Dobyvatelé ztracené archy / Raiders of the Lost Ark

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
richardda
Příspěvky: 1107
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Dobyvatelé ztracené archy / Raiders of the Lost Ark

Příspěvek od richardda »

Ja teda doufam, ze jednou konecne celou tuto serii odvysila i CT a pevne verim, ze nekoupi tu verzi z NOVY, ale hezky nam nabidnou vsechny puvodni stare ceske kinodabingy v odpovidajici zvukove kvalite. Jak jsem se docetl tady na foru, dabingy jsou dochovany, tudiz by CT nemelo opravdu nic branit v naplneni kvalitni verejnopravni sluzby. Jestli se jim teda podari ziskat prava. :-?
NOVA, jedině ona.
FragMan
Příspěvky: 428
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Dobyvatelé ztracené archy / Raiders of the Lost Ark

Příspěvek od FragMan »

Popravdě od doby, co ČT odvysílala Krokodýla Dundeeho s dabingem Novy, i když měla svůj, tomu vůbec nevěřím. Otázkou také je, kolik lidí by něco podobného uvítala. Zvuk by šuměl, technická kvalita obecně nic moc, nejednotní dabéři... těch negativních reakcí by byla zřejmě většina a nedivil bych se, kdyby lidi nadávali, že to ČT zase předabovala :D
richardda
Příspěvky: 1107
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Dobyvatelé ztracené archy / Raiders of the Lost Ark

Příspěvek od richardda »

Pripad DUNDEE je opravdu neuveritelny a divim se, proc jeste nejaka ta nase rada nebo nekdo nezacal zkoumat proc CT vynaklada NEHOSPODARNE sve ergo nase prostredky na nakup dabingu jine televize, kdyz k uvedenemu dilu maji jiz vyrobeny dabing vlastni uz jednou danovymi poplatniky ZAPLACENY! Ja rikam, ze to je nehoraznost. :evil:
FragMan píše:...Zvuk by šuměl, technická kvalita obecně nic moc, nejednotní dabéři... těch negativních reakcí by byla zřejmě většina a nedivil bych se, kdyby lidi nadávali, že to ČT zase předabovala :D
Nejak nechapu proc by zvuk mel "sumet" nebo by mela byt technicka kvalita horsi nez je u dabingu vyrazne starsiho data vyroby, ktere jiz CT vysilala (namatkou treba ZLATE VEZE). A pokud treba nevadilo odvysilani OTRESNEHO dabingu k serialu CALIFORNICATION tak zajiste divaci preziji i nepomerne KVALITNEJSI puvodni stare kinodabingy k teto klasice. Vubec nerozumim tomu proc by CT jako jedna z mala instituci odpovednych i za zachovavani naseho dabingoveho dedictvi nemohla ucinit tento vstricny krok. Ja myslim, ze plytvani verejnymi prostredky (viz pripad COLUMBO) uz snad stacilo.
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobyvatelé ztracené archy / Raiders of the Lost Ark

Příspěvek od Pomajz »

Proč by měla ČT odvysílat kino, když všude běží nováckej dabing, na DVD , VHS a BD je vhs dabing. ty si to nějak moc maluješ a pořád dokola všude píšeš "veřejnoprávní služby" . Ty si myslíš že je to tak jednoduché? Že si v ČT lusknou prsty a vyhrabou starý dabing??? Kort dabing který v TV nikdy neběžel?
Naposledy upravil(a) Pomajz dne 07 dub 2018 10:52, celkem upraveno 1 x.
RETROFILM
richardda
Příspěvky: 1107
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Dobyvatelé ztracené archy / Raiders of the Lost Ark

Příspěvek od richardda »

