Sněhurka a sedm trpaslíků / Snow White and the seven dwarfs

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Re: Sněhurka a sedm trpaslíků / Snow White and the seven dwarfs

Příspěvekod Pomajz » 27 čer 2015 17:53

Lukiz píše:Proč "černota"?

Ofiko to vydalo až HCE

P.S zvuk na té "originál" kazetě byl otřesný, každých cca 10 minut 2 sekundový výpadek zvuku. A nahrávka spíš jako nějaká 5-6 kopie.
Nazdar kedlubny !
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
Skoro Mirek Dušín pravil "jo byl si dobrej ale tvůj čas vypršel"
http://www.imgup.cz/image/LQUn
Pomajz

Příspěvekod DavidHodan » 27 čer 2015 18:29

1942? Hmmmm.... Ta čeština je taky "pěkná".
Sháním staré kazety, jakýkoliv videosystém, nejlépe před r. 89, max. však do r. 98, seznam výhodou ;)
ČSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/77907-davidhodan/
YouTube: http://www.youtube.com/channel/UCzE_FAgb1uDaPw4ebKYxamg
DavidHodan

Příspěvekod zvoltejmeno » 01 srp 2015 17:23

Zajímavé povídání. I když se autor místy dost lituje :D. No každý by to považoval za zlato, kdyby si s tím dal tolik práce. Nevím, jak vy, ale já ( zvlášt', když jsem tady na dabingforu zaslechl, že plamen může u nitrátových filmů dosahovat 10 metrů) bych si zvolil jiné místo na spálení filmu než ohniště, které je tak blízko keříkům. Ale co, je to promítač, věděl do čeho jde.
V kině nejde o to, jak dobrý film je, ale o to, jaký z něj máte pocit. Dabing ten pocit může výrazně zlepšit.

Nej dabéři: Vladimír Brabec, Dalimil Klapka, Jaromír Meduna, Vlastimil Bedrna, Pavel Rímský, †Antonín Molčík, †Bedřich Šetena,†Stanisalav Bruder
zvoltejmeno

Příspěvekod Bobika » 01 srp 2015 18:16

Zajímavé, i když pro mě těžko pochopitelné. Ve veškeré literatuře o filmové technologii (a že znám prakticky vše v české či slovenské řeči, co kdy od třicátých let vyšlo) se praví, že úzký film od 16mm po osmičku existuje pouze na nehořlavé, čili acetylcelulózové podložce. Důvod je jednoduchý : zatímco s nitrátním filmem pracují pouze školení profesionálové, úzký film je využíván pro školní či amatérské účely, kde s filmovým pásem manipulují absolutní laici, kteří by dokázali svým případným neumětelstvím způsobit tragédii. V kurzech pro promítače kin s úzkým formátem se vždy zdůrazňovalo ono "S", čili Safety mezi perforačními otvory. V prodeji nikdy neexistovala inverze na hořlavém materiálu (a že jsem svým věkem opravdový pamětník !), čili materiál, na který byla Sněhurka údajně přefotografována. V návodu k žádnému 16mm stroji jsem se nedočetl o nutnosti opatrnosti při promítání hořlavého filmu - protože zkrátka něco takového bylo vyloučeno. Sněhurka je pohádka. A něco pohádkového tuším i v onom podivném příběhu o pálení rozkládajícího se celuloidu.
Bobika

Příspěvekod Lukiz » 01 srp 2015 18:31

To je ovšem na reklamaci autorovi. Tady můžeme jen přispět citací z detailnějšího popisku pod videm, kde se praví:
V zásobě jsem měl asi 900m černobílého positivního nitrátového filmu 16mm nařezaného a naděrovaného z nitrátového positivního filmu 35mm z doby druhé světové války Kodak Berlin Köpenig-řezání a děrování můžete vidět na Fugnerfilmu.
Takže to je v podstatě konzistentní s tvrzením, že od výroby žádný 16mm na hořlavé podložce nebyl, neboť v tomto případě to byl původně 35mm film.
Lukiz

Příspěvekod Bobika » 01 srp 2015 19:52

Tak to jsem přehlédl :oops: . Ovšem vyvolat positivní film (není to inverze, ale opět negativ, gradačně přizpůsobený vlastnostem negativu - něco jako fotopapíry) do inverze není maličkost. O tom, jako hoří nitrát, jsem se nedávno přesvědčil - mám několik desítek metrů čtvrtpalcového hořlavého filmu pro záznam zvuku (používalo se v letech cca 1940-55). Odlomil jsem pár centimetrů, položil na talířek a podpálil sirkou a plamen odhaduji na nějakých deset patnáct centimetrů.
Bobika

Příspěvekod ad48 » 10 srp 2015 18:56

http://www.filmarena.cz/blu-ray-snehurka-a-sedm-trpasliku
Kde vzali dabing z roku 1980 s 5.1 zvukem ?
:roll:
ad48

Příspěvekod -kNiGHT- » 10 srp 2015 19:20

Asi tam, kde disneyho zvukaři získali 7.1 pro film z roku 1937...

Sice to neznamená, jak si spousta lidí představuje, že tam uslyšíš neskutečné efekty s přelety ptáčků z leva doprava. Spíš si jen pohráli s hudební složkou a dalšími efekty. Bohužel pro českého fanouška není k dispozici original mono stopa jako je tomu u vydání v zemi původu, ale to už je marketing, který asi usoudil, že umělé 5.1 > 1.0
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
-kNiGHT-

Příspěvekod zvoltejmeno » 10 srp 2015 23:55

To je pravda. Já mám spíš pocit, že přelety ptáčků z leva do prava člověk dokáže slyšet jen, když má sluchátka. Člověk se starší nebo normální televizí, byt' se honosí nápisy stereo, nedokáže stereo slyšet. Doma máme staré televize, takže nemůžu ani tak posoudit, do jaké míry jde stereo rozlišit na dražších televizích vysoké kategorie, ale ani notebooku jsem nikdy nerozeznal stereo od mona.
Prostě ten zvuk jde od prostředka, takže pokud člověk nemá speciální repráčky vzdálené 2 metry od sebe, rozdíl fakt neslyší.
V kině nejde o to, jak dobrý film je, ale o to, jaký z něj máte pocit. Dabing ten pocit může výrazně zlepšit.

Nej dabéři: Vladimír Brabec, Dalimil Klapka, Jaromír Meduna, Vlastimil Bedrna, Pavel Rímský, †Antonín Molčík, †Bedřich Šetena,†Stanisalav Bruder
zvoltejmeno

Příspěvekod Pomajz » 11 srp 2015 01:37

Film má být vysílán tak, jak byl natočen a pochybuju že v roce 1937 byl natočen do 7.1 a v roce 1970 byl český dabing dělaný do 5.1. :mrgreen:
Nazdar kedlubny !
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
Skoro Mirek Dušín pravil "jo byl si dobrej ale tvůj čas vypršel"
http://www.imgup.cz/image/LQUn
Pomajz

PředchozíDalší

Zpět na Filmy