Četník v New Yorku / Le Gendarme à New York

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4470
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Četník v New Yorku / Le Gendarme à New York

Příspěvek od palg »

Četník v New Yorku / Le Gendarme à New York (1965)

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB
Související filmy: Četník ze Saint Tropez (dějově předcházející), Četník se žení, Četník ve výslužbě, Četník a mimozemšťané, Četník a četnice (dějově navazující)

V českém znění: František Filipovský - Louis de Funès (strážmistr Cruchot), Soběslav Sejk - Michel Galabru (velitel Gerber), Dalimil Klapka - Christian Marin (Merlot), Vlastimil Hašek - Guy Grosso (Tricard), Jiří Vala - Michel Modo (Berlicot), Rudolf Jelínek - Marino Masé (Aldo - mladý italský četník), Luděk Kopřiva - Jean Lefebvre (Fougasse), Alena Procházková - Geneviève Grad (Nicole Cruchotová), Jana Drbohlavová - France Rumilly (sestra Klotilda), Eduard Cupák - Alan Scott (Franck Davis - reportér), Stanislav Fišer - Albert Augier (moderátor v teleshoppingu), Vladimír Krška - Pierre Tornade (doktor na lodi), Josef Langmiler - Francois Valorbe (překladatel - tlumočník), Josef Patočka (velitel italských četníků), František Němec - Roger Lumont (recepční), (americký policista na motorce), Oldřich Musil - Leroy Haynes (taxikář), Jiří Šrámek (překladatel na policejní stanici), Božena Böhmová (prodavačka potravin), Jan Teplý (americký policista v autě), Marcela Martínková (Barbara, asistentka psychiatra), Václav Kaňkovský - Tiberio Murgia (prodavač potravin), Mirko Musil (překladatel na kongresu), Jan Faltýnek - Jean-Pierre Bertrand (Nicolin přítel), Eduard Dubský a další.

Zvuk: Karel Zákora
Střih: Josef Barták
České dialogy: Rudolf Vodička
Režie českého znění: Irena Skružná
Vyrobilo: Studio pro úpravu zahraničních filmů, 1967
Naposledy upravil(a) palg dne 12 črc 2020 16:44, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2021
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Četník v New Yorku / Le Gendarme a New York

Příspěvek od Laik »

Při dnešním letmém zhlédnutí: Jiří Šrámek (překladatel na policejní stanici), Jiří Pick - Swen (psychiatr), Božena Böhmová (prodavačka potravin).

Dále se domnívám, že: Josef Patočka nedabuje amerického policistu, ale (velitele italských četníků). Staršího italského četníka nedabuje Eduard Dubský, herce nevím, ale rozhodně to není Jean Droze (to je jen jeden z italských četníků a myslím, že ten zde vůbec nepromluví). Dále bych řekl, že recepčního v hotelu, hraje Roger Lumont, nedabuje Petr Haničinec, ale spíš František Němec.

Policistu vlevo dabuje Jan Teplý:
Obrázek

Františka Vicenu - Colin Higgins (americký četník) jsem zde nezaslechl (ale to neznamená, že zde nedaboval :)). Nedošlo k záměně s Janem Teplým?
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2021
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Četník v New Yorku / Le Gendarme a New York

Příspěvek od Laik »

Doplnění: Marcela Martínková (Barbara, asistentka psychiatra), Václav Kaňkovský - Tiberio Murgia (prodavač potravin). A řekl bych, že František Němec dabuje ještě jednoho ze dvou amerických policistů, kteří pomáhají Cruchotovi s kufrem do taxíku.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4470
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Četník v New Yorku / Le Gendarme a New York

Příspěvek od palg »

Laik píše:Staršího italského četníka nedabuje Eduard Dubský, herce nevím, ale rozhodně to není Jean Droze (to je jen jeden z italských četníků a myslím, že ten zde vůbec nepromluví). Dále bych řekl, že recepčního v hotelu, hraje Roger Lumont, nedabuje Petr Haničinec, ale spíš František Němec.
Skutečně Jean Droze zde nepromluví, btw ale jestli myslíš toho recepčního hotelu, kde jsou ubytováni četníci, tak ten mluvil jenom anglicky.
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2021
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Četník v New Yorku / Le Gendarme a New York

Příspěvek od Laik »

Co se recepčního týká, mám na mysli toho, který Cruchotovi překládá článek v novinách, na IMDb uvedeno takto:
Roger Lumont ... Le réceptionniste bilingue de l'hôtel (uncredited)

Možno zkontrolovat např. zde: http://www.youtube.com/watch?v=MQvjNdusOW4 od času 1:05:18. Podle mě to je František Němec.
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2021
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Četník v New Yorku / Le Gendarme a New York

Příspěvek od Laik »

S největší pravděpodobností není Swen (psychiatr) Jiří Pick, jak jsem uvedl 3. ledna 2012, ale mohl by to být spíše Miroslav Doležal.

Hlas je možné porovnat u obou výše uvedených dabérů. U Jiřího Picka, kde je ukázka právě z tohoto filmu, se tedy nejdená o ukázku jeho hlasu a měla by být smazána (případně přemístěna k M. Doležalovi, pokud bude potvrzen). Omlouvám se za chybnou informaci.
Josef Nožička
Příspěvky: 544
Registrován: 01 srp 2009 21:02

Re: Četník v New Yorku / Le Gendarme a New York

Příspěvek od Josef Nožička »

Také bych se přiklonil k Doležalovi.
urby
Příspěvky: 670
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Četník v New Yorku / Le Gendarme a New York

Příspěvek od urby »

Děkuji Laikovi za vytažení trnu z paty. Když jsem před třemi roky projížděl hlasové ukázky v profilech dabérů, právě ta u Jiřího Picka se mi hned nějak nezdála, už tehdy mě napadl Miroslav Doležal. Protože jsem se tenkrát na zdejším fóru teprve rozkoukával, tak jsem se neozval. A hlavně jsem se domníval, že když už má někdo v profilu i hlasovou ukázku, tak je bez nejmenších pochybností správná.
Paddy
Příspěvky: 755
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Četník v New Yorku / Le Gendarme à New York

Příspěvek od Paddy »

Tak se mě zdálo jako bych tam též zaslechl hlas,
co by (rozhlasového reportéra) Karla Effu.
Je to možné vážení kolegové a nebo je to omyl ?
Díky...
Carney
Příspěvky: 534
Registrován: 14 zář 2008 09:26

Re: Četník v New Yorku / Le Gendarme à New York

Příspěvek od Carney »

Jan Faltýnek dabuje herce Jean-Pierre Bertrand, tedy: Jan Faltýnek - Jean-Pierre Bertrand (Nicolin přítel).
Odpovědět

Zpět na „Filmy“