Cesta do Ameriky / Coming To America

Nové i ty starší

Moderátoři: ReDabér, Sen, bloom

Cesta do Ameriky / Coming To America

Příspěvekod palg » 17 led 2009 16:22

Cesta do Ameriky / Coming To America (1988)

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING: (VHS, DVD)
V českém znění: Zdeněk Mahdal - Eddie Murphy (Prince Akeem/Randy Watson), Libor Hruška - Arsenio Hall (Semmi/Reverend Brown), Petr Haničinec - James Earl Jones (Král Jaffe Joffer), Ralph Bellamy (Randolph Duke + více rolí), Pavel Pípal - John Amos (McDowell + více rolí + titulky), Kateřina Seidlová - Shari Headley (Lisa McDowell), Ladislav Županič - Paul Bates (Oho), Frankie Faison (hoteliér), Louie Anderson (Maurice), Dalimil Klapka - Eddie Murphy (Clarence), Calvin Lockhart (plukovník Izzi), Bohdan Tůma - Eriq La Salle (Darryl Jenks), Samuel L. Jackson (zloděj), Arsenio Hall (ošklivá dívka v baru), Jake Steinfeld (taxikář), Ruben Santiago-Hudson (pouliční obchodník), Dana Syslová - Madge Sinclair (královna), Ilja Prachař - Eddie Murphy (Saul), Don Ameche (Mortimer Duke + více rolí), Jaroslava Obermaierová - Billi Gordon (dáma představující nevěstu), ??? (neukojitelná žena v baru), Blanka Vojířová, Lucie Trmíková, a další.

Zvuk: Viktor Kosolapov
Režie: Július Matula
Vyrobilo: pro ČNTS, spol. s r. o. Nova, Golem studio, 1994

2. DABING: (ČT)
V českém znění: Tomáš Juřička - Eddie Murphy (Prince Akeem, Clarence, Saul, Randy Watson), Ladislav Cigánek - Arsenio Hall (Semi, ošklivá dívka v baru, Reverend Brown), Antonín Molčík - James Earl Jones (Král), Jaroslava Obermaierová - Madge Sinclair (královna), Miloš Vávra - John Amos (McDowell), Andrea Elsnerová - Shari Headley (Liza McDowell), Lukáš Hlavica - Eriq La Salle (Darryl Jenks), Jan Schánilec - Frankie Faison (hoteliér), Jiří Knot - Paul Bates (Oho + více rolí), Milan Slepička, Tereza Duchková, Jan Szymik, Vladimír Fišer, Radka Fidlerová, Jindřich Hinke, Jana Postlerová, Marcel Rošetzký, Zuzana Hykyšová, Miloslav Študent, Jan Vondráček, Markéta Zárubová, Monika Schullerová

Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Dramaturg: Ladislav Kadlec
Překlad a dialogy: Hana Kašparovská
Zvuk: Zdeněk Dušek
Střihová spolupráce: Jiří Šesták
Asistentka režie: Drahoslava Pešulová
Vedoucí produkce: Miloslav Rež
Režie českého znění: Vladimír Blažek
Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká Televize, 2004
palg
Správce ukázek

