Něco na té Mary je / There's Something About Mary

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6805
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Něco na té Mary je / There's Something About Mary

Příspěvek od bloom »

Obrázek
Info: IMDB I ČSFD I FDB

1. DABING
V českém znění: Sabina LaurinováCameron Diaz (Mary Johnsonová), Josef NedorostMatt Dillon (Pat Healey), David PrachařBen Stiller ( Ted Stroehmann ), Otakar Brousek ml.Lee Evans (Tucker), Michal PavlataChris Elliot (Dom Woganowski), Růžena MerunkováLin Shay (Magda), Petr RychlýEarl W. Brown (Warren), Pavel VondraWillie Garson (Dr. Zit Face), Radan RusevKeith David (Maryin otčím), Jaromír Meduna - Richard Jenkins (psychiatr), Tomáš Juřička - Richard Tyson (detektiv Krevoy), Martin Sobotka, Filip Švarc, Bohuslav Kalva, Miriam Chytilová, Zuzana Skalická, Martin Zahálka, Vladimír Fišer (titulky) a další

Zpěv: Tomáš Trapl

Překlad: Ivan Němeček
Produkce: Evelyna Vrbová
Hudební režie: Zoltán Liška
Zvuk: Alexandr Vrbata
Mix zvuku: Ivo Špalj - Barrandov Studio
Dialogy: Janka Tintěrová
Režie: Tomáš Tintěra
Vyrobilo: LS Productions 1998

2. DABING
V českém znění: Kamila ŠpráchalováCameron Diaz (Mary Johnsonová), Ivan TrojanMatt Dillon (Pat Healey), David NovotnýBen Stiller ( Ted Stroehmann ), Martin SobotkaLee Evans (Tucker), Tomáš KargerChris Elliot (Dom Woganowski), Simona StašováLin Shay (Magda), Michal NovotnýEarl W. Brown (Warren), Jiří PragerWillie Garson (Dr. Zit Face), Jaromír MedunaKeith David (Maryin otčím), Jaroslav Vlach - Richard Jenkins (psychiatr), Hana Ševčíková, Ivan Jiřík, Svatopluk Schuller, Kateřina Lojdová, Daniela Choděrová, Vilém Udatný (titulky) a další

Vedoucí dramaturg: Michael Málek
Dramaturgie: Helena Křováková
Překlad: Michael Kňažko
Zvuk: Jozef Kušnír
Střihová spolupráce: Jiří Šesták
Asistentka režie: Eva Maxová
Vedoucí produkce: Miloš Novák
Dialogy a režie: Zdeněk Štěpán
Vyrobila: Česká televize 2006
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6805
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Něco na té Mary je / There's Something About Mary

Příspěvek od bloom »

Podle mě celkem vyrovnané verze dabingů, kterým vždy vévodí někdo jiný. Zatímco v první je to tradičně David Prachař jako Ben Stiller, v druhé pak Ivan Trojan jako vyšetřovatel Healey. Škoda, že se nesešli v jedné společné...
Uživatelský avatar
phandl
Příspěvky: 71
Registrován: 19 lis 2008 09:37
Bydliště: Plzeň

Re: Něco na té Mary je / There's Something About Mary

Příspěvek od phandl »

anderson píše:Tak v pripade Mary uz zlyhanie mojej pamäte nepripustam a prvy dabing je 100 % kinodabing. Predabovanie nechapem ... a mam otazku. Aj v druhom dabingu su dabovane tie pesničky ?
Ne, v dabingu ČT jsou písničky otitulkované. A první dabing skutečně bežel už v kinech.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Něco na té Mary je / There's Something About Mary

Příspěvek od Lukiz »

MikeZ píše:To by mě zajímalo, jak vůbec někoho napadlo to do kina nadabovat...
Asi dotyčný občas chodil do kina, tak věděl, že i do kina lze dabovat :twisted: .
PS: Jelikož se již od rozvoje zvukového filmu počátkem 30. let se do kin dabuje, tak to v roce 1998 nebyl žádný unikátní objev.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Něco na té Mary je / There's Something About Mary

