Sherlock Holmes a doktor Watson - 1. díl: Seznámení

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Michel
Příspěvky: 719
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Sherlock Holmes a doktor Watson - 1. díl: Seznámení

Příspěvek od Michel »

Naposledy upravil(a) Michel dne 17 lis 2014 22:33, celkem upraveno 4 x.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Michel
Příspěvky: 719
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Sherlock Holmes a doktor Watson / Šerlok Cholms i doktor...

Příspěvek od Michel »

Tak nejprve jsem si myslel, že se jedná o jedenáctidílný seriál, ale potom jsem na anglické wikipedii našel, že se jedná o pět dvou či třídílných filmů - odkaz. Na ruské wikipedii je k tomu pěkná přehledná tabulka (pro ty, co umí rusky nebo alespoň azbuku :) ). Takže by se mělo jednat o pět minisérií, i DVD od FILMag / Řitka Video vyšlo pět - každá s jednou minisérií. Takže doufám, že zařazení mezi minisérie je správné. Mírně mě totiž mate, že na IMDB, ČSFD a FDB jsou některé díly minisérie uvedeny jako jednotlivé TV filmy.


EDIT: Takže po rozhodnutí moderátorů přesunuto mezi filmy a vícedílné filmy rozděleny na jednotlivé díly.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Carney
Příspěvky: 534
Registrován: 14 zář 2008 09:26

Re: Sherlock Holmes a doktor Watson - 1. díl: Seznámení

Příspěvek od Carney »

Eva Miláčková - Rina Zeljonaja (paní Hudsonová)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“