Četník a četnice / Le Gendarme et les gendarmettes

Nové i ty starší

Moderátoři: ReDabér, bloom

Četník a četnice / Le Gendarme et les gendarmettes

Příspěvekod palg » 04 lis 2011 02:08

Četník a četnice / Le Gendarme et les gendarmettes (1982)

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB
Související filmy: Četník ze Saint Tropez, Četník v New Yorku, Četník se žení, Četník ve výslužbě, Četník a mimozemšťané (dějově předcházející)

V českém znění: František Filipovský - Louis de Funès (strážmistr Cruchot), Soběslav Sejk - Michel Galabru (velitel Gerber), Jiří Zavřel - Maurice Risch (Beaupied), Bohumil Švarc - Jacques François (plukovník), Jan Sedliský - Guy Grosso (Tricard), Jiří Novotný - Michel Modo (Berlicot), Jan Řeřicha - Patrick Préjean (Perlin), Miriam Kantorková - France Rumilly (matka představená Klotilda), Zlata Adamovská - Catherine Serre (Christine Rocourtová), Jana Šulcová - Nicaise Jean Louis (Jo Makumbová), Ivana Andrlová - Sophie Michaud (Isabelle Leroyová), Kateřina Frýbová - Elisabeth Etienne (Marianne Bonnetová), Marie Drahokoupilová - Claude Gensac (Josépha Cruchotová), Karel Chromík - Jean-Louis Richard (Mozek), Petr Pospíchal - Stéphane Bouy (mariňák), Libuše Geprtová - Micheline Bourday (Cécilia Gerberová), Jan Víšek - Jean Turlier (ministr), Raoul Schránil - Pierre Repp (koktal), Ladislav Krečmer (hostinský), Jana Šejbová (mladá žena, které Cruchot navlékl uniformu unesených četnic), Aleš Horal (mladý muž, kterému Cruchot navlékl uniformu unesených četnic), Zdeněk Hess (řidič dodávky), Jaroslav Horák (turista z Ameriky), Petr Skarke, Iva Hüttnerová, Miroslav Saic a další.

Zvuk: Lubomír Zajíc
Střih: Pavel Perna
Vedoucí výroby: Jaromír Šindelář
České dialogy: Zdena Psůtková
Režie českého znění: Pavel Klemens
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1984
palg
Správce ukázek

Re: Četník a četnice / Le Gendarme et les gendarmettes

Příspěvekod salgado » 07 led 2012 21:29

Ty ustřižené titulky na konci mě opět potěšily. :D
salgado

Příspěvekod Michaela2 » 07 led 2012 21:46

jen takový maly detail , píše se Yo Macumbová ( pokud by se to psalo s J, muselo by býti čteno Žo - na fdb to mají špatně) ;)
a musím řící, že u Josephy se mi více líbí Jana Hlaváčová a u Clotildy Jana Drbohlavová :-:
oblíbenkyně: P.Tišnovská, R.Slováčková, Z.Hykyšová, I.Hrubá, S.Vrbická, L.Juřičková, L.Vondráčková, J.Postlerová, E.Balzerová, Z.Slavíková, H.Ševčíková, M.Menšíková, K.Valová, K.Seidlová
oblíbenci Lukáš Hlavica, Radek Škvor,Filip Jančík 8-)
Michaela2

Příspěvekod salgado » 07 led 2012 22:04

Michaela2 píše:jen takový maly detail , píše se Yo Macumbová ( pokud by se to psalo s J, muselo by býti čteno Žo - na fdb to mají špatně) ;)
a musím řící, že u Josephy se mi více líbí Jana Hlaváčová a u Clotildy Jana Drbohlavová :-:

Naprosto souhlasím, zvláště neúčast Jany Hlaváčové zamrzí.
salgado

Příspěvekod Michaela2 » 07 led 2012 22:10

a Clotilda v podání Miriam je taková umírněnější, chybí mi tam ten nakažlivý bláznivý naturel :D , kterým se mi zapsala do paměti už v dětství ;)
oblíbenkyně: P.Tišnovská, R.Slováčková, Z.Hykyšová, I.Hrubá, S.Vrbická, L.Juřičková, L.Vondráčková, J.Postlerová, E.Balzerová, Z.Slavíková, H.Ševčíková, M.Menšíková, K.Valová, K.Seidlová
oblíbenci Lukáš Hlavica, Radek Škvor,Filip Jančík 8-)
Michaela2

