Sněhurka a sedm trpaslíků / Snow White and the seven dwarfs • Dabingforum.cz

Sněhurka a sedm trpaslíků / Snow White and the seven dwarfs

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Re: Sněhurka a sedm trpaslíků / Snow White and the seven dwarfs

Příspěvekod zvoltejmeno » 11 srp 2015 22:04

Asi tak. Ale předělávat mono stopu do 7.1 je dnes docela malý hřích. Prosim vás, dneska se digitálně naprosto překopává i obraz ! Nemyslím tím tím vyčištění záběru při remasterování, ale vkládání CGI záběrů do originálního 60 let starého díla !

Nejsem fanda originálního Star Treku ani Star Wars (i když nevím do jaké míry byly Star Wars překopány, nějaký šum ohledně toho jsem taky uslyšel), ale dost mě zajímá seriál Červený trpaslík. Všechna zmíněná díla dojela právě na strašnou úchylku studií "zlepšovat".

Např.: Do Star Treku vstřihli moderní počítačové animace a nahradili jimi originální filmové záběry kreslených planet. Vznikají z toho dost podivné změny typu: Divák se dívá na megalomanské záběry hvězd, planet a vesmírných lodí a najednou střih - hrdinové se objeví před levnou kreslenou kulisou.

V Červeném trpaslíkovi zase na konci 90. let vystřihli všechny záběry modelu lodi a nahradili je tehdy "nejdokonalejšími" počítačovými záběry CGI modelu lodi. Fuj. Dneska ty jejich ubohé animace dokáže vyrenderovat lépe i Playstation 4. Tvůrcům opět nedošlo, že počítačové modely stárnou rychle, ale ručně dělané realné modely nestárnou, zrají. Jo a taky do seriálu vstřihli nové repliky herců, kteří tehdy byli o 16 let starší než v době natáčení.

Jediný posun vpřed, který bych akceptoval by bylo, kdyby v sérii filmů Superman (1978-1987) vymazali lana, která tehdy na filmovém pásu nebyla vidět. A taky by od nich bylo hezké, kdyby ten trikově hnusný, hnusný, čtvrtý díl trošku vylepšili. To je jediný případ, kdy by mi to tolik nevadilo.
V kině nejde o to, jak dobrý film je, ale o to, jaký z něj máte pocit. Dabing ten pocit může výrazně zlepšit.

Nej dabéři: Vladimír Brabec, Dalimil Klapka, Jaromír Meduna, Vlastimil Bedrna, Pavel Rímský, †Antonín Molčík, †Bedřich Šetena,†Stanisalav Bruder
zvoltejmeno

Příspěvekod Ištván87 » 12 srp 2015 10:28

Je to sice trošku Off-topic, ale co se týče Star Treku, tak o vylepšování vím jen u toho klasického seriálu a tam byly všechny předělávky dělány tak, aby to bylo co nejpodobnější původním efektům. Co se týče Star Wars, tak tam je to trošku blbý. Zatímco nějaké ty přelety stíhaček v epizodě IV jsou moc pěkné, tak většina nových efektů je celkem k ničemu. Takže zatímco v epizodách V a VI jsou při vesmírných soubojích nechány původní efekty, tak tu máme digitálně dodělané postavy pro koncertní scénu v Jabbově paláci, upravené oči Ewoků nebo nechvalně proslulé předělání Hanova výstřelu na Greeda. Místo aby předělali všechny scény z dobývání druhé Hvězdy smrti (které to potřebují jako sůl), tak tam naflákali moře zbytečného CGI tam, kde je k ničemu.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod ad48 » 12 srp 2015 14:00

Nejen "přelet ptáčků" by měl být zleva doprava,ale i zezadu dopředu :)
ad48

Příspěvekod zvoltejmeno » 13 srp 2015 01:02

Ištván: Jak jsem řekl, jsem si jistý jen u seriálu Red Dwarf, o ostatních věcech jsem jen četl články, kde to bylo takhle nějak popsáno.

