Cliffhanger / Cliffhanger

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Papo
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 lis 2008 07:43
Bydliště: Trenčianske Teplice, SR

Cliffhanger / Cliffhanger

Příspěvek od Papo »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING: VHS, Nova (ČNTS)

V českém znění: Pavel Rímský - Sylvester Stallone (Gabe Walker), Ilona Svobodová - Janine Turner (Jessie Deighanová), Jiří Kodeš - Vyto Ruginis (FBI agent Matheson) + Craig Fairbrass (Delmar), Bohdan Tůma - Michael Rooker (Hal Tucker) + Max Perlich (Evan), Miriam Chytilová - Caroline Goodall (Kristel), Petr Pospíchal - Rex Linn (Richard Travers), Jan Hanžlík - Paul Winfield (Walter Wright), Gustav Bubník - Trey Brownell (Brett) a Bohumil Švarc - John Lithgow (Eric Qualen) + Ralph Waite (Frank) + (titulky)

Překlad: František Fuka
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk: Antonín Kravka
Dialogy a režie: Jiří Ptáček
Vyrobila: LS Productions v AK Studiu pro Intersonic - 1994

2. DABING: Nova (CET 21), DVD, Blu-Ray

V českém znění: Pavel Soukup - Sylvester Stallone (Gabe Walker), Olga Želenská - Janine Turner (Jessie Deighanová), Daniel Rous - Michael Rooker (Hal Tucker), Miloš Hlavica - John Lithgow (Eric Qualen), Václav Mareš - Ralph Waite (Frank), Dagmar Čárová - Caroline Goodall (Kristel), Michal Pavlata - Rex Linn (Richard Travers), Miriam Chytilová - Michelle Joyner (Sarah), Svatopluk Schuller - Leon (Kynette), Jiří Plachý - Paul Winfield (Walter Wright), Jiří Valšuba - Vyto Ruginis (FBI agent Matheson) + (titulky místa a času & závěrečné titulky), Jan Hanžlík - Mike Weis (pilot Mike), Václav Rašilov - Max Perlich (Evan), Radek Hoppe - Trey Brownell (Brett), Zdeněk Hess - Bruce McGill (agent ze státní pokladnice), Jaroslav Horák - Scott Hoxby (agent Hayes), Ivana Měřičková - Rosemary Dunsmore (sekretářka státní pokladnice), Tomáš Karger - Craig Fairbrass (Delmar) + Zach Grenier (Davis), Bohdan Tůma - Denis Forest (Heldon), Rudolf Kubík - John Finn (agent Michaels) + Gregory Scott Cummins (Ryan), Martin Zahálka - Kim Robillard (pilot letadla se státním pokladem)

Překlad: Hana Holá
Zvuk: Pavel Skalický
Produkce: Ivana Prejdová, Robert Ptáček
Úprava a režie: Václav Merhaut
Vyrobila: Česká produkční 2000 a.s. pro CET 21, spol. s r.o. - 2000
Naposledy upravil(a) Papo dne 08 dub 2024 15:46, celkem upraveno 33 x.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1691
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Cliffhanger / Cliffhanger

Příspěvek od anderson »

Preco si ku Cliffhangerovi NOVA vyrobila dabing so Soukupom v dobe, ked uz Stalloneho dvornym daberom bol Rímský, nikdy nepochopim. Ved ten INTERSONICovsky VHS dabing je vyborny a dostupny. A preco NOVAcky dabing pouzili aj na DVD tak to uz je pre mna totalna zahada.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Cliffhanger / Cliffhanger

Příspěvek od Budy »

Já myslím, že dvorní jsou oba dva. ;)
18.05.2008 – 07.05.2015
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Cliffhanger / Cliffhanger

