Sherlock Holmes: Hra stínů

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Sherlock Holmes: Hra stínů

Příspěvek od James55 »

Sherlock Holmes: A Game of Shadows
Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb
Související film: Sherlock Holmes

V českém znění: Jan Šťastný - Robert Downey Jr. (Sherlock Holmes), Saša Rašilov - Jude Law (Dr. John Watson), Otakar Brousek ml. - Jared Harris (Profesor James Moriarty), Týna Průchová - Noomi Rapace (Madam Simza Heronová), Jaromír Meduna - Stephen Fry (Mycroft Holmes), Hana Ševčíková - Kelly Reilly (Mary Watsonová), Jitka Ježková - Rachel McAdams (Irene Adlerová), Aleš Procházka - Paul Anderson (Plukovník Sebastian Moran), Miroslav Táborský - Thorston Manderlay (Alfred Meinhard), Martin Zahálka, Zuzana Mixová, Dalimil Klapka, Petr Burian, Michal Holán, Zbyšek Horák, Jan Vágner (titulky)

Překlad: David Záleský, Markéta Záleská
Zvuk: Michal Vašica
Produkce: Leoš Lanči
Dialogy a režie: Jiří Kvasnička
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska ve studiu Pro-Time v roce 2012
Uživatelský avatar
Fifa.21
Příspěvky: 1301
Registrován: 12 dub 2009 11:19
Poznámka: Filip.Danilov@email.cz

Re: Sherlock Holmes: Hra stínů

Příspěvek od Fifa.21 »

Co na to říct... Ano, ano, ano to je velmi povedené :-:
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3265
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Sherlock Holmes: Hra stínů

Příspěvek od oberon »

Proč mě vůbec nepřekvapuje, že se to takhle povedlo? :) Nemůžu říct nic jiného, než skvělá práce, papírově to vypadá nadmíru skvěle. Otakar Brousek ml. zní dobře a docela koukám, že se podařilo zachovat i Týnu Průchovou, důležité pro mě osobně jsou ovšem jména Jan Šťastný, Saša Rašilov a Jitka Ježková, kteří v prvním díle byli výborní...
Uživatelský avatar
farb
Příspěvky: 161
Registrován: 27 led 2010 13:26

Re: Sherlock Holmes: Hra stínů

Příspěvek od farb »

oberon píše:Proč mě vůbec nepřekvapuje, že se to takhle povedlo? :) Nemůžu říct nic jiného, než skvělá práce, papírově to vypadá nadmíru skvěle. Otakar Brousek ml. zní dobře a docela koukám, že se podařilo zachovat i Týnu Průchovou, důležité pro mě osobně jsou ovšem jména Jan Šťastný, Saša Rašilov a Jitka Ježková, kteří v prvním díle byli výborní...

Paráda! Paráda, za kterou vděčíme hlavně pánům Lančimu a Kvasničkovi. Nejsem v tom moc zběhlej, ale kdykoliv se někdo z těchto pánů na dabingu podílí, tak to stojí za to. A za to jim patří dík.
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3349
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Sherlock Holmes: Hra stínů

Příspěvek od jackb »

bloom píše:Neměl by Miroslav Táborský dabovat spíše inpektora Lestradea stejně jako v prvnm díle? Pokud ne, pak IMHO jde o zbytečnou vadu na kráse
Lestrade má asi 5 větiček na konci, tak počítám, že si Miroslav Táborský musel dábnout i postavu Meinharda. Jinak Colonel u Morana je Plukovník a Zuzana Mixová bude asi dabovat paní Hudsonovou
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3265
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Sherlock Holmes: Hra stínů

Příspěvek od oberon »

Takže dabing opravdu skvělý, Jan Šťastný dokazuje, že je IMHO nejlepším Downeyho dabérem. Saša Rašilov jako Watson opět nezklamal, popichování mezi Watsonem a Holmesem opět mělo svoje kouzlo. Otakar Brousek ml. IMHO vystihl Moriartyho skvěle, snad všechny dialogy vyzněly tak jak měly a herecky se pan Brousek ml. taky vyřádil. Týna Průchová byla pro mě do teď vcelku neznámá dabérka a musím říct že mě velmi příjemně překvapila, seděla skvěle. Aleš Procházka coby Sebastian Moran byl také velmi trefný a charakter postavy skvěle vystihl. Jitka Ježková, Hana Ševčíková a Jaromír Meduna jsou prověření dabéři, takže nikoho nemůže překvapit, že seděli skvěle. Nejsem si jistý, ale myslím, že Meinhard snad ani jednou nepromluvil hlasem Miroslava Táborského, jediný na kom jsem pana Táborského zaznamenal byl Lestrade. Celkově jsem s dabingem naprosto spokojen, jak po stránce hereckých výkonů, tak po stránce překladu a zvuku to je IMHO výborná práce a pánům Kvasničkovi a Lančimu opravdu velký dík za skvělý požitek při sledování filmu :-: ...
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Sherlock Holmes: Hra stínů

Příspěvek od bloom »

oberon píše:Takže dabing opravdu skvělý, Jan Šťastný dokazuje, že je nejlepším Downeyho dabérem.
Tak trochu ti vypadlo IMHO, pro fanoušky seriálu Ally McBealová třeba zase JE nejlepším dabérem Jiří Dvořák, takže bych byl trochu opatrný s tím, že je to zaručený fakt. ;)
Pro mě jsou oba stejně (velmi) dobří, ale to sem píšu jen na okraj. :)
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3265
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Sherlock Holmes: Hra stínů

Příspěvek od oberon »

Ano omlouvám se, u takového dlouhého příspěvku se občas stane, že člověku něco vypadne. Ale zrovna s výrazy typu IMHO atd. jsem obvykle tak opatrný :) . Hned to tam doplním, pro klid tvé duše...
Uživatelský avatar
farb
Příspěvky: 161
Registrován: 27 led 2010 13:26

Re: Sherlock Holmes: Hra stínů

Příspěvek od farb »

Konečně zkouknuto a musím říct, že dabing je opět parádní. Stejně jako u jedničky skvělá práce (což se ale bohužel nedá říct o kvalitách filmu jako takového ).
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Sherlock Holmes: Hra stínů

Příspěvek od Ištván87 »

No, mě film přijde kvalitativně cca na stejné úrovni jako jednička. Jediné slabší je, že už to s těmi zpomaleně/zrychlenými záběry někdy Ritchie až moc přehání (některé záběry při honičce v lese byly k smíchu), ovšem zas tu byl tisíckrát lepší záporák než nudný Mark Strong (výtka k postavě, ne k herci) v jedničce. Ovšem dabing, tak ten byl o moc lepší než v jedničce. Všechny hlavní postavy nadabovány perfektně, dokonce i Miroslav Táborský se vrátil aby řekl dvě kraťoučké věty komisaře Lestrada. Otakar Brousek ml. po dlouhé době dobře obsazený, Jan Šťastný byl snad ještě lepší než v jedničce a Saša Rašilov byl určitě lepší než v jedničce. Palec nahoru za Týnu Průchovou a Jaromíra Medunu. Jen Aleš Procházka dělal postavu Sebastiana Morana až moc sympatickou, ale ne naschvál. On prostě má sympatický hlas. Škoda jen té francouzštiny, kdy to přeskakovalo do originálu, ale tomu se dá těžko vyhnout, nemáte-li opravdu dobře jazykově vybavené herce. Nicméně Týna Průchová tam něco francouzsky řekla a znělo to výborně.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Filmy“