Blbý a blbější / Dumb & Dumber

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4470
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Blbý a blbější / Dumb & Dumber

Příspěvek od palg »

Blbý a blbější / Dumb & Dumber (1994)

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDb

1. DABING (VHS, DVD)
V českém znění: Bohdan Tůma - Jim Carrey (Lloyd Christmas), Vladimír Dlouhý - Jeff Daniels (Harry Dunner), Miriam Chytilová - Lauren Holly (Mary Swansonová), Jiří Štěpnička - Charles Rocket (Nicholas Andre), Sabina Laurinová - Karen Duffy (J.P. Shay), Bedřich Šetena - Hank Brandt (Karl Swanson + titulky), Alena Procházková - Teri Garr (Helen Swansonová), Lin Shaye (paní Neugeborenová), Jiří Kodeš - Mike Starr (Joe Mentalino), Martina Hudečková - Victoria Rowell (agentka FBI), Filip Švarc, Michal Suchánek, Ivo Novák, Ivan Jurka, a další

Překlad: Hana Janovská
Dialogy: Lenka Kristofovičová
Zvuk: Jan Neskusil - AK Studio
Režie českého znění: Petr Tichý
Vyrobilo: Studio Auvit, 1995

2. DABING (ČT)
V českém znění: Bohdan Tůma - Jim Carrey (Lloyd Christmas), Jiří Pomeje - Jeff Daniels (Harry Dunner), Kateřina Brožová - Lauren Holly (Mary Swansonová), Daniel Rous - Charles Rocket (Nicholas Andre), Stanislav Lehký - Mike Starr (Joe Mentalino), Kateřina Petrová, Hana Ševčíková, Vlasta Peterková, Jan Bartoš, Vilém Udatný, Monika Schullerová, Jakub Kozel, Markéta Štecherová, Radana Herrmannová, Martin Král, Martin Janouš, Zdeněk Hess, Dana Hradiláková, Hana Czivišová, Jindřich Hinke, a další

Překlad: Ivana Mičínová
Dramaturgie: Michael Málek
Střihová spolupráce: Ivana Kratochvílová
Hudební spolupráce: Eva Javůrková
Zvuk: Jozef Kušnír
Asistentka režie: Eva Maxová
Výroba: Miloš Novák
Dialogy a režie českého znění: Zdeněk Štěpán
Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského. Česká televize, 1999
Naposledy upravil(a) palg dne 11 led 2014 12:46, celkem upraveno 27 x.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Blbý a blbější / Dumb & Dumber

Příspěvek od Budy »

Ale vysílala i Prima pře nějakým časem. Teď, když to vysílala, tak nevím kdo tam byl.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
DabingFreak
Příspěvky: 40
Registrován: 02 úno 2009 19:54

Re: Blbý a blbější / Dumb & Dumber

Příspěvek od DabingFreak »

Prima vysílala tu ČT verzi.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Blbý a blbější / Dumb & Dumber

Příspěvek od Budy »

To možná teď, ale já mám to mám nahrané z Primy asi tak před 7 lety a tam byl dabing VHS - Tůma, Dlouhý, Suchánek, Štěpnička...
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Blbý a blbější / Dumb & Dumber

Příspěvek od Džejňulka »

na FDB je napsáno, že Harryho daboval Pavel Vondra, je to jejich chyba nebo 3.dabing?
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Blbý a blbější / Dumb & Dumber

Příspěvek od Džejňulka »

Džejňulka píše:na FDB je napsáno, že Harryho daboval Pavel Vondra, je to jejich chyba nebo 3.dabing?
NA FDB je stále napsáno, když rozkliknete obsazení, tak je tam napsáno: dabing - Bohdan Tůma... Lloyd Christmas a Pavel Vondra... Harry Dunne, tak se znova ptám, jestli náhodou nevíte, jestli je to chyba nebo 3.dabing, dík ;)
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
-Q-
Příspěvky: 493
Registrován: 30 čer 2008 19:31

Re: Blbý a blbější / Dumb & Dumber

Příspěvek od -Q- »

tipl bych že to chyba nebude a pujde o kinodabing
nové dabingy vznikají, abychom pochopili krásu dabingů původních a vážili si jí
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Blbý a blbější / Dumb & Dumber

Příspěvek od Džejňulka »

-Q- píše:tipl bych že to chyba nebude a pujde o kinodabing
O tom kinodabingu toho už asi moc nezjistíme,škoda, páni zase 3 dabingy? :roll:
Budy píše:To možná teď, ale já mám to mám nahrané z Primy asi tak před 7 lety a tam byl dabing VHS - Tůma, Dlouhý, Suchánek, Štěpnička...
Teď si vzpomínám, že to tak bylo. Já znala jako první dabing z ČT, kde jsem film i viděla a nahráli jsme si ho, pak jsem asi teda na Primě viděla ten jinej a že mi tam neseděli ty hlášky ( hlavně: "hodnej ptáček..." se mi zdála jiná). Pak už jsem ale pokaždý viděla ČT dabing.
A vim, že vČT dabingu byl [Pýtý] a ve VHS Péťa :)
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7639
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Blbý a blbější / Dumb & Dumber

Příspěvek od Sen »

Podle Cinemy 5/95 ale film v kinech běžel s titulky.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1689
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Blbý a blbější / Dumb & Dumber

Příspěvek od anderson »

Potvrdzujem, ze film bol v kinach s titulkami. Dalej opätovne prosim o spravne poradie dabingov. Prvy je VHS, druhy je CT. Ak existuje aj treti dabing (o com ja pochybujem), tak asi bol vyrobeny pre DVD od PALACE PICTURES. Ale ak dokazali k ostatnym filmom od INTERSONICU (napr. POSLEDNI ZUSTAVA) zabezpecit povodny VHS dabing, tak si nemyslim, ze na DVD je novy dabing.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“