prisoner of Zenda (1979)

Příspěvek od Lukiz »

Zřejmě se to v TV objevilo v roce 1994 pod názvem "Zajatec na Zendě" (- tento název koneckonců uvádí i Fišer v článku výše odkazovaném).
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6803
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Vězeň ze Zendy / The Prisoner of Zenda (1979)

Příspěvek od bloom »

Tomáš1981 píše:To ČST jsem tam napsal asi omylem,koukal jsem na zdejší profil Petera Sellerse a nějak se mi to tam přimotalo...nebo už to někdo odmazal? ;) To bude zřejmě vědět Bloom,ale myslim,že to tam předtím bylo...
Ano, doplnil jsem, ale původ dabingu jsem tipnul. Jestli správně rozumím, tak tedy jde o dabing Novy...
jiri111
Příspěvky: 517
Registrován: 12 čer 2011 21:22

Re: Vězeň ze Zendy / The Prisoner of Zenda (1979)

Příspěvek od jiri111 »

ten 1.dab je tv premiéra
jiri111
Příspěvky: 517
Registrován: 12 čer 2011 21:22

Re: Vězeň ze Zendy / The Prisoner of Zenda (1979)

Příspěvek od jiri111 »

a tady je obsazení:

Stanislav Fišer - Peter Sellers (Rudolf IV/ Rudolf V/ Syd Frewin), Lubomír Lipský - Lionel Jeffries (generál Sapt) + John Laurie (Arcibiskup), Irena Hrubá, Pavel Pípal - Gregory Sierra (hrabě), Jan Hanžlík - Jeremy Kemp (vévoda Michael) + Graham Stark (Erik) + Michael Balfour (Luger), Pavel Vondra, Radek Dubanský a Miriam Chytilová


překlad: Petr Kolář
zvuk: Antonín Němec
úprava a režie českého znění: Iva Valentová

připravilo: Bohemia studio pro Premiéra TV, 1994
Odpovědět

Zpět na „Filmy“