U Červeného Trpaslíka bylo k dobru jen to, že dali reálnější barvy obrazu a vymazali ten lehký nádech snímacích elektronek (který se ale nedal pořádně zpozorovat, protože to bylo natočeno dost kvalitními kamerami). To, že do oken dali místo původní jedné, dvou hvězdiček celé galaxie, nenadchne ani neurazí.

ad48: :D Bohužel jsem nikdy na svých stereo sluchátkách neslyšel efekt, který by šel zezadu dopředu. Nevím jestli je to vůbec možné. Vždycky jsem slyšel jen zeslabení zvuku, nic víc. Ale máš pravdu.
V kině nejde o to, jak dobrý film je, ale o to, jaký z něj máte pocit. Dabing ten pocit může výrazně zlepšit.

Nej dabéři: Vladimír Brabec, Dalimil Klapka, Jaromír Meduna, Vlastimil Bedrna, Pavel Rímský, †Antonín Molčík, †Bedřich Šetena,†Stanisalav Bruder
zvoltejmeno

Příspěvekod ad48 » 24 srp 2015 15:10

zvoltejmeno píše:Ištván: Jak jsem řekl, jsem si jistý jen u seriálu Red Dwarf, o ostatních věcech jsem jen četl články, kde to bylo takhle nějak popsáno.

U Červeného Trpaslíka bylo k dobru jen to, že dali reálnější barvy obrazu a vymazali ten lehký nádech snímacích elektronek (který se ale nedal pořádně zpozorovat, protože to bylo natočeno dost kvalitními kamerami). To, že do oken dali místo původní jedné, dvou hvězdiček celé galaxie, nenadchne ani neurazí.

ad48: :D Bohužel jsem nikdy na svých stereo sluchátkách neslyšel efekt, který by šel zezadu dopředu. Nevím jestli je to vůbec možné. Vždycky jsem slyšel jen zeslabení zvuku, nic víc. Ale máš pravdu.

Já tu ale mluvim o 5.1,ne stereo (2.0) :)
ad48

Příspěvekod zvoltejmeno » 25 srp 2015 02:42

Jasně :D. Ale jenom jsem se laicky zamyslel, jestli by to šlo slyšet i ve stereo. Hned jsem to ale zavrhnul :D.

zvoltejmeno

Příspěvekod FragMan » 25 srp 2015 10:13

Efekt, který by šel zezadu dopředu, samozřejmě ve stereu slyšet lze, pokud je namixované do Dolby Surround. 8-)
FragMan

Příspěvekod zvoltejmeno » 31 srp 2015 12:49

Zajímavý. Díky. Už jsem nad tím nějakou dobu přemýšlel, jestli je stereo zvuk pouze na "vodorovné lince" nebo ne.

zvoltejmeno

Příspěvekod FragMan » 31 srp 2015 14:46

Jde o to, že prostorový zvuk lze i do dvoukanálu zakódovat. Nevím, jestli ideálním, ale každopádně příkladem je https://www.youtube.com/watch?v=HfahbCEb9U0. Sorry za OT.
FragMan

Příspěvekod Pomajz » 11 dub 2016 12:35

http://www.vii.sk/video/bi7k8485k/snehu ... erze-1938/ ukázka titulkované verze (překopírovaná z 35mm na 16mm někdy v 50tých letech)
Kód: Vybrat vše
info od pamětníka:Tahle Sněhurka se prezentovala s těmito titulky pro známé  a protekční papaláše v roce cca 1960. Byli jsme na ní s tátou v předváděčce Krátkého filmu ve Vodičkově ulici. Ty titulky obsahují pomlčky které mě v mých 9letech vadily.
Nazdar kedlubny !
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
Skoro Mirek Dušín pravil "jo byl si dobrej ale tvůj čas vypršel"
http://www.imgup.cz/image/LQUn
Pomajz

PředchozíDalší

Zpět na Filmy