Příběh Tarzana, pána opic / Greystoke: The Legend of Tarzan

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Příběh Tarzana, pána opic / Greystoke: The Legend of Tarzan

Příspěvek od sud »

Obrázek
Info: IMDB I ČSFD I FDB

1. DABING: (Kino - jako Tarzan)
V českém znění: Michal Pavlata - Christopher Lambert (John Clayton - Tarzan), Jiří Zahajský - Ian Holm (kapitán D'Arnot), Ota Sklenčka - Ralph Richardson (hrabě Greystoke), Zlata Adamovská - Andie MacDowell (Jane), Ladislav Frej - James Fox (lord Esker), Oldřich Vlach - John Wells (Evelyn Blount), Alois Švehlík, Milan Mach, Ivo Gübel, Bedřich Šetena, Zdeněk Blažek, Dalimil Klapka, Petr Pospíchal, Vladimír Fišer (titulky) a další...

Zvuk: Ivo Novák
Střih: Jana Stejskalová
Vedoucí výroby: Zdena Sirotková
České dialogy a režie č. znění: Zdenek Sirový
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing, r. 1985


2. DABING: (VHS - jako Příběh Tarzana, pána opic)
V českém znění: Michal Pavlata - Christopher Lambert (John Clayton - Tarzan), Jiří Zavřel - Ian Holm (kapitán D'Arnot) + (titulky), Soběslav Sejk - Ralph Richardson (hrabě Greystoke), Ljuba Krbová - Andie MacDowell (Jane), Petr Oliva - James Fox (lord Esker) + Nigel Davenport (major Jack Downing), Dalimil Klapka - John Wells (Evelyn Blount), Oldřich Vlach, Jaroslav Kaňkovský, Bohuslav Kalva

Překlad: Martina Policarová
Zvuk: Ing. Jaromír Svoboda
Produkce: Ivana Prejdová
Režie č. znění: Zuzana Hojdová
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing pro Warner Home Video 1992
Technická spolupráce: Videostudio Klondike K.F.a.s.
Naposledy upravil(a) sud dne 09 led 2022 22:01, celkem upraveno 16 x.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Příběh Tarzana, pána opic / Greystoke: The Legend of Tarzan

Příspěvek od sud »

Michal Pavlata si Tarzana střihl dvakrát...no, proč ne, byl skvělej.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Příběh Tarzana, pána opic / Greystoke: The Legend of Tarzan

Příspěvek od Laik »

To je pravda, že byl Pavlata skvělej, ale je škoda, že ten první kinodabing někde zahálí v archivu (tedy v tom lepším případě).
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Příběh Tarzana, pána opic / Greystoke: The Legend of Tarzan

Příspěvek od Laik »

Narazil jsem v rozhovoru s Michalem Pavlatou pro Týdeník Rozhlas (http://www.radioservis-as.cz/archiv15/04_15/index.htm) na zajímavost týkající se dabingu tohoto filmu:

"Milan Pokorný: Herci často odpovídají na otázku, proč mají rádi práci v rozhlase, že jim umožní dostat se k rolím, které je na jevišti minuly.

Michal Pavlata: To podepisuju. Samozřejmě, člověk je svým zevnějškem odsouzen na jevišti hrát určité role. To v rádiu neplatí. Já můžu hrát v rádiu klidně Tarzana, kterého jsem ostatně daboval ve filmu s Christophem Lambertem, protože Jirka Bartoška neměl tehdy čas. Rádio mi umožnilo rozšířit si repertoár o role, které bych jinak nedostal. Mám poměrně slušný hlasový rozsah. Docela nedávno jsem dělal chlápka, který svou roli začíná někdy ve dvaceti a končí ve stáří. Hanka Kofránková dodneška říká: „Když potřebujete nějakého chuligána, dejte to Pavlatovi, přestože je to už dědek.“ Chuligány umím. Sám jsem byl chuligán a byl jsem jím rád."
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Příběh Tarzana, pána opic / Greystoke: The Legend of Tarzan

Příspěvek od Budy »

Tak že Tarzana měl dělat Jiří Bartoška... :) Zajímavé.
18.05.2008 – 07.05.2015
Klenoty Dabingu
Příspěvky: 28
Registrován: 01 kvě 2018 11:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příběh Tarzana, pána opic / Greystoke: The Legend of Tarzan

Příspěvek od Klenoty Dabingu »

Tarzan.Blu-Ray.Remaster.©FSB.Dabing.1985

Obrázek

ukázka kinodabingu : https://www.youtube.com/watch?v=mWF-3QsWmj0
richardda
Příspěvky: 1107
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Příběh Tarzana, pána opic / Greystoke: The Legend of Tarzan

Příspěvek od richardda »

Tak skoda, na CT 2 bezi bohuzel dabing z VHS. :oops:
NOVA, jedině ona.
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Příběh Tarzana, pána opic / Greystoke: The Legend of Tarzan

Příspěvek od -kNiGHT- »

Majitelé kino verze mohou jít v klidu spát. Každopádně lepší zvuková kvalita než na originál českém DVD.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2616
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Příběh Tarzana, pána opic / Greystoke: The Legend of Tarzan

Příspěvek od Pan X »

Když tento film opakovali, tak jsem se díval a druhý dabing, sice to není první dabing , ale i tak si myslím že se obsazení dabingu VHS docela podařilo. Je docela škoda že nevyšlo obsazení Jiřího Bartošky, ovšem pan Pavlata byl taktéž skvělý 8-). Jinak myslím (jakože nejsem si jistý, prosím někoho o ověření) že je tu napsaná chyba lorda Eskera dabuje ve VHS dabingu Petr Oliva (Jane ho tam oslovuje Alexander), ovšem Dalimil Klapka ve filmu také dabuje různé role a sbory.

Takže OPRAVA:
Petr Oliva - James Fox (lord Alexander Esker) / Nigel Davenport (major Jack Downing, sbory)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“