Příspěvek od Lukiz »

MikeZ píše:Připadá ti snad běžné dabovat do kina film, který má v Americe přístupnost R? To určitě není skupina obecenstva, pro kterou se filmy do kina dabují. Blbce si dělej z někoho jiného...
No a co že to má R v USA, tady to bylo od 12 let a skutečně, v té době moje 13leté spolužačky to zběsile hltali. O cílové skupině rozhoduje distributor. Stejně tak o tom jestli film nadabuje. Blbce ze sebe dělá ten, kdo se blbě ptá.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Něco na té Mary je / There's Something About Mary

Příspěvek od Ištván87 »

Ještě za komančů se do kin dabovaly filmy bez toho aby se vždycky jednalo o filmy pro děti... Já nevím proč by se nemohly dabovat filmy pro starší obecenstvo.... Je to naopak paráda, že to běželo s dabingem. Ten první dabing je prostě perfektní (pro mě snad poslední známý dabing s Josefem Nedorostem), David Prachař je nejlepší dabér Bena Stillera a Sabina Laurinová, to je na Cameron Diaz celkem změna, a musím říct že tomhle případě hodně příjemná změna....
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco na té Mary je / There's Something About Mary

Příspěvek od Markus »

Ištván87 píše:Ještě za komančů se do kin dabovaly filmy bez toho aby se vždycky jednalo o filmy pro děti... Já nevím proč by se nemohly dabovat filmy pro starší obecenstvo....
Tady určitě souhlasím. Oni by si rádi "filmoví fajnšmekři" mysleli, že v kinech chtějí naprosto všichni filmy v originále. Ale třeba já ve svém okolí znám tunu lidí, kteří do kina už dávno přestali chodit a raději čekají na DVD, právě kvůli tomu, že filmy běží s titulky. Ale na toto téma jsme se tu už x krát bavili a vždy jsme skončili u toho, že se na tom stejně nic nezmění, distributorům se prostě půlka kopií v dabingu finančně nevyplatí. Tedy alespoň to rádi tvrdí...
Obrázek
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4369
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Něco na té Mary je / There's Something About Mary

Příspěvek od palg »

I. dabing:
Jaromír Meduna - Richard Jenkins (psychiatr)
Tomáš Juřička
a mě se zdá, že ten písničkář, co zde zpívá, zpíval a daboval v Mashi ve třech epizodách Loundona Wainwrighta III (jako kapitána Spaldinga), jenom nevím, kdo to je.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6805
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Něco na té Mary je / There's Something About Mary

Příspěvek od bloom »

Když jsem nedávno viděl po delší době první dabing, byl pro mě bohužel zklamáním. Objevilo se zde sice poprvé podle mě jedno z nejlepších dabingových spojení Ben Stiller-David Prachař, ale zbytek už byl horší a to především vedlejší role, ve kterých se točilo pořád dokola jen pár hlasů, nemluvě o tom, že Willieho Garsona v jedné scéně dabuje Pavel Vondra a v další Jaromír Meduna. Skoro se mi ani nechce věřit, že jde o kinodabing, pokud ano, tak pro mě jeden z horších, co jsem viděl. U mě jako celek asi nakonec vítězí dabing ČT.
liborF
Příspěvky: 198
Registrován: 12 srp 2011 12:40

Re: Něco na té Mary je / There's Something About Mary

Příspěvek od liborF »

1. dabing
vyrobeno pro: kino
vysíláno na: HBO, Prima, JOJ
Dále v českém znění: Lucie Juřičková - Sarah Silverman (Brenda), Pavel Chalupa, Dana Batulková - Markie Post (Sheila, matka Mary), Zuzana Skalická - Khandi Alexander (Joanie) + (matka kolem jdoucího kluka) + (recepční Jane), Miriam Chytilová - Marnie Alexenburg (Lisa), Jiří Knot - Lenny Clarke (hasič), Bohuslav Kalva - Jeffrey Tambor (Sully)

Petr Rychlý také Harland Williams (stopař); Pavel Vondra také (Bratt)

Dabingových herců tam zřejmě možná bude ještě více.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“