Příspěvek od HonzaXXII »

iba nesuhlasit, Soukup je stejně dobrej na Slye jako Rímský, a stejně dobrej na akčního nekomediálního Bruce jako Pyško - a pokud jde o filmy Demolition man u Slye a u Bruce Smrtonosná past a Poslední skaut, nikdo nemá na Soukupa, to není jak píšou puberťáci IMHO, to je svatá pravda. I když kdyby Soukup mluvil Stalloneho nebo Willise zamlada v dnešní době, tak už by to asi nebylo ono. To by se ale dalo říct i o Rímským v Rambovi 1 až 3.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
koubafire
Příspěvky: 113
Registrován: 02 čer 2010 22:55

Re: Cliffhanger / Cliffhanger

Příspěvek od koubafire »

Chtělo by to aby každý známější herec typu Silvester a Bruce měl svého dabéra a né že nepoznáš jeslti koukáš na Terminátora nebo Ramba.V originále taky nejsou vsichni jeden,
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Cliffhanger / Cliffhanger

Příspěvek od Manche »

Měl bych dotaz pro nějakého fanouška, tenhle film jsem viděl už několikrát, ale zatím jsem tuhle věc neodhalil... Podle IMDB by měl v tomhle filmu hrát Don S. Davis, ale já ho tam zaboha nemůžu najít, neví někdo, kterou konkrétní postavu si tu zahrál a případně i kdo ho nadaboval... :-?
Uživatelský avatar
James Plesson
Příspěvky: 158
Registrován: 24 led 2013 22:06

Re: Cliffhanger / Cliffhanger

Příspěvek od James Plesson »

Já ti ulehčím trápení :D. Není to totiž Don S. Davis( nar. 4.8.1942), ale Don Davis( nar. 4.2.1957) - http://www.csfd.cz/tvurce/63014-don-davis/.
Hraje tam Stuarta. Tady máš důkaz - http://www.fdb.cz/film/cliffhanger/obsazeni/5182, http://www.fdb.cz/lidi/29080-don-davis.html
Všiml jsem si toho a nevím, proč je to i na ČSFD. Tak snad ti to postačí. ;)
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
harycek
Příspěvky: 55
Registrován: 29 črc 2016 22:02

Re: Cliffhanger / Cliffhanger

Příspěvek od harycek »

Tak tady mě Pavlata vysloveně seděl byl super!!!!!
mrx.friend
Příspěvky: 196
Registrován: 03 čer 2010 16:49

Re: Cliffhanger / Cliffhanger

Příspěvek od mrx.friend »

Nováckej dabing má sice větší počet hlasů, ale co do překladu a do hlášek tady za VHSkovym podle mě zaostává. Např.:

ENG: "Let me jar your memory. If you don't recognize them, you're useless. Useless items are usually discarded. Right, Travers?" "Get off my back, Qualen." Off? I haven't even got on it yet."
Nova: "Pomůžu vaší paměti. Jestli nevíte, nejste pro nás užiteční. Neužitečné věci se obvykle vyhodí. Že, Traversi?" "Nech mě být, Qualene!" "Cože? Ještě se musíš učit, že?"
VHS: "Chcete osvěžit paměť? Pokud ne, jste nepotřební. A nepotřebné věci se vyhazují. Že ano, Traversi?" "Přestaň mě s*át, Qualene!" "S*át? Ještě jsem ani nezačal."

ENG: "No bullets, bitch!"
Nova: "Není nabitá, mrcho!"
VHS: "Nemáš nabito, k*ávo!"

ENG: "I must admit, you're a real piece of work." "Yeah, and I must admit, you're a real piece of shit."
Nova: "Musím přiznat, že jsi opravdu něco extra." "A já musím přiznat, že jsi pěknej hajzl."
VHS: "Musim uznat, že jsi pěknej frajer." "Musim uznat, že jsi pěknej hajzl."

ENG: "Remember, shithead. Keep your arms and legs in the vehicle at all times!"
Nova: "Pamatuj si, mizero. Ruce a nohy musíš mít pořád vevnitř!"
VHS: "Pamatuj si, hajzle. Nevykláněj se za jízdy, jasný? Jasný?!"
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Cliffhanger / Cliffhanger

Příspěvek od Manche »

2. dabing:

Bohdan Tůma - Denis Forest (Heldon)
Jan Hanžlík - Mike Weis (pilot Mike)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“