X-Men: První třída / X-Men: First Class

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Re: X-Men: První třída / X-Men: First Class

Příspěvekod oberon » 03 říj 2011 18:30

Tak jsem to radši jenom zběžně projel a možná je to o trochu míň hrozný, než jsme čekal, ale je to hrozný. Lumír Olšovský se IMHO vážně nepovedl, film jsem viděl v originále a tu roli by IMHO dokonale zvládl Martin Sobotka. Martin Stránský už tak hrozný není, ale tady by se býval spíš než drsný hlas Martina Stránského hodil charismatický hlas Jiřího Dvořáka. Andrea Elsnerová a Zdeněk Hruška potěšili, zrovna jim dvěma jsem dával ještě před zveřejněním obsazení nejmenší šanci, že vyjdou. Bohdan Tůma byl tady ta horší alternativa, hodil by se určitě ten Pavel Vondra, na Jackmana tam vrazili ani nevím koho. Já osobně zůstanu u titulků, ale neříkám, že každému to bude tolik vadit...
oberon

Příspěvekod Camulator » 06 říj 2011 18:45

Sice jsem dabing ještě neviděl, ale tady musím oponovat ihned, Martin Sobotka na Jamese McAvoye je jedna z nejhorších voleb, jaké jsem kdy zaznamenal. Pokaždé, když jsem se chtěl podívat na nějaký film s tímto hercem, raději jsem zatnul zuby a všudemožně hledal originál. James McAvoy má v originále neskutečně zajímavý a charismatický hlas s úžasným přízvukem, je mi líto, ale na film, kde ho dabuje Sobotka se nedá koukat. Na druhou stranu si osobně myslím, že v případě tohoto herce asi nikdy nebudu spokojený s žádným dabérem.

BTW: John F. Kennedy - Ladislav Cigánek

E: Dokoukáno a musím říct, že dabing do puntíku splnil všechna má očekávání. Není pravda, že Olšovský je úplně vedle, ten mě trápil ze všeho nejmíň, vlastně ho shledávám hodně dobrým (první dabing s McAvoyem, který jsem nesmazal po pěti minutách). Naopak jsem frustrován třemi hlasy, které jsem čekal - Erik, Shaw a samozřejmě Logan (což je tady sice malá role, ale stejně). Pak mi přišlo, že ta přátelská chemie mezi Charlesem a Erikem byla v originálním znění mnohem výraznější, tady jsem si vůbec nevšiml a závěrečná scéna na pláži mě vůbec nedostala tolik, jako v originále. Dialogy místy úplně změnily smysl, ale tak je to vždy.
Camulator

Příspěvekod farb » 09 říj 2011 14:52

Takže s argumenty:
Už jsem to viděl čtyřikrát anglicky ( dvakrát v kině), proto mám ty hlasy a výkony dost v uchu.
A to co provedli tvůrci českého zvuku je ...
Olšovský úplně ( ale úplně) mimo, Bohdan se absolutně nehodí, Stránský není nejhorší - jenže celá Fassbenderova postava vyznívá jinak. Vedlejší role jsou taky nějáký divný ( Jackmana raději nezmiňuju). Zkrátka a dobře jsem měl pocit, že sleduju úplně jinej film, než tvůrci natočili. Prostě z hlediska obsazení a výkonů úplně mrtvý.
Jo a překlad: Není to nejhorší, i když některý věty šli "vyslovit" úderněji ( tak jako to vyznělo v originále).

P.S. - Nepovažuju se za nějákýho odpůrce dabingu. Vlastně většinu věcí sleduju česky, ale tenhle zvuk prostě nedokážu vstřebat, ať se snažím sebevíc.
farb

Příspěvekod Nobody » 11 říj 2011 09:37

Mně nejvíc vadil Bohdan Tůma. Sice se snažil, ale tady prostě nevystihnul (pro mě) vynikající herecký výkon Bacona. Taky jsem se nějak nesrovnal s Lehkým na O. Platta a Jackmana. Na Olšovského jsem si za chvilku docela zvykl.
Nobody

Příspěvekod Markus » 11 říj 2011 09:53

Co se týče Martina Stránského a Lumíra Olšovského, musím říct, že jsem si na ně celkem rychle zvykl. (A originál jsem také viděl) I když netvrdím, že nešli obsadit lépe. Bohdan Tůma mi dle očekávání neseděl, ostatní mi přišlo v rámci mezí poslouchatelné. Určitě to mohlo dopadnout o hodně lépe, ale že bych u toho trpěl jako někteří tady, to tedy vážně ne. Přišlo mi to jako průměrný dabing, který neurazí nenadchne, a se kterým se to dá rozumně doklepat k nějakému tomu redabingu...
Obrázek
Markus

Příspěvekod Camulator » 11 říj 2011 16:23

Škoda, že jsme asi jediný, kdo je s Olšovským spokojen, ale myslím, že se asi všichni shodneme, pokud dojde k nějakému redabingu, na nahrazení Stránského Dvořákem a Tůmy, no, někým lepším. A samozřejmě Mahdala na Logana.
Camulator

Příspěvekod puffy » 21 led 2012 10:23

Pripojim sa k Markusovi.
Tento dabing sice mohol byt ovela lepsie obsadeny, ale nijak extra som pri nom netrpel. Proste priemer.

A doplnenie:
Jiří Čapka - Michael Ironside (kapitán)
18.11.2009 - 28.12.2016
puffy

Příspěvekod tom99 » 20 dub 2012 18:07

Ve filmu se sice vyskytuje celkem velký počet dabérů, to ale nezaručuje výsledek. Musím říct, že s Olšovským jsem neměl takový problém jako většina tady, podle mě to celkem ušlo. Ženské obsazení neurazí a mladí X-meni jako Beast, Havok a ostatní nezní špatně. Co mě ale mrzí, je stále opakující se dabéři. Ach jo, ten Bohdan Tůma. Nejprve si střihnul Pyra, pak střílecího agenta z Wolverina a teď Bacona. To opravdu musí režisér za každou cenu toho Tůmu obsadit? Neví, že už daboval podstatné role v předchozím filmu? No a o panu Stránském nemluvím. Spojení celkem ujde, ale daboval UŽ Wolverinova bratra, to zřejmě nikdo taky nebere v potaz, že? Přitom režisér dabingu už pracoval na předchozích dílech, to mi hlava nebere. Tak velká komiksová série a děje se tohle. Pusťe si ty všechny filmy za sebou v češtině a uvidíte, jak se tam ti samí dabéři stále točí dokola, jen na jiné postavy. To opravdu dnes nemá někdo úctu ke komiksovým fanouškům? Když jde udělat skvělý dabing u 8. dílů Harryho Pottera, proč ne tady?
tom99

Příspěvekod Pan X » 04 bře 2016 17:03

Pan X

Předchozí

Zpět na Filmy