Docela nechapu jak nekdo muze obhajovat nehospodarni chovani jakekoliv verejnopravni instituce. Zeptam se opacne: A proc by CT tyto puvodni stare kinodabingy odvysilat nemela/nemohla? Co ji v tom konkretne brani? Odpovim si sam: NIC. Kdyz byla snaha odpovednych pracovniku CT shanet treba puvodni stare dabingy k filmum ze serie RUZOVY PANTER (pry az kdesi na Slovensku :!: jak jsem se tady docetl - coz mi uz opravdu hlava nebere, proc se cesky dabing shani na Slovensku...), nebo treba dokazali odvysilat puvodni stary kinodabing filmu PASA, nepredpokladal bych, ze by zrovna INDIANA JONES mel byt vyjimkou. A mozna kdybychom vedeli (pokud samozrejme to cirou nahodou nebylo zdarma) kolikpak stalo uvedeni DUNDEEHO s dabingem jine televize, mozna bychom se divili co vsecho by se za tyto penize dalo v zajmu zachrany naseho dabingoveho dedictvi udelat. Ale nekomu asi nevadi jestli jsou jeho penize vynakladany hospodarne, nebo jestli se jenom tak promrhaji... :-?
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobyvatelé ztracené archy / Raiders of the Lost Ark

Příspěvek od Pomajz »

Když už sem chceš psát takový věci, neměl by sis o tom zjistit víc?
Naposledy upravil(a) Pomajz dne 07 dub 2018 10:56, celkem upraveno 1 x.
RETROFILM
richardda
Příspěvky: 1107
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Dobyvatelé ztracené archy / Raiders of the Lost Ark

Příspěvek od richardda »

Nevim co konkretne tim myslis. Jses snad zamestnanec CT, ze ji tak hajis? Ja se novym poznatkum vubec nebranim a nikde jsem netvrdil, ze vim vsechno, pouze jsem vychazel ze znamych a i tady zverejnenych udaju. Takze pokud vis k danemu tematu vice, zajiste nebudu tady na dabingforu jediny, kdo si rad relevantni informace precte. Od toho snad tady diskuse je, nebo ne? :-?
NOVA, jedině ona.
urby
Příspěvky: 670
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Dobyvatelé ztracené archy / Raiders of the Lost Ark

Příspěvek od urby »

Film mého dětství. Když to tenkrát přišlo v Karlových Varech do kin, tak jsem na tom byl snad osmkrát. A po několika letech to byl vlastně první film, u kterého jsem zjistil, že se s dabingem "něco děje". Když si naši v polovině 90tých let pořídili video, první kazeta, pro kterou jsem letěl do půjčovny, byla samozřejmě Archa. Vzpomínám, jak jsem byl dokonale zmatenej. L.Frej a E.Balzerová seděli, ale na všech ostatních rolích pět neustále se opakujících hlasů. Tenkrát jsem vůbec nechápal, jak je to možné.

Včera jsem skouknul po více jak 30ti letech kinodabing. Kvalita zvuku nic moc, ale lepší než nic.

Upřesnění:
Dalimil Klapka - Don Fellows (plukovník Musgrove), Václav Kaňkovský - Tutte Lemkow (imám).

Doplnění:
Jan Sedliský - Vic Tablian (Barranca), Eva Kubíková - Souad Messaoudi (Fayah), Petr Pospíchal - Anthony Higgins (Gobler), Karel Chromík - Eddie Tagoe (pirát).

A jak už psal kdysi dávno Pomajz: Zdeněk Hess, Milan Livora.
Klenoty Dabingu
Příspěvky: 28
Registrován: 01 kvě 2018 11:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobyvatelé ztracené archy / Raiders of the Lost Ark

Příspěvek od Klenoty Dabingu »

Dobyvatelé.ztracené.archy.Blu-Ray.Remaster.©FSB.Dabing.1985

Obrázek

ukázka kinodabingu : https://www.youtube.com/watch?v=IMdxkSljTaI
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobyvatelé ztracené archy / Raiders of the Lost Ark

Příspěvek od Pomajz »

1.dabing: Petr Skarke - Pat Roach (německý plešatý mechanik)
RETROFILM
Odpovědět

Zpět na „Filmy“