Příspěvekod salgado » 07 led 2012 22:26

Michaela2 píše:a Clotilda v podání Miriam je taková umírněnější, chybí mi tam ten nakažlivý bláznivý naturel :D , kterým se mi zapsala do paměti už v dětství ;)

Mně se třeba také více líbil Jiří Bruder na Maurice Rische. Přece jenom měl asi větší komický potenciál než Jiří Zavřel.
salgado

Příspěvekod bloom » 07 led 2012 22:38

Michaela2 píše:a Clotilda v podání Miriam je taková umírněnější, chybí mi tam ten nakažlivý bláznivý naturel :D , kterým se mi zapsala do paměti už v dětství ;)

Je to tak, Simona Stašová jí zase IMHO trochu omlazovala...Ještě škoda, že v celé sérii nezůstali stejní dabéři Tricarda a Berlicota, především Vlastimil Hašek... :)
bloom

Příspěvekod salgado » 07 led 2012 22:57

bloom píše:

Je to tak, Simona Stašová jí zase IMHO trochu omlazovala...Ještě škoda, že v celé sérii nezůstali stejní dabéři Tricarda a Berlicota, především Vlastimil Hašek... :)

Tady se možná projevila generační změna na režisérském postu, zároveň už dorostla nová herecká generace. Tak se možná chtěl nový režisér držet pořekadla o novém koštěti. A hlavně mi tak nějak přijde, že v celé četnické sérii jak Francouzi, tak Češi trošku spoléhali na de Funése i Filipovského. Ti ostatní jim nepřišli až tak důležití (je pravda, že ostatní četníci tam vyjma Galabrua- Sejka moc textu neměli, později dostala více prostoru Gensac- Hlaváčová, ale jinak bylo sólo vyhrazeno dvojici de Funés- Filipovský).
salgado

Příspěvekod Joe Black » 08 led 2012 03:39

Přidám se s mým názorem - u Claude Gensac jenoznačně lepší Jana Hlaváčová, u Clotildy buď Drbohlavová nebo Stašová, ale Kantorková už byla slabší. Jinak nejraději mám "četnice" a "mimozemšťany". A když jsem viděl mimozemšťany naposledy tak mi ten Miroslav Moravec zněl jako Jan Tříska, nevím proč. Možná že na Miroslava Moravce "zamlada" nejsem tak zvyklý. :-) Ale to už byl mírný OT. ;)
Joe Black

Příspěvekod Laik » 20 pro 2016 18:46

Správná podoba příjmení dabérky Jana Šejbová (mladá žena, které Cruchot navlékl uniformu unesených četnic), což mimochodem není pravda, protože to byla uniforma četnice, která unesena (zatím) nebyla :-), je Jana Scheubová.

Manžela této mladé ženy, jehož jméno je Marcel a hraje ho Philippe Ruggieri, podle mě dabuje Petr Skarke a ne zde uvedený Aleš Horal. Hlas Aleše Horala neznám, ale pokud je uvedený v titulcích mohl tedy ve filmu dabovat nějakou větší roli a tou je Stéphane Bouy (námořník z 'Albacory'), jehož hlas nepoznávám, ale určitě to není v topicu uvedený Petr Pospíchal, který dabuje herce Dominique Briand, role nejspíš "Mozkův" pobočník nebo zástupce.

Dále Zdeněk Blažek ("Mozkův" počítačový expert) a Petr Skarke má ještě malou roličku námořníka na lodi 'Albacora' (v čase 1:13:28 - https://www.youtube.com/watch?v=exX2j8_ItFw).

V případě: Kateřina Frýbová - Elisabeth Etienne (Babeth - Marianne Bonnetová) je Babeth pseudonym herečky, která pod tímto jménem je uvedena v titulcích, rozhodně to není jméno postavy.
Laik

Další

Zpět na Filmy