Super 8 / Super 8

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Super 8 / Super 8

Příspěvek od James55 »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1.DABING:
V českém znění: David Štěpán - Joel Courtney (Joe Lamb), Martin Müller - Riley Griffiths (Charles Kasnyk), Martin Sucharda - Ryan Lee (Cary), Ondřej Havel - Gabriel Basso (Martin), Rozita Erbanová - Elle Fanning (Alice Dainardová), Jan Šťastný - Kyle Chandler (Jackson Lamb), Jan Rimbala - Zach Mills (Preston), Jaromír Meduna - Noah Emmerich (Plukovník Nelec), Tomáš Borůvka - Ron Eldard (Louis Dainard), Jiří Hromada - Glynn Turman (Dr. Woodward), Jan Škvor - David Gallagher (Donny), Jitka Moučková, Dagmar Čárová, Petr Oliva, Svatopluk Schuller, Jolana Smyčková, Jakub Nemčok, Jindřich Žampa, Aneta Talpová, Radek Hoppe, Tereza Chudobová, Libor Terš, Dalimil Klapka, Miloš Vávra, Ladislav Cigánek, Marek Libert, Nikola Votočková, Ernesto Čekan, Petr Gelnar, Ludvík Král

Překlad: Petr Putna
Dialogy: Klára Vrtalová
Produkce: Evelyna Vrbová, Veronika Musilová
Zvuk: Roman Čadek, Martin Ženíšek
Mix zvuku: Shepperton Studios
Režie: Alice Hurychová
Vyrobila: LS Productions dabing 2011

2.DABING: Filmbox
V českém znění: Jindřich Žampa - Joel Courtney (Joe Lamb), Šimon Fikar - Riley Griffiths (Charles Kasnyk), Mikuláš Převrátil - Ryan Lee (Cary), Mateo Klimek - Gabriel Basso (Martin), Karolína Křišťálová - Elle Fanning (Alice Dainardová), Jiří Ployhar - Kyle Chandler (Jackson Lamb), Petr Burian - Ron Eldard (Louis Dainard), Adam Šedivka - Zach Mills (Preston), Bohdan Tůma - Michael Hitchcock (Rosko), Jan Szymik - Joel McKinnon Miller (Kaznyk), Pavel Dytrt - David Gallagher (Donny), Šárka Vondrová - Jessica Tuck (Kaznyková), Luděk Čtvrtlík - Glynn Turman (Dr. Woodward), Jitka Jirsová - Katie Lowes (Tina), Anežka Saicová - AJ Michalka (Jen), Zdeněk Mahdal - Brett Rice (Pruitt)

Překlad: Michaela Křížová
Zvuk: Michal Vaniš
Produkce: Michael Běhounek
Dialogy a režie: Luděk Koutný
Vyrobila: Barrandov Televizní studio pro SPI International 2021
Uživatelský avatar
MikeZ
Příspěvky: 536
Registrován: 01 zář 2008 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Super 8 / Super 8

Příspěvek od MikeZ »

Není náhodou na třináctiletou Elle Fanning Erbanová trochu moc stará? Vždyť má 22. :shock:
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Super 8 / Super 8

Příspěvek od James55 »

Ale hlas má pořád mladý, stejný případ jako Klára Jandová ;)
DavePave
Příspěvky: 1004
Registrován: 26 čer 2009 15:14
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Super 8 / Super 8

Příspěvek od DavePave »

Film jsem ještě neviděl, ale i moji oblíbení redaktoři MovieZone, kteří si většinou stojí za originálním zněním, tento dabing pochválili, především dětské role... takže jsem docela natěšený:)
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Super 8 / Super 8

Příspěvek od Lukiz »

Dabing se vskutku povedl, zvukové efekty výborně smíchané s dabingem. Možná u dospělých jsem postrádal výraznější ne-seriálové hlasy. A měl jsem dojem, že u postavy Charlese mluva méně sedí na pusu a zní to tak nějak jinak, neherecky než ostatní děti.
Naposledy upravil(a) Lukiz dne 21 čer 2014 22:18, celkem upraveno 1 x.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Super 8 / Super 8

Příspěvek od Lukiz »

James55 píše: Martin Miller
To zřejmě bude Martin Müller - tady je článek o patnáctiletém dabérovy toho jména http://www.kamoska.cz/rozhovory/rozhovor-s-mirage.html
Uživatelský avatar
farb
Příspěvky: 161
Registrován: 27 led 2010 13:26

Re: Super 8 / Super 8

Příspěvek od farb »

Dabing velmi pěkný, až se stydím, že jsem ho v kině vynechal.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Super 8 / Super 8

Příspěvek od Ištván87 »

Konečně jsem se k tomuhle dabingu taky dostal. Co se týče dětských dabérů, tak občas to sice není úplně stoprocentní, ale u scén, kdy mají hystericky řvát, tam jsou všichni čtyři hlavní hrdinové naprosto perfektní. Taky velice kladně hodnotím překlad - slyšet ty prcky každou chvilku nadávat, to je v současnosti docela neobvyklé. Ale co je hlavní? Zvuk. Kdybych mělo odteď dávat nějaký dabing za příklad co do zvuku, tak mám jasného favorita. Kdyby tam najednou naskočilo několik vět v originále s titulky, tak si toho nevšimnete. Zvuk je naprosto geniální. I na neskromné kino standardy.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Super 8 / Super 8

Příspěvek od ocypuc »

Tento dabing i na Primě. Klučičí role byly obsazeny dobře. S Rozitou Erbanovou nemám žádný problém, ta má takový dětský hlas, že by jí to člověk věřil i dnes, kdyby pořád dabovala. Potěší, že se to tu hemží sprostýma slovama a dabing není cenzurovaný. Doplnění: Petr Oliva - Brett Rice (šerif Pruitt), Ludvík Král - Thomas F. Duffy (Rooney) + další role, Dalimil Klapka - Bingo O'Malley (pan Harkin) + Tom Quinn (pan McCandless) + Jack Axelrod (pan Blakely), Tereza Chudobová - AJ Michalka (Jen Kaznyková).
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Tsatsiki1
Příspěvky: 142
Registrován: 13 srp 2023 02:34

Re: Super 8 / Super 8

Příspěvek od Tsatsiki1 »

Já jen nechápu, když to šlo na Paramountu tak dabing byl úplně potichu a zbytek řval, na Maxu to je bez problémů.
Jinak dabing 1 se moc povedl, až je mi líto, že udělali 2 dabing, navic Jindra Žampa v té době měl 22 let, to došli mladí teen herci?
Odpovědět

Zpět na „Filmy“