Re: Cesta do Ameriky/Coming To America

Příspěvekod Ištván87 » 20 led 2009 13:33

Já si teď nevzpomenu přesně, ale vím, že Eddieho Murphyho jako Akima a jako toho teplýho zpěváka daboval Zdeněk Mahdal a jako holiče myslím Dalimil Klapka + toho dalšího chlápka v kadeřnictví daboval Ilja Prachař. Arsenia Halla daboval ve dvou případech perfektně Libor Hruška, který ty postavy odlišil tak, že kdo nezná jeho hlas, tak by si to asi těžko spojil. Jamese Earla Jonese daboval Petr Haničinec. Mimoto tam daboval Bohdan Tůma (jednak Derryla, jednak toho zloděje-Samuel L. Jackson) a dál už moc nevím. Pár rolí tam nadaboval Ladislav Županič - královského rádce, domovníka a toho tlouštíka, co dělal saláty a říkal, jak postupuje vejš a vejš. Jinak jsem vůbec nevěděl, že existuje novej dabing. A za obsazení Tomáše Juřičky by zasloužili shnít v pekle. Ten starej dabing má sice divnej zvuk a málo herců, ale těch pár herců to dokázalo nadabovat tak perfektně, že to člověku ani nepříjde a navíc ty role, který hrál Murphy a Hall by měli bejt správně nadabovaný stejnejma lidma. A nesmíme zapomenout na hlášky: "POLIB MI PRDÉÉÉL!!!!" "Jo, jo, polib mi jí taky."
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod ReDabér » 20 led 2009 14:59

To se jední o toh otoMiloše Vávru viewtopic.php?f=35&t=154
ReDabér

Příspěvekod James55 » 20 led 2009 15:56

Ištván87 píše:Já si teď nevzpomenu přesně, ale vím, že Eddieho Murphyho jako Akima a jako toho teplýho zpěváka daboval Zdeněk Mahdal a jako holiče myslím Dalimil Klapka + toho dalšího chlápka v kadeřnictví daboval Ilja Prachař. Arsenia Halla daboval ve dvou případech perfektně Libor Hruška, který ty postavy odlišil tak, že kdo nezná jeho hlas, tak by si to asi těžko spojil. Jamese Earla Jonese daboval Petr Haničinec. Mimoto tam daboval Bohdan Tůma (jednak Derryla, jednak toho zloděje-Samuel L. Jackson) a dál už moc nevím. Pár rolí tam nadaboval Ladislav Županič - královského rádce, domovníka a toho tlouštíka, co dělal saláty a říkal, jak postupuje vejš a vejš. Jinak jsem vůbec nevěděl, že existuje novej dabing. A za obsazení Tomáše Juřičky by zasloužili shnít v pekle. Ten starej dabing má sice divnej zvuk a málo herců, ale těch pár herců to dokázalo nadabovat tak perfektně, že to člověku ani nepříjde a navíc ty role, který hrál Murphy a Hall by měli bejt správně nadabovaný stejnejma lidma. A nesmíme zapomenout na hlášky: "POLIB MI PRDÉÉÉL!!!!" "Jo, jo, polib mi jí taky."

Hele, myslím že ta tvá reakce na Juřičku je dosti přehnaná. Tak špatnej není a po Mahdalovi byl zvolen druhým nejlepším dabérem. Tak si prosím odpusť věty typu "ať shnijou v pekle"... ;)
James55

Re: Cesta do Ameriky / Coming To America

Příspěvekod palg » 21 led 2009 10:26

jinak podle mýho názoru, zdeněk mahdal je nejlepší na eddieho murphyho. on to umí a ten dabing s mahdalem se mi líbí mnohem víc.
palg
Správce ukázek

Příspěvekod HonzaXXII » 21 led 2009 11:21

Úplně nejlepší je Kaiser, ale ten tenhle film nikdy nedaboval, a nejpozději od té autonehody už bohužel nedabuje vůbec.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII

Příspěvekod Budy » 21 led 2009 15:41

Opravdu velká škoda! Mohl by ho někdo ukecat! Třeba Jirka Lábus. :)
18.05.2008 – 07.05.2015
Budy

Příspěvekod bloom » 22 led 2009 16:18

No Lábus bohužel kromě Simpsonů už taky moc nedabuje.
bloom

Příspěvekod Budy » 22 led 2009 16:44

Hm... škoda, ale možná, že když bude nějaký nový film s Rowanem Atkinsonem, tak že ho obsadí.
18.05.2008 – 07.05.2015
Budy

Příspěvekod bloom » 22 led 2009 20:42

V chystaném Davidu Copperfieldovi bude mít Atkinson trochu výstřední roli a na tu by se Lábus hodil podle mě víc než Jiří Prager.
bloom

Další

Zpět na Filmy