Honba za diamantem / Romancing the Stone

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4470
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Honba za diamantem / Romancing the Stone

Příspěvek od palg »

Honba za diamantem / Romancing the Stone (1984)

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související film: Honba za klenotem Nilu (dějově následující)

1. DABING: (kino, VHS, DVD, Nova, Prima, JOJ)
V českém znění: Viktor PreissMichael Douglas (Jack Colton), Eliška BalzerováKathleen Turner (Joan Wilder), Miroslav MasopustDanny DeVito (Ralph), Dalimil KlapkaZack Norman (Ira), Alois ŠvehlíkAlfonso Arau (Juan), Jan PohanManuel Ojeda (Zolo), Simona StašováHolland Taylor (Gloria), Alena ProcházkováMary Ellen Trainor (Elaine), Běla JurdováEve Smih (pani Irwinová), Václav Stýblo - José Chávez (velitel policie), Jan Sedliský - Paco Morayta (recepční), Camillo García (řidič autobusu), Milan Mach - Ted White (Grogan), Bohuslav Kalva - Rodrigo Puebla (Bad Hombre), Oskar Gottlieb - Manuel E. Santiago (pouliční prodavač plyšových opic), Miloš Zavřel (Joanin soused), Vladimír Fišer (titulky) a další.

Zvuk: Ing. Jaromír Svoboda
Střih: Jana Stejskalová
Vedoucí výroby: Zdena Sirotková
České dialogy: Jiří Křižan
Režie českého znění: Zdenek Sirový
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1988

2. DABING (ČT)
V českém znění: Jiří Štěpnička - Michael Douglas (Jack Colton), Kamila Špráchalová - Kathleen Turner (Joan Wilder), Jiří Prager - Danny DeVito (Ralph), Tomáš Racek - Alfonso Arau (Juan), Martin Zahálka, Ernesto ČekanManuel Ojeda (Zolo), René Slováčková, Miluše Šplechtová, Milan Slepička, Miloslav Študent, Michal Holán, Jindřich Hinke, Otmar Brancuzský, Jana Altmannová, Zuzana Hykyšová, Vladimír Fišer (titulky)

Překlad a dialogy: Václava Prokošová
Dramaturgie: Jarmila Hampacherová
Mistr zvuku: Zdeněk Dušek
Asistentka režie: Hana Somolová
Vedoucí produkce: Miloslav Rež
Vedoucí dramaturg: Michael Málek
Šéfproducent: Vladimír Tišňovský
Režie českého znění: Vladimír Blažek
Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize 2006
Naposledy upravil(a) palg dne 09 úno 2019 00:32, celkem upraveno 25 x.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4470
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Honba za diamantem / Romancing the Stone

Příspěvek od palg »

nejvíce se mi líbí starý dobrý dabing s panem Preissem. no můj názor. ;)
Naposledy upravil(a) palg dne 11 led 2014 13:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Honba za diamantem / Romancing the Stone

Příspěvek od chovanecm »

Já jsem u Douglase spíše zvyklý na Preisse nebo Soukupa. Už když to dnes vysílali širokoúhle, říkal jsem si, že to bude nějaký nový dabing.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Honba za diamantem / Romancing the Stone

Příspěvek od Ištván87 »

Zítra film poběží na Primě... Tak co myslíte? Preiss, Štěpnička nebo nový dabing???? Já osobně to bohužel vidím na dabing s Jiřím Štěpničkou...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Honba za diamantem / Romancing the Stone

Příspěvek od Ištván87 »

Jojo, ten je fakt skvostnej a je super, že ho na Primě dávaj...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
salgado
Příspěvky: 2469
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Honba za diamantem / Romancing the Stone

Příspěvek od salgado »

Tak tady se jedná o absolutně nesmyslné předabování ze strany ČT. Zároveň jde o slušnou kuriozitu, většinou to totiž bývá naprosto obráceně.
Lukiz
Příspěvky: 3479
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Honba za diamantem / Romancing the Stone

Příspěvek od Lukiz »

To bych neřekl. Kinodabingy z 2. poloviny 80. let mají často tak strašný zvuk, že se nedivím, že v ČT zpravidla neprojdou.
salgado
Příspěvky: 2469
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Honba za diamantem / Romancing the Stone

Příspěvek od salgado »

Tak já nevím, jaký důvod byl k předabování tohoto filmu ( jestli to bylo špatným zvukem, tak mě opravte), ale některá předabování mnohdy nedávají smysl a s technickou stránkou dabingu vůbec nesouvisejí.
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Honba za diamantem / Romancing the Stone

Příspěvek od Vladajsoucna »

Nevím, že by měly kdovíjak strašný zvuk, naopak, zvukařská profese tehdy byla na mnohem vyšší úrovni než je zvykem dnes. Že se najdou poškozenější kopie (Poslední císař) chyba tehdejších tvůrců není. Snad i malému dítěti musí dojít, že dobový dabing zní jinak než dnes, stejně jako že staré filmy jsou černobílé apod.
Lukiz
Příspěvky: 3479
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Honba za diamantem / Romancing the Stone

Příspěvek od Lukiz »

Srovnání s dneškem, kdy existuje bezztrátová digitální technika asi nemá cenu rozebírat. Ale jedno srovnání si neodpustím, když i dabingy z 60. let nemají tak zkreslený jako ty z 2. poloviny 80. letech, tak to něco znamená. Nedávno jsem i slyšel potvrzení že filmový Barrandov skutečně šel v té době kvalitativně do kopru (soutěžení různých skupin, kdo to udělá levněji), takže i toto potvrzuje nějaký systémový úpadek kvality.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“