Červený drak / Red Dragon

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Červený drak / Red Dragon

Příspěvek od Joe Black »

Nebyl jsem doma a neměl jsem možnost se dívat, ale moc mě to zajímá. I když pana Táborského bych slyšel radši na Fiennesovi. Neví někdo, jestli je někde video s tímto dabingem dostupné? Pokud ano, budu rád za SZ. ;-) Taky mi přijde divný, když tam dabuje Otakar Brousek ml., který v prvním dabingu dělal Fiennese, ale to je jedno. Sice jsem více zvyklý na prevní dabing, který jsem slyšel první, ale protože jsem neslyšel, nemohu posoudit.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Červený drak / Red Dragon

Příspěvek od oberon »

Anthony Healda mluví Daniel Dítě i v 1. dabingu, Ken Leunga Filip Švarc, v 2. dabingu je pak jediná možnost na Grahamovo syna Jindřich Žampa, takže to asi bude on.

EDIT: Podle profilu promlouval Bill Duke v 1. dabingu hlasem Martina Kolára.
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1005
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Červený drak / Red Dragon

Příspěvek od Jirka007 »

po delši době sem se kouknul na na film a podival se na obě verze dabingu a u mě vyhrava jednoznačně dabing Primy

Libor Hruška vs Saša Rašilov - ač byl Libor Hruška dobry, přesto u mě vyhrava Saša Rašilov, ktery je jeho dvorni a seděl mi lepe

Pavel Soukup vs Alois Švehlík - jednoznačně pan Švehlík, ktery děla Hopkinse dle mě nejlepe Soukup mi na tohoto herce vubec nepasuje

Vladimír Čech vs Jan Vlasák - tady mi to přišlo na stejno ale přednost davam Janu Vlasákovi

Otakar Brousek ml. vs Jiří Dvořák - tady Otakar Brousek byl lepši ale Jiří Dvořák nezaostava ale pan Brousek to zvladl lepe

Jitka Ježková vs Miriam Chytilová - tady Miriam u Jitky Ježkové mi vadi rozdil let

Bohdan Tůma vs Miroslav Táborský - tady Miroslav Táborsky na ktereho jsem zvykly

Jana Mařasová vs Dana Černá - přednost jsem tady dal Daně Černé

obě verze jsou dobre ale přednost davam Primackemu kde jsou spjata spojení a jsem na verzi od Primy zvyklej
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Červený drak / Red Dragon

Příspěvek od Joe Black »

Docela zajímavé - dabing Primy i při posledním vysílání na Nově :o Je tahle praktika běžná nebo jde spíš o náhodu?

2.dabing:
Jana Postlerová - Ellen Burstyn (babička Dolarhydeová [hlas])
Marek Holý - Frank Whaley (Ralph Mandy)
Petra Jindrová - Elizabeth Dennehy (Beverly)
Vlasta Peterková - Mary Beth Hurt (kurátorka)
Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1975
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Re: Červený drak / Red Dragon

Příspěvek od Nanamarak »

1. dabing
Dana Syslová - Ellen Burstyn (babička Dolarhydeová)
Jaroslav Kaňkovský - Frankie Faison (Barney) + William Lucking (Metcalf)
Antonín Navrátil - Frank Whaley (Ralph)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“