X-Men: První třída / X-Men: First Class

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

DavePave
Příspěvky: 1004
Registrován: 26 čer 2009 15:14
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: X-Men: První třída / X-Men: First Class

Příspěvek od DavePave »

Stránský by nemusel být špatný, Olšovský se mi moc nezdá... ale nesoudím, dokud neuvidím:)
Camulator
Příspěvky: 204
Registrován: 13 srp 2009 21:08

Re: X-Men: První třída / X-Men: First Class

Příspěvek od Camulator »

Stránský? Já doufal v Jiřího Dvořáka.
Uživatelský avatar
farb
Příspěvky: 161
Registrován: 27 led 2010 13:26

Re: X-Men: První třída / X-Men: First Class

Příspěvek od farb »

Camulator píše:Stránský? Já doufal v Jiřího Dvořáka.

Nejen ty. A nejen jeho.
Uživatelský avatar
radik92
Příspěvky: 246
Registrován: 18 kvě 2009 17:07
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: X-Men: První třída / X-Men: First Class

Příspěvek od radik92 »

Film jsem včera viděl v originále a super filmek, mě napadlo, že Michael Fassbender je podobný Petru Vondráčkovi, a jak jsem se tak díval nemusel by být špatný jako Magneto, škoda, ale dabing nemusí být špatný, akorát hlas od Charlese Xaviera mi tam nějak nesedí.
Camulator
Příspěvky: 204
Registrován: 13 srp 2009 21:08

Re: X-Men: První třída / X-Men: First Class

Příspěvek od Camulator »

Tak já nevím, ale doufám, že to jednou někdo s troškou rozumu v hlavě nechá předabovat, když už. Olšovský na Avoye to není zas taková hrůza, představit si to dokážu, ale ten Stránský je fakt mimo mísu. Vždyť jaký postavy on dabuje - buď badass klaďase typu House, Ronon Dex, Bender nebo záporáky. Na Fassbendera jednak obličejově a věkově vůbec nesedí, jednak přeci Erik není po celou dobu záporák a snad ani vůbec. Naopak se ukazuje jako celkem citlivý a hrůzami poznamenaný člověk, objevuje své kladné stránky a dobro v sobě. Prostě to podle mě tu postavu a její rozvoj úplně zastíní.
Calliope
Příspěvky: 31
Registrován: 01 říj 2010 10:20

Re: X-Men: První třída / X-Men: First Class

Příspěvek od Calliope »

Tak Martin Stránský mi nevadí, kdysi daboval MacGyvera, tak věřím, že zvládne cokoli. :) Spíš se přikláním na stranu těch, co nejsou na větvi z Olšovského. Kdykoli ho slyším, vybaví se mi Will&Grace. No a na Kevina bych taky radši Pavla Vondru. :(
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: X-Men: První třída / X-Men: First Class

Příspěvek od Markus »

Tak tady asi budu v menšině, ale já mám větší problém s Martinem Stránským. Na Michaela Fassbendera se určitě hodí, o tom žádná, ale prostě daboval Victora Creeda ve Wolverinovi a to je pro mě zásadní problém. Už tak dost, že se celou touhle sérií sunou z postavy na postavu Bohdan Tůma nebo Pavel Vondra, teď se k nim přidá ještě Martin Stránský. A argument, že Wolverine se nepovedl a i studio se od něj chce ve dvojce distancovat neberu, pro mě prostě do série patří. I přes tu spoustu nekonzistence s X-Meny, které jsou ale i v První třídě. To jen, kdyby to na mě někdo chtěl zkusit. :) Uhlídat v tomto návaznost třeba ve Star Treku, pěti seriálech a jedenácti filmech, určitě není jednoduché a vlastně při tom množství postav i neproveditelné, ale u pěti filmů?

Z Lumíra Olšovského možná neskáču metr dvacet, ale fungovat to IMHO může, to se ostatně ukáže po zhlédnutí.

Na Bacona bych také raději Pavla Vondru, když pominu, že mi na něj vždy seděl více než Bohdan, tak přeci jen se mi zdá, že v předchozích filmech měl méně důležité postavy, než byl Pyro u Bohdana...

P.S. Točilo se o prázdninách, spousta dabérů jednoduše nebyla dostupná, takže vyjadřuji jen pocity z výsledného obsazení, ať už to tak dopadlo kvůli čemukoliv... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: X-Men: První třída / X-Men: First Class

Příspěvek od oberon »

Pro mě jsou obě postavy zkažený tak nějak stejně, Xaviera kazí ne moc šťastně zvolený Olšovský a Magneta kazí Stránský, kvůli tomu, že už někoho mluvil a navíc podle mě nedá postavě tu pravou šťávu, jakou by měla s Dvořákem...
Uživatelský avatar
MikeZ
Příspěvky: 536
Registrován: 01 zář 2008 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: X-Men: První třída / X-Men: First Class

Příspěvek od MikeZ »

Tak Jackmana nakonec dělá snad Stanislav Lehký. WTF? (a z jeho hlášky "Go fuck yourself." je "Jděte se vycpat." :roll: )

Dabing je tragický. Když pominu nehodící se obsazení (hlavně Tůma je tady úplně mimo), tak dokonce i Finkousův překlad občas skřípe. A taky nevím, koho napadlo, že se jméno "Alex" vyslovuje jako "Elix" :shock:
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: X-Men: První třída / X-Men: First Class

Příspěvek od oberon »

Tak jsem to radši jenom zběžně projel a možná je to o trochu míň hrozný, než jsme čekal, ale je to hrozný. Lumír Olšovský se IMHO vážně nepovedl, film jsem viděl v originále a tu roli by IMHO dokonale zvládl Martin Sobotka. Martin Stránský už tak hrozný není, ale tady by se býval spíš než drsný hlas Martina Stránského hodil charismatický hlas Jiřího Dvořáka. Andrea Elsnerová a Zdeněk Hruška potěšili, zrovna jim dvěma jsem dával ještě před zveřejněním obsazení nejmenší šanci, že vyjdou. Bohdan Tůma byl tady ta horší alternativa, hodil by se určitě ten Pavel Vondra, na Jackmana tam vrazili ani nevím koho. Já osobně zůstanu u titulků, ale neříkám, že každému to bude tolik vadit...
Odpovědět

Zpět na